Address & Contact

Our Address

تهران،خاوران

Telephone

پارس آریا Wood

ا

جرای نمای چوب پارس آریا وود
✔️فروش و اجرای انواع نمای چوب ترموود
✔️سونا و لمبه و آلاچیق و پرگولا

❇️نمای چوبی ترمووود

💫نمای ساختمان یکی از مهم‌ترین اجزای خارجی یک ساختمان است که استفاده از المان‌های مدرن در طراحی آن حرف اول را می‌زند. یکی از این المان‌های مدرن که موجب می‌شود نمای ساختمان جلوه و ظاهر بی‌ نظیری داشته باشد، چوب ترمووود است.

💫امروزه اکثر مردم به طراحی دکوراسیون داخلی و به ویژه طراحی خارجی ساختمان اهمیت خاصی می‌دهند از این‌ رو از المان‌های مدرن برای طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی خانه خود استفاده می‌کنند.

💫البته تنها کاربرد چوب ترموود در طراحی نمای ساختمان نیست چرا که کارشناسان طراحی دکوراسیون به شکل گسترده‌ای از چوب ترموود در طراحی دکوراسیون داخلی نیز استفاده می‌کنند برای مثال در طراحی پله‌ها و نرده‌ها، قرنیز، کفپوش حمام و سرویس بهداشتی، کفپوش پذیرایی، کفپوش اتاق‌ها، دیوارها و … از چوب ترموود استفاده می‌کنند.

💫ساختمان‌هایی که دارای نمای ترموود هستند نسبت به سایر ساختمان‌ها که از متریالی مانند سنگ در طراحی نمای آن‌ها استفاده شده است، چهره منحصر به‌ فردی دارند و توجه همه را به خودشان جلب می‌کنند. علاوه‌ بر زیبایی که نمای ترمووود دارد از ویژگی‌های دیگری نیز همچون مقاومت بسیار بالا در برابر سرما، گرما، رطوبت و … برخوردار است.

❇️پرگولا

💫پرگولا در مجموعه طرح‌های سقف باز و ساختارهای تیر و ستونی طبقه‌بندی می‌شود. وجود اغلب چهار ستون برای نگهداری سقف ساخته شده از اجزای دوطرفه (متقاطع)، لزوم اجرای این نوع آلاچیق است. به طور کلی، این مفهوم به معنای ستون‌هایی است که از یک سقف شبکه بندی شده پشتیبانی می‌کند. این سقف شبکه‌ای ممکن است باز یا پوشانده باشد؛ اما اغلب باز تعریف می‌شود.

💫این ساختار به عنوان سرپناه برای کاربری همانند فضای نشیمن و غذا خوری بسیار محبوب هستند. طراحی سقف باز باعث می‌شود آشپزی در فضای باز، آسان و بی‌خطر باشد و منظره‌ای پویا از طریق پیوند فضای خصوصی با محیط اطراف ایجاد شود. پرگولا سایه و فضای مشخصی را برای آرامش و فراهم کردن اجتماعات با دوستان و خانواده ایجاد می‌کند.

❇️لمبه چوبی

💫لمبه چوبی یکی از محبوب‌ترین دیوار پوش‌های مورد استفاده در معماری و دکوراسیون ایرانی است، به طوری که اکثر سقف خانه ها در شمال کشور از لمبه می باشد.
💫لمبه چوبی معمولا از برش‌ چوب کاج ساخته می‌شود، چراکه چوب کاج به دلیل ارزان بودن و مقاومت بالا در برابر رطوبت و حشرات برای ساخت لمبه بسیار مناسب است.

❇️لمبه از چه چوبی ساخته می شود؟

💫برای ساخت لمبه محدودیتی وجود ندارد و با هرچوبی میتوان لمبه را ساخت.
اما برای کاهش هزینه در ایران و سایر کشورها برای ساخت لمبه از چوب درختانی مانند نراد، یولکا و ساسنا … که به چوب روسی نیز معروف هستند، استفاده می کنند.
الوارهای کاج در ضخامت‌های مورد نظر برش داده می‌شوند و با استفاده از دستگاه مولدر، شیار و زبانه مورد نظر در دو طرف ورق لمبه ایجاد می‌شود، که این ورق های لمبه به صورت طولی به هم اتصال فاق و زبانه دارند، یعنی از بغل با هم چفت می شوند.
عرض لمبه های استاندارد ۱۲ سانتی متر پشت و ۱۰ سانتی متر سطح نما است.
بعضی از مجموعه‌های تولید کننده لمبه برای جلوگیری از تنش لمبه در اثر خشک شدن دو شیار در پشت آن ایجاد می‌کنند.

❇️چوب مناسب سونا

💫سونا یکی از سازه هایی است که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و در برخی ویلا ها و ساختمان ها ساخته می شود. یکی از متریال و مصالح مهمی که برای ساخت سونا خشک مورد استفاده قرار می‌گیرد ، چوب است.

💫این چوب ها باید یک سری ویژگی های خاص داشته باشند تا برای ساخت چنین فضایی مناسب باشند. از مهم ترین مسائلی که باید در ساخت اتاقک سونا مورد توجه قرار گیرد ، این است که چوب های مورد استفاده برای آن باید در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بسیار بالایی داشته باشند تا در گذر زمان دچار آسیب نشوند.

 

💫 بهترین چوب مناسب سونا خشک و برخی از انواع چوب ها که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند ، برای شما بیان شد تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات چوب مناسبی را برای ساخت اتاقک سونا انتخاب و تهیه کنید

 

مدیریت: یاسین محمدی

اجرای نمای چوب پارس آریا وود

فروش و اجرای انواع نمای چوب ترموود  , سونا , لمبه , آلاچیق , پرگولا , پارس آریا Woodدر خاوران تهران , طراحی پله‌ها  , نرده‌ها , قرنیز , کفپوش حمام , اجرای نمای چوب پارس آریا Wood ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed