Address & Contact

Our Address

تهران، خیابان شریعتی، روبه روی پارک کوروش، پلاک ۵۹۱

Telephone

شرکت ساختمانی آکام در تهران

🔴طراحی ساختمان

❇️در فرآیند طراحی معماری ساختمان، توجه به کاربری از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربری ها معمولا مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی و ورزشی و … می باشند.

🔴طراحی ساختمان مسکونی

💎در طراحی ساختمان مسکونی، طراحی پلان، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. دکوراسیون داخلی ساختمان، با توجه به نیازهای ساکنین آن طراحی می شود.معمولا طراحی پلان، با توجه به ساختمانی که طراحی می شود متفاوت است به طور مثال، طراحی ویلا با طراحی آپارتمان مسکونی کاملا متفاوت می باشد، در طراحی ساختمان ویلایی، بیشتر فضاها بصورت باز و نیمه باز طراحی می شود.

💎امروزه توجه به نمای این گونه ساختمان ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، معمولا نماها با توجه به سلیقه کارفرمایان انتخاب می شود که به سبک مدرن یا کلاسیک طراحی و اجرا می شود. باید به این امر نیز توجه کرد که طراحی دکوراسیون داخلی در طراحی ساختمان به نحوی باشد که با نمای انتخاب شده ( مدرن یا کلاسیک) از طرف کارفرما، همخوانی کامل داشته باشد.

🔴طراحی ساختمان اداری

💎در طراحی ساختمان اداری که معمولا دارای رفت و آمدهای زیادی هستند، طراحی پلان و وجود سیرکولاسیون مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولا ساختمان های اداری با توجه به ریز فضاهایی که مورد نیازاند، طراحی و اجرا می شوند.

🔴انواع سبک‌‌‌های معماری
⭐️ معماری هنر نو ( استفاده از اشکال طبیعت و گیاهان )

🔹این سبک از معماری بیشتر از اشکال طبیعت و گیاهان ایده می‌گرفت. هنر نو از فرم‌ها و ساختارهای طبیعی به ویژه خطوط منحنی و مواج گل‌ها و گیاهان متاثر بود. معماران این سبک از مصالح مدرن مانند چدن، آهن، فولاد و بتن استفاده می‌کردند ولی ظاهر کلی و جزییات ساختمان را با تزیینات فرم‌‌‌های طبیعی و گیاهی شکل می‌دادند.انحنا و خمیدگی از ویژگی‌‌‌های این سبک معماری بود. معماری هنر نو عمر کوتاهی داشت و در این مدت کوتاه پاریس از این سبک بسیار استفاده کرد.

⭐️ معماری آرت دکو ( نقوش هندسی زیاد و رنگ‌‌‌های زنده )

🔹شناسه این سبک به کار گیری اشکال هندسی دقیق و رنگ‌‌‌های روشن است و آمیخته ای از نوگرایی و طراحی‌‌‌های زینتی و گرانبها می‌باشد. تمام زرق و برق، شکوه و جلال معماری قرن بیستم به سبک معماری آرت دکو یا معماری تزئینی برمی‌گردد.این سبک با عناصر گران قیمت خود، بسیار جذاب، تا حدی ساده اما بسیار شیک ظاهر می‌شود. این سبک بسیار گران قیمت بود و به همین دلیل کمرنگ شد.

⭐️ معماری مدرن ( ساختارهای مستطیل شکل )

🔹این سبک از نوع مینیمالیستی می‌باشد که تاکید خاصی بر ظاهر تزیینی ندارد. بر این اصل استوار است که طراحی و فرم باید تابع عملکرد باشند. شکل‌ها و ساختار‌‌‌های مستطیلی و مکعبی و همینطور پنجره‌‌‌های بزرگ در این مدل از معماری به وفور دیده می‌شوند. ساختمان‌ها در این سبک دوستدار محیط زیست می‌باشند و در کاهش مصرف انرژی نقش بسزایی دارند.

🔹سقف‌‌‌های مسطح، خطوط صاف و استفاده از مصالح مدرن به زیبایی این ساختمان‌ها افزوده است. برخی از ساختمان هایی که به سبک مدرن ساخته می‌شوند نمایی کاملا شیشه ای دارند. این نشان دهنده ی این است که میان فضای داخلی خانه و فضای بیرونی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. فضای خانه بسیار روشن و دلباز است. یکی از ویژگی‌‌‌های این سبک دوری از هرج و مرج و شلوغی است. سادگی و بی آلایشی در این خانه‌ها کاملا مشهود است.

⭐️ معماری‌‌‌های تک ( وجود لوله‌ها و سایر تجهیزات در بخش بیرونی ساختمان )

🔹معماری‌‌‌های تک یا تکنولوژی پیشرفته، عناصر پیشرفته تکنولوژی و صنعت را با هم ترکیب کرد. معماری‌‌‌های تک سبکی از معماری است که تمامی‌تجهیزات و ابزار پیشرفته ای که قبلا در درون ساختمان بودند را بیرون کشید و به ظاهر بیرونی ساختمان منتقل کرد و در درون سازه هم فرم‌‌‌های انعطاف پذیری را قرار داد. این دوره به عنوان پلی بین مدرنیسم و پست مدرنیسم عمل می‌کند. ساختمان‌ها در این سبک بیشتر در اروپا و شمال آمریکا ساخته شدند.

⭐️ معماری پست مدرن ( رنگ‌‌‌های شفاف و اشکال عجیب و غریب )

🔹این نوع معماری پیرایش و تزیین را باز به میان می‌آورد و از رنگ‌‌‌های زرق و برق دار و آرایه‌‌‌های نامتجانس بهره می‌برد. این سبک تمامی‌ابعاد و جنبه‌‌‌های غیر قابل انعطاف سبک مدرن را تغییر داد و آنها را به المان‌‌‌های انعطاف پذیر و زیباتر تبدیل کرد. به این سبک، معماری پاپ یا معماری مردمی‌هم می‌گویند. در برخی موارد این سبک از حس طنز و شوخ طبعی بهره می‌برد. نشانه هایی از سبک کلاسیک وجود دارند که تغییر زیادی یافته اند.

به مدیریت:علی صانع

 

 

 

شرکت ساختمانی آکام در تهران , اجرای کلیه پروژه های عمرانی ساختمانی مشارکت و طراحی و ساخت آکام در تهران , طراحی ساختمان , انواع سبک های معماری ساختمان , طراحی ساختمان مسکونی , طراحی ساختمان اداری ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed