نکات آموزنده درباره آرایش سایه چشم زنانه

نکات آموزنده درباره آرایش سایه چشم زنانه

نحوه سایه زدن می‌تواند چشمانتان را بزرگتر، كوچكتر، با فاصله زیاد و یا كم جلوه دهد. مهم این است كه سایه چشمتان را طوری پخش كنید كه نگاه شما جلب توجه كند، نه سایه چشمتان. هرگز فراموش نكنید پیش از آرایش پلك‌های خود را آماده كنید، مانند وقتی كه صورتتان را با كرم پودر برای آرایش آماده می‌كنید، آن را روی سطح پلك‌های خود نیز بمالید و خوب پخش كنید و سپس آرایش چشمتان را آغاز كنید.

چشم ها نقاط اصلی و كانونی چهره هستند. نحوه آرایش و انتخاب رنگ آن بستگی مستقیم به حالت و رنگ چشم هر فردی دارد. با رنگ‌ها می‌توان اندازه‌ها واشكال متفاوتی به وجود آورد به عنوان مثال رنگ‌های روشن باعث درشتی و رنگ‌های تیره باعث كوچك‌تر شدن چشم‌ها می‌شوند.
متخصصان آرایش، نكات مهمی را برای ایجاد چشمانی جذاب با آرایشی دقیق ذكر می‌كنند، مثلا اگر می‌خواهید چشم‌هایی درشت و زیبا داشته باشید سعی كنید در آرایشتان از سایه‌های كمرنگ استفاده كنید. اگر از سایه بعد از خط چشم استفاده شود، حالت خواب آلودگی و كم نما شدن درچشم‌ها ایجاد می‌شود، بنا براین از خط چشم باید در پایان كار برای ایجاد بهترین حالت استفاده كرد. با استفاده از ریمل مناسب می‌توان مژه‌ها را پرپشت و فردار كرد. برای این كار می‌توانید از انواع ریمل‌های پرپشت و بلند كننده مژه استفاده كنید. هیچ‌گاه از خط چشم در داخل مژه ها و پلك‌های پایینی استفاده نكنید چراكه این كار موجب كوچكتر به نظر آمدن چشم‌ها می‌شود.
**************

سایه زدن

cheshm4

نحوه سایه زدن می‌تواند چشمانتان را بزرگتر، كوچكتر، با فاصله زیاد و یا كم جلوه دهد. مهم این است كه سایه چشمتان را طوری پخش كنید كه نگاه شما جلب توجه كند، نه سایه چشمتان. هرگز فراموش نكنید پیش از آرایش پلك‌های خود را آماده كنید، مانند وقتی كه صورتتان را با كرم پودر برای آرایش آماده می‌كنید، آن را روی سطح پلك‌های خود نیز بمالید و خوب پخش كنید و سپس آرایش چشمتان را آغاز كنید.
هنگام سایه زدن چشمانتان را باز نگهدارید و كمی سرتان را به عقب متمایل كنید تا به خوبی ببینید چه می‌كنید و سایه درست روی پلك شما بنشیند. اگر پلك‌های پف كرده دارید، سعی كنید از رنگ‌های مات برای سایه چشمانتان استفاده كنید.هنگام سایه زدن، روشن ترین رنگ را روی كل پلك، یعنی از خط مژه تا ابرو، بكشید. این سایه روشن، رنگ پایه آرایش چشم شما خواهد بود، درست مانند كرم پودر كه رنگ پایه آرایش صورتتان است. این سایه روشن باعث دوام رنگ و همچنین جلوگیری از خط افتاده آرایش چشمتان می‌شود.زمانی كه عجله دارید، رنگ پایه را زده و سپس ریمل بزنید، همین. پس از زدن رنگ پایه روشن، رنگ متوسط را پایین ابرو بزنید. این قسمت از چشم جایی است كه اكثر خانم‌ها سایه چشم را می‌زنند سپس رنگ متوسط را روی رنگ پایه پخش كنید. رنگ سوم را هم می‌توانید استفاده كنید. برای رنگ سوم از یك رنگ تیره استفاده كنید تا در نگاهتان عمق ایجاد كند. رنگ تیره را در امتداد خط مژه بالا و گوشه خارجی چشم و همچنین از وسط پلك پایین به سمت خارج چشم بكشید تا با سایه ای كه به پلك بالا زده‌اید حالت مثلثی در گوشه چشم ایجاد كند. این سایه باعث می‌شود چشم و خط ابروی شما برجسته تربه نظر برسد. سایه سوم را خوب پخش كنید تا چشم شما بهتر شكل بگیرد.
************

از ریمل تا مژه‌هایی بلند

بعد از رژ لب، ریمل مهم‌ترین وسیله آرایشی شماست.به كار بردن ریمل باعث درشتی چشم‌ها و جلوه‌دار شدن مژه‌هایتان می‌شود. به جز تنوع رنگ، ریمل‌ها انواع مختلفی دارند، ضخیم كننده، بلند كننده، حجم دهنده، پررنگ‌كننده، ضد آب و معمولی. روش ریمل زدن برای جلا دادن نگاه شما اهمیت بسزایی دارد.باید توجه داشته باشید ریمل شما تمام سطح مژه، از ریشه تا نوك آن را بپوشاند. برای مژه‌های بالا، قبل از كشیدن برس ریمل روی مژه ها، میله ریمل را روی پایه مژه‌هایتان بمالید تا به اندازه كافی رنگ روی مژه هایتان بنشیند. سپس این رنگ را با استفاده از برس ریمل، از پایین تا بالای مژه به خوبی بكشید. اگر این كار را با دقت انجام دهید، مژه‌هایی زیبا با نوك‌های جدا از هم خواهید داشت.هنگام ریمل زدن به مژه‌های پایین، میله ریمل را به صورت عمودی نگهداشته و آن را به چپ و راست حركت دهید. مراقب باشید زیر چشمانتان را لك نكنید. وقتی می‌خواهید بیش از یك بار ریمل بزنید، شانه زدن مژه‌ها بین ریمل زدن‌ها باعث می‌شود مژه‌های شما به هم نچسبند.اگر ریمل شما نوست و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاك كنید.اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچوقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نكنید، چون باعث می‌شود ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشك شود.
*************

خط چشم

cheshm5

بازار خط چشم بازار شلوغی است. چون شركت‌های مختلف انواع مختلف این محصول را به بازار داده اند كه باید در انتخاب آن بسیار دقت كرد.خط چشم در انواع، مدادی، مایع و پودری وجود دارد. اگر از مداد خط چشم استفاده می‌كنید، دقت كنید نوك آن نرم باشد تا به راحتی بتوانید خط چشمتان را بكشید. این موضوع بسیار مهم است چون پوست پلك‌های شما بسیار حساس و آسیب‌پذیر است.كشیدن خط چشم بخشی از هنر آرایش است كه احتیاج به تمرین و مهارت زیادی دارد، مداد خط چشم محبوبیت زیادی دارد چون كشیدن خط چشم با آن آسان‌تر است و شما می‌توانید به راحتی حالتی را كه می‌خواهید، به چشمانتان بدهید.اگر می‌خواهید فاصله چشمانتان را بیشتر جلوه دهید، هنگام كشیدن خط چشم روی گوشه داخلی چشم بیشتر تاكید كنید و اگر می‌خواهید این فاصله را كمتر جلوه دهید، روی گوشه خارجی چشم بیشتر تاكید كنید و گوشه داخلی را روشن تر نگه دارید. هنگام استفاه از مداد خط چشم، دهانتان را كمی باز نگهدارید تا عضلات چشمتان شل شوند. به این ترتیب كشیدن خط چشم راحت‌تر شده و نیازی نیست پوست پلكتان را بكشید. تا جایی كه می‌توانید خط چشمتان را نزدیك به مژه‌هایتان بكشید تا از به وجود آمدن خط سفید بین مژه و خط چشم جلوگیری كنید.
انواع چشم، انواع آرایش
آرایش چشم‌های گود: در این نوع چشم ازرنگ‌های كمرنگ باید استفاده كرد چراكه باعث ایجاد جلوه بیشتر چشم‌ها می‌شود. برای آرایش این نوع چشم‌باید سایه را از گوشه‌های داخلی چشم تا كمی خارج از گوشه‌های خارجی آن به كار برد و مقدار كمی از یك سایه تیره‌تر نیز به چین‌های اطراف چشم‌ها زده و آنها را یكدست كرد.
آرایش چشم‌های با فاصله: در این نوع چشم باید از سایه در گوشه های داخلی و تا وسط پلك برای نزدیك‌تر كردن چشم‌ها به هم استفاده كرد. باید از یك سایه كمرنگ تر در قسمت میانه پلك به سمت خارج آن استفاده كرد.
آرایش چشم‌های نزدیك به هم: برای دورتر نشان دادن چشم‌ها می‌توان از یك نقطه كوچك از كرم كانسیلر نامرئی در گوشه داخلی هر دو چشم استفاده كرد. از یك خط چشم كمرنگ و نازك در لبه بالایی پلك‌ها و نزدیك مژه ها كه به سمت‌خارج‌ضخیم می شوند، باید استفاده كرد. همچنین باید برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلك از یك سایه كمرنگ استفاده كرد و مقدار كمی‌از‌نوع تیره‌تر را در قسمت میانی و به سمت خارج پلك به كار برد و به خوبی در بخش میانی آنها را یك‌دست كرد.
*************

آرایش چشم‌های پف كرده

یك قاشق غذاخوری را زیر آب سرد گرفته و آن‌را برای 60 ثانیه روی پف كردگی چشم قرار دهید. از كرم‌هایی روی پف كردگی استفاده كنید كه دارای نشاسته باشند.
متخصصان پوست سال‌هاست بر این عقیده اند كه این مواد ورم پوست یا ناحیه دور چشم را از بین می‌برد. راه دیگر حلقه حلقه كردن خیار و قرار دادن روی چشم‌ها به صورت كمپرس است. چای سیاه كیسه‌ای را در آب سرد خیس كرده و برای 10 دقیقه روی چشم‌ها بگذارید و به آرامی از سمت داخل به بیرون چشم‌ها به آرامی فشار بدهید. از خوردن هر چیزی كه نمك دارد خودداری كنید چرا كه باعث نگهداری مایعات اضافی جمع شده در ناحیه چشم‌ها خواهد شد. همچنین در موقع خواب سر را بالاتر از بدن نگهدارید كه باعث جمع شدن بیشتر مایعات زیر چشم نشود.
**********

چشم به علا‌وه عینك

اگر قاب عینك شما تیره باشد نیازی به استفاده از رنگ‌ها در سایه چشم نیست، فقط كافی است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا كنید.اگر از انواع قهوه ای ریمل استفاده می‌كنید، سعی كنید به جای آن از نوع مشكی و بصورت نازك در آرایشتان استفاده كنید.
از ریمل‌های چند كاره برای استفاده در پایین مژه ها و فر دادن و صاف كردن آنها استفاده كرده و به سمت بالا آنها را حالت دهید. اگر از عینك‌های كائوچویی و دسته شاخی استفاده می‌كنید باید وقت بیشتری برای آرایش ابروهایتان صرف كنید. توجه داشته باشید هدف از آرایش شما نمایش بهتر صورتتان است نه عینكتان! پس در انتخاب رنگ ها دقت كنید.
*********

حرف آخر

‌هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید سایه تیره، چشم را كوچك‌تر و سایه روشن، چشم را درشت‌تر نشان می دهد.
رنگ روشن سایه را روی كل پلك، رنگ متوسط را روی پایین پلك و رنگ تیره را روی گوشه خارجی بكشید تا به نگاهتان عمق بدهید.
خط چشم را به آرامی با كشش‌های كوتاه، از داخل به خارج چشم بكشید.
دقت كنید ریمل كمتری روی مژه‌های پایین بمالید.
اگر مژه های به هم چسبیده دارید، با شانه مژه آنها را شانه كنید.
اگر زیر چشمانتان مشكلی از قبیل پف، لكه یا… دارید، زدن ریمل به مژه های زیرین توصیه نمی‌شود، چون این كار پف و یا لكه‌ها را برجسته‌تر جلوه می‌دهد.‌

منبع:eyemakeup.mihanblog.com