مغناطیس‌درمانی سردرد

مغناطیس‌درمانی سردرد

مغناطیس‌درمانی سردرد

سردرد میگرنی یکی از دردناک‌ترین دردها است. گرچه داروی تجویزی برای همان هم وجود دارد، همچنین درمان‌های جایگزینی مانند مغناطیس درمانی، برای از بین بردن سردرد میگرنی وجود دارد. گفته‌ می‌شود که این نوع از درمان، گردش خون را تقویت می‌کند، در نتیجه درمان سریع‌تر را تسهیل می‌کند.
سردرد یک شکایت رایج است. به هر حال، بسیاری از افراد از سردرد میگرنی رنج می‌برند. حدود یک دهه پیش تنها یک دارو برای درمان سردرد میگرنی وجود داشت، آن هم آسپرین بود. اما امروزه داروهای مختلفی دردسترس هستند، بسیاری از داروهای بدون نیاز به تجویز نسخه برای درمان سردرد میگرنی یا سردرد معمول بر روی پیشخوان داروخانه‌ها در دسترس هستند. این‌ها معمولا داروهایی هستند که ترکیبی از آسپرین و کافئین هستند. همچنین بسیاری مسکن‌های دیگر که می‌توانند به رهایی از سردرد میگرنی کمک کنند، موجود می‌باشند.

یک سردرد میگرنی معمولا در خانم‌ها دیده می‌شود. عوامل زیادی می‌توانند سردرد میگرنی را ایجاد کنند، مانند: بوها، غذاها، عدم تعادل هورمونی، استرس، فعالیت شدید و غیره. یک سردرد میگرنی می‌تواند تپشی یا ضرباندار باشد. این سردردها معمولا در یک سمت سر یا هر دو سمت تجربه می‌شوند. این سردرد همچنین می‌تواند باعث تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و موارد دیگری شود. پزشکان معمولا یک داروی قوی‌تر برای سردرد میگرنی تجویز می‌کنند اما مصرف بیش از حد آن‌ها ممکن است خونریزی گوارشی، زخم‌های معده و سایر موارد را ایجاد کند.

مغناطیس درمانی برای سردرد میگرنی

اگر که می‌خواهید از عوارض جانبی طولانی مدت دارو برای درمان سردرد میگرنی اجتناب کنید پس یک درمان دارویی جایگزین بجای آن در نظر بگیرید. دریابید که چه چیزهایی محرک ایجاد سردرد میگرنی هستند و پیشگیری از این عوامل می‌تواند کمک کننده باشد. برای مثال اگر شما از استرس زیاد دچار سردرد می‌شوید درنتیجه مدیریت استرس می‌تواند در کنترل بهتر آن، کمک‌کننده باشد. یک درمان جایگزین برای میگرن، مغناطیس‌درمانی است.
اساسا مغناطیس درمانی از میدان مغناطیسی جهت رهایی از سردرد کمک می‌گیرد. مغناطیس‌درمانی همچنین به عنوان درمان با مغناطیس نیز شناخته می‌شود. یک میدان مغناطیسی با استفاده از مغناطیس‌های پایدار دائمی یا ابزار الکترومغناطیسی تولید می‌شود. این میدان مغناطیسی برای درمان بیماران استفاده می‌شود. بر اساس جایگذاری مغناطیس، رهایی از درد حاصل می‌شود. گردنبندهای مغناطیسی، سربندهای مغناطیسی، دستبندهای مغناطیسی و سایر موارد وجود دارند که برای رهایی از درد استفاده می‌شوند.
در درمان سردرد با استفاده از مغناطیس درمانی، سربندها، بالش‌ها، پدها، چشم‌بند و گردن‌بند مغناطیسی استفاده می‌شوند. مغناطیس به بدن متصل می‌شود و برای رهایی از درد، ناراحتی یا ناخوشی استفاده می‌شود. شرکت‌های زیادی وجود دارند که محصولات مغناطیس‌درمانی بسیاری را تولید می‌کنند.
گفته می‌شود که مغناطیس‌درمانی جریان خون را بهبود می‌بخشد. این موضوع به این دلیل است که خون حاوی پروتئینی به نام هموگلوبین است که اکسیژن را حمل می‌کند. هموگلوبین، یک دی‌مغناطیس ذاتی است یعنی می‌تواند به ایجاد یک میدان مغناطیسی در خلاف جهت میدان مغناطیسی به کار رفته خارجی منجر شود. این بهبود گردش خون به رهایی از درد و ناراحتی میگرنی کمک می‌کند.
پزشکان درمانگر میگرن از فواید مغناطیس‌درمانی به شدت حمایت می‌کنند و بیان می‌دارند که مغناطیس درمانی می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را بسته به جایگذاری مغناطیس، درمان کند. به هر حال، هیچ ادعا علمی برای آن وجود ندارد و باید بیماران بسیاری پیدا شوند که مغناطیس درمانی را به دلیل اثر دارونمایش برای رهایی از درد استفاده کنند. تحقیقات کافی برای حمات از مغناطیس درمانی به عنوان درمانی برای میگرن وجود ندارد اما افراد زیادی به شدت معتقدند که مغناطیس‌درمانی سبب رهایی آن‌ها از سردرد میگرنی شده است.

منبع:راسخون