در دنیای مد و پوشاک طبقه بندی لباس کودکان از لحاظ سن و دیگر مولفه ها صورت می پذیرد.لباس پوششی است که از بدن انسان در مقابل سرما و گرما محافظت می کند. علاوه بر این در عصر کنونی شیک پوشی و دارا بودن چهره جذاب باعث اعتماد به نفس و توجه بیشتر دیگران می گردد.پوشاک کودک و نوجوان

انواع طبقه بندی لباس کودکان :

شاید افراد مختلف دسته بندی ها گوناگونی را برای البسه نوزاد و خردسالان ارائه دهند اما به طور کلی و رایج طبقه بندی ار لحاظ سنی انجام می پذیرد و به شرح ذیل می باشد:

1.نوزاد و نوپا
2.کودک
3.نوجوان

1-نوزاد و نوپا :

این گروه شامل بچه های کمتر دو سال و شامل سنین ۳، ۶، ۱۲، ۱۸، ۲۴ ماه است. در این دوره سر کودک دقیقا روی گردنش قرار ندارد و جلوتر است. بنابراین لباسهای طراحی شده باید کاملا از ناحیه سر باز شوند. به یاد داشته باشید که جنس لباس و کلفتی و نازکی اون باید مطابق فصل انتخاب شود. معمولا بهتره لباسهای نرم با وزن سبک استفاده شود تا به نوزاد آسیب نرسد و احساس راحتی ایجاد شود.

2-کودک :

کودکان ۲ تا ۸ سال در این دسته قرار می گیرند. تا ۸ سالگی و در مراحل رشد، به مرور زمان مقداری چربی از دست می دهند. این پروسه لاغر شدن قابل مشاهده است. کودکان این سن دور کمر کوچک و شکمی برجسته دارند. این ویژگیها با رشد کودک و کاهش میزان چربی بدن کم می شود.

3- نوجوان :

کودکان ۸ تا حدود ۱۴ سال در گروه نوجوانان قرار می گیرند. اندازه های سایز در این سن فاصله ۶ سانتیمتری با هم دارند. علت این موضوع متوسط رشد سالانه بچه ها در این سن است. بچه ها در این سن به طور میانگین هر سال ۶ سانتیمتر رشد قدی دارند. البته این مقدار رشد قدی در گروههای سنی مختلف متفاوت است. به همین دلیل بهتره اندازه های لباس کودک رو بیشتر از سن با توجه به قد کودک در نظر بگیرید.

طبقه بندی لباس کودکان

پوشاک کودک و نوجوان

لباس نوزاد باید چه ویژگی هایی داشته باشد :

پس از اشنایی با طبقه بندی لباس کودکان در خصوص ملزومات لباس نوزاد نکاتی را ارائه می دهیم :

لباس مناسب برای کودک باید دارای شرایط زیر باشد: نرمی و راحتی جنس لباس راحتی در پوشیدن و درآوردن لباس شل بودن و خشک نبودن پارچه لباس امکان دسترسی آسان به پوشک بچه، چون در سنی است که در شبانه روز به دفعات نیاز به تعویض پوشک دارد. عاری از هر گونه مواد قابل اشتعال وزن کم درز آزاردهنده یا ایجاد حساسیت نداشته باشد. لباس زیر نوزاد حتما از الیاف ارگانیک باشه که نکته ای مهم و ضروری است. پارچه به سرعت عرق بدن کودک رو به بیرون پس بدهد.

نکاتی درباره دسته بندی لباس نوجوانان :

لباس های نوجوانان نیز به چند دسته اصلی تقسیم می شوند.

لباس های روزانه : باید از جنس پنبه یا کتان باشد و بدن در آن احساس راحتی کند زیرا مدت زمان پوشیدن این لباس ها در طول هفته زیاد می باشد.

لباس خواب: این لباس باید بسیار لطیف و آرامش بخش باشد و احساس خوشایندی به نوجوان در هنگام خواب منتقل کند.

لباس ورزشی: جنس لباس ورزشی باید از نخ و الیاف های آن باشد زیرا در هنگام فعالیت جسمانی بدن عرق می کند و لباس باید تهویه مناسبی داشته باشد.

Showing 10 from 42 Items

Toggle Filters
Count
Sort by
Order

فروش و پخش عمده و جزیی پوشاک کودک نسیم  ? فروش و پخش عمده و جزئی پوشاک کودک و بزرگسال در رشت? ? عرضه کننده پوشاک کودک و نوجوان? ? با بهترین کیفیت و قیمت? ? پوشاک کودک نسیم همراه کودکان شیک پوش شما، حسن سلیقه از ما انتخاب با شما?

پوشاک کودک و نوجوان خورشید ? شاید بهترین نباشیم اما همیشه افتخار میکنیم که بهترینها مارا انتخاب میکنند?  ? پوشاک کودک و نوجوان خورشید

تولید و پخش عمده لباس اسپرت و مجلسی بچه گانه فروشگاه ارزان سرای کرمی ⚜️ تیشرت شلوارک ، تاپ شلوارک ، شومیز ، سارافون