طرز تهیه سالاد پاستا

طرز تهیه سالاد پاستا

سالاد پاستا یکی از سالادهای مقوی و خوش طعم است که طرفداران زیادی در گوشه کنار دنیا دارد. سالاد پاستا با دستورالعمل های گوناگون و مواد مختلفی تهیه می شود. از انواع سالاد پاستا می توان به این موارد اشاره کرد: سالاد پاستا با عدس، سالاد پاستا با مرغ، سالاد پاستا با سس چیلی، سالاد پاستا با کنسرو تن ماهی، سالاد پاستا با قارچ، سالاد پاستا به سبک چینی، سالاد پاستا با سس سالمون، سالاد پاستای یونانی، سالاد پاستای نعنایی.
مدت زمان تهیه این سالاد کوتاه است و آنرا می توان به راحتی در منزل تهیه کرد. سالاد پاستا را می توان به عنوان پیش غذا، میان وعده و یا حتی برای شام سرو نمود. در ادامه با طرز تهیه سالاد پاستا آشنا خواهید شد.

پاستا شکل دار ۳۰۰ گرم
ژامبون نگینی خرد شده ۱۴۰ گرم
خیارشور ۱۰۰ گرم
فیله گوجه فرنگی یک دوم پیمانه
سس مایونز۱۰۰ گرم
ماست۵۰ گرم
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

گام اول: مقداری آب را در ظرفی مناسب بریزید و حرارت دهید تا به جوش بیاید. داخل آب یک قاشق نمک و یک قاشق روغن مایع اضافه نمایید.
گام دوم: پاستا ها را درون آب جوش بریزید و بپزید. سپس پاستا را درون آبکش بریزید تا آب اضافی آن گرفته شود.
گام سوم: سس مایونز، ماست، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.
گام چهارم: ژامبون، خیار شور و فیله گوجه فرنگی را بصورت نگینی خرد کنید.
گام پنجم: پاستای پخته شده و مابقی مواد را درون نیمی از سس بریزید و مخلوط کنید. پاستا در این مرحله باید به مدت ۲ ساعت درون یخچال قرار گیرد.
گام ششم: پاستا را از یخچال بیرون بیاورید و مابقی سس را نیز به آن بیافزایید. سالاد پاستای شما آماده است. سالاد را درون ظرفی زیبا سرو نمایید.
امیدوارم از تهیه سالاد پاستا لذت برده باشید.

منبع: ranginsofreh.com