Event Venue

شهررک صنعتی خوارضمی

 آشنایی با سنگ لاشه

تخلیه سنگ لاشه ورقه ای

اجرای سنگ لاشه سنگ ورقه ای

سنگ های طبیعی از طرق مختلف به دست می‌آیند، یکی از راه‌های دست آوردن آن‌ها انفجار معادن و خرد کردن سنگ‌های بزرگ است. سنگ‌هایی که از این طریق به دست می‌آیند، سنگ لاشه نام دارند که به نام تخت سنگ نیز شناخته می‌شوند. قطعاً با انفجاری که رخ داده است، سنگ‌هایی که به دست می‌آیند، اشکال نامنظمی دارند، آن‌ها بدون هیچ عملیاتی، به طور کاملا طبیعی و دست نخورده، به عنوان کفپوش و دیوارپوش مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این امکان نیز وجود دارد تا سنگ‌های لاشه در کارگاه‌های سنگ‌سازی، کمی منظم‌تر شوند و قسمت‌های نوک تیز آن‌ها از بین برود.


این نوع سنگ لاشه که تغییراتی در آن اعمال می‌‎شود، سنگ لاشه قواره یا مالون یا بادبر نام دارد. با توجه به این فرایند، سنگ‌های لاشه قواره یا مالون نسبت به نوع ساده آن، قیمت بالاتری دارد و می‌تواند هزینه‌های شما را افزایش دهد. این نوع سنگ در دو مدل نیم‌تراش و کامل‌تراش به فروش می‌رسد. همچنین سنگ لاشه در دو شکل ورقه‌‌ای و کوهی استخراج می‌شود که از نوع کوهی با استفاده از انواع برش‌کاری در هنر مجسمه‌سازی و از نوع ورقه‌‌ای در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود.

 

  • مهم‌ترین مشخصه سنگ لاشه برای کف‌سازی
  • کف سازی یک حیاط با سنگ لاشه مسطح به همراه چند نهال و گلدان

از مهم‌ترین مشخصات سنگ‌های لاشه، لایه لایه نبودن سنگ است. زمانی که در بین سنگ، شکافی دیده می‌شود، نشان‌دهنده مقاومت کم سنگ است. به دلیل بافت و استحکام بالایی که این نوع سنگ دارد، در طیف گسترده‌‌ای از فضاها به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می‌گیرد و از این رو یکی از گزینه‌های مقرون به صرفه، کف سازی با سنگ لاشه است. همچنین به دلیل قیمت پایینی که دارد یکی از پرکاربردترین متریال‌ها محسوب می‌شود. آن‌ها به دلیل اینکه از استحکام و استقامت بالایی برخوردار هستند، در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. همچنین به دلیل اینکه در این نوع سنگ هیچگونه فرآوری انجام نشده است و حالت طبیعی خود را همچنان همراه دارد، می‌تواند در برابر ضربات سنگین مقاومت خوبی نشان دهد. در واقع آنچه باعث می‌شود که کیفیت سنگ لاشه، افزایش پیدا کند نوع انفجارها و نحوه استخراج سنگ است.

آدرس:      استان تهران

شماره تماس واتساپ 09197682388

 

سنگ لاشه کف حیاط

سنگ لاشه ورقه ای نما

سنگ فرش سنگ لاشه

سنگ کاری سنگ لاشه ورقه ای

Fees & Tickets
Free
$0,00