Address & Contact

Our Address

تهران،شریف آباد

Telephone

تاسیسات ریخته گری شیرآلات بهداشتی ساختمانی موسوی

✳️ریخته گری شیرآلات بهداشتی 

?تولید شیرآلات معمولاً در ۵ مرحله اصلی ریخته‌گری، ماشین‌کاری، پرداخت‌کاری، آبکاری و مونتاژ صورت می گیرد .ماده اولیه‌ای که در ریخته‌گری شیرآلات استفاده می‌شود فلز آلیاژی برنج است.

?ریخته گری عبارت است از ریختن مذابی از یک آلیاژ درون قالب مورد نظر به طوریکه بعد از سرد شدن مواد مذاب، قطعه خارج شده از قالب، شکل و ابعاد مورد نیاز را داشته باشد.ریخته گری یکی از پرکاربردترین روش های تولید قطعات می باشد و امکان ساخت پیچیده ترین قطعات با استفاده از روش های متنوع آن وجود دارد.

✳️روش های ریخته گری بر حسب نوع قالب های مورد استفاده به سه گروه کلی تقسیم می شوند:

?ریخته گری قالب های ماسه ای ، قالب های دایکست و قالب های رِیژه.

?ریخته گری به صورت ماسه ای، ریخته گری سنتی است که در آن قالب های یک بار مصرف از جنس ماسه ساخته می شود و پس از ریختن مواد مذاب در آن و سرد شدن با پاک کردن ماسه محصول اصلی بدست می آید که کیفیت سطح به دست آمده بسیار پایین دارای خلل و فرج زیادی میباشد و حتی پس از پرداخت هم دارای سطحی ناهموار و سوسه دار است.

?ریخته گری به روش دایکست نیز بیشتر برای ساخت قطعات آلومینیومی و آلیاژ روی قابل استفاده است.

?ریخته گری به روش ریژه معمول ترین نوع ریخته گری در قالب های فلزی (دائم) است که در آن مذاب برنج بر اساس وزن خود و نه اعمال نیروی فشار خارجی، قالب را پر می کند. از ویژگی‌های این قالب‌ها می‌توان به بازگرداندن فشار مذاب به خود آن اشاره کرد، که این امر باعث کاهش درصد انقباض و عیوب ناشی از آن می‌شود.

?همچنین در قالبهای فلزی به دلیل بالا بودن سرعت انتقال حرارت نسبت به قالب‌های ماسه‌ای ساختارهای ریخته‌گری ریزتر و خواص مکانیکی اغلب بالاتر است. از روش‌های ویژه و پر کاربرد این نوع ریخته‌گری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

?ریخته‌گری با فشار کم(Low Pressure Die Casting): ریخته‌گری با فشار کم مذاب در قالب فلزی. در این روش مذاب برنج درون ماشین ریخته گری ریخته می شودو سپس بدون تلاطم و از پایین وارد فضای قالب می‌شود. این روش یکی از پر کاربردترین روش‌ها در تولید شیرآلات بهداشتی است.

?ریخته‌گری با فشار بالا(High Pressure Die Casting): ریخته‌گری با فشار بالای مذاب در قالب فلزی. در این روش مذاب با فشار بالا وارد محفظه قالب می‌شود. در اینجا تعداد تولید بالا بسیار مهم است

?از مزایای ریخته گری ریژه می توان قابلیت تکرار تولید قطعات یکنواخت، دقت ابعادی خوب ، سطح تمام شده مناسب، خواص فیزیکی و مکانیکی بالا، عیوب ریخته گری کم را نام برد.

به مدیریت:میرزا احمد موسوی

 

اجرای تاسیسات ریخته گری شیرآلات بهداشتی ساختمانی موسوی در شریف آباد تهران , تاسیسات ریخته گری , شیرآلات بهداشتی , ریخته گری شیرآلات بهداشتی , تاسیسات ریخته گری موسوی , هزینه تاسیسات ریخته گری , تولید شیرآلات ساختمانی , انواع شیرآلات ساختمانی , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed