Address & Contact

Our Address

اردبیل،فاز دوم سبلان،خیابان فلسطین

Telephone

خدمات ساختمانی وطندوست

✨اجرای کناف،نقاشی و سیم کشی ساختمان وطندوست
🔴کناف

❇️بطور کلی کناف یک صفحه روکش دار از جنس گچ است که می‌توان آن را نسل جدیدی از گچکاری بر شمرد. زیرا تمامی‌فعالیت‌های ساختمانی وابسته به گچ و بعضی متریال‌های دیگر کناف قابل انجام است. یک سری مزایای جدید افزوده شده به استفاده از گچ در ساخت و ساز مثل بالا رفتن سرعت کار، قابلیت تنوع بیشتر در طراحی داخلی، امکان اجرای طرح‌های مختلف روی سقف‌های از جنس کناف، ترکیب نور و رنگ و انواع روش‌های کاربردی دکوراسیون و … در کناف به راحتی قابل انجام است.

❇️کناف در واقع به ساخت و ساز بدون آب گفته می‌شود. یکی از جدید ترین مصالح ساختمانی است که در ایجاد سقف کاذب بسیار نقش دارد.سقف کاذب کناف جایگزینی با قابلیت‌های فراوان برای سبک‌های قدیمی‌گچ بری و یا استفاده از دیگر مصالح برای سقف می‌باشد. با استفاده از سقف کاذب کناف دست شما برای اجرای سریع و متنوع طراحی سقف با به کارگیری روش‌های مختلف دکوراسیون مانند رنگ آمیزی کناف سقف، به کارگیری کاغذ دیواری بر روی کناف در سقف ایجاد می‌شود.

🔴مزایای کاربرد سقف کاذب کناف

💎کناف در برابر زلزله بسیار مقاوم بوده و از ایمنی بالایی برخوددار است.

💎کاربرد کناف در سقف کاذب و دیگر قسمت‌های ساختمان با سرعت اجرای بالا و راحتی انجام کار همراه است.

💎کناف وزن کمی‌دارد و هزینه حمل و نقل آن پایین است.

💎یک عایق صوتی و حرارتی مناسب به حساب آمده و بر افزایش سطح مفید زیر بنا نیز تاثیر مثبت دارد.

💎کناف دارای قابلیت بالایی برای اعمال طرح‌های متنوع در دکوراسیون داخلی بوده و در تغییر فضاهای قدیمی‌به جدید پتانسیل کاربردی بالایی دارد.

💎کاربرد راحت کناف نیاز به نیروی کاری بیشتر را کاهش داده و با قابلیت بازیافت معادل ۷۵ درصد مصالح به کاهش نخاله‌های ساختمانی کمک می‌کند.

💎کناف برای نصب انواع لوستر و چراغ یا دیگر خدمات وابسته به انواع تاسیسات امکان عبور راحت از بین فضاهای ایجاد شده را دارد.

💎امکان دسترسی راحت به تاسیسات ساختمانی پنهانی را ایجاد کرده و در استفاده بهینه از منابع زیست محیطی تاثیر مثبتی دارد.

💎امکان رنگ پذیری بالای کناف دست طراحان اخلی را برای استفاده از رنگ‌های مختلف برای رنگ آمیزی سقف کاذب با کناف باز گذاشته است.

🔴نقاشی ساختمان

❇️نقاشی ساختمان نه تنها اولین قدم برای زیباسازی ساختمان‌های نوساز، بلکه روشی کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون نیز هست. نقاشی ساختمان می‌توانند تاثیر قابل توجهی روی فضای و روحیه شما بگذارند. به همین دلیل، کمک گرفتن از برترین متخصصان نقاشی ساختمان برای اجرای جدیدترین تکنیک‌های نقاشی ساختمان از جمله نقاشی ساختمان به روش کودکانه یا مدرن، اهمیت بالایی دارد.

🔴رنگ روغن

🔸رنگ روغن از گذشته تاکنون همواره جزو محبوب‌ترین نوع رنگ برای نقاشی در و پنجره بین نقاشان بوده است. از این نوع از رنگ بیشتر برای عایق و ضد زنگ کردن درها و پنجره استفاده می‌شود. رنگ‌‌‌های روغنی به سه دسته براق، مات و نیمه مات تقسیم می‌شوند.
رنگ روغنی براق ماندگاری و پوشش بالایی دارد و به دلیل براق بودن منعکس کننده ی نور و باعث روشنایی بیشتر است اما ایرادات گچ کاری را مشخص می‌کند.

🔸رنگ روغنی مات نور را انعکاس نمی‌دهد و نسبت به نوع براق آن ایرادات را کمتر نشان می‌دهد. اما پوشش کمتری دارد و صد درصد قابل و شستشو نیست زیرا جای دستمال روی دیوار مشخص می‌شود.

🔴رنگ پلاستیک

🔸این رنگ‌ها از قدیمی‌ترین نوع رنگ‌ها می‌باشد. با وجود کیفیت بالای این رنگ و راحتی کار کردن با آن، دقت بسیاری احتیاج دارد زیرا در صورت غلیظ بودن رنگ اثر غلطک یا قلم روی دیوار می‌ماند و باید چندین بار برای نتیجه بهتر رنگ آمیزی را تکرار کنیم.

🔸رنگ‌‌‌های پلاستیک حلال در آب می‌باشد و احتیاجی به مواد نفتی ندارند. این رنگ‌ها برای سقف بسیار مناسب می‌باشد زیرا پوشانندگی بالایی دارد و قابل شستشو است اما دوام آن کم است. مات است و بوی بدی ندارد. سرعت کار با آن بالا می‌باشد و زود خشک می‌شود، جاذب آب است و زود چرک می‌شود.

🔸رنگ‌های پلاستیک مورد استفاده در نقاشی ساختمان که در بازار یافت می‌شوند به ۲ دسته تقسیم می‌شوند: رنگ پلاستیک و رنگ نیمه پلاستیک،رنگ پلاستیک داری مقدار زیادی از چسب چوب بوده و به همین علت نیز چسبندگی، زیبایی و استقامت به مراتب بیشتری نسبت به رنگ‌های نیمه پلاستیک که دارای مقدار کمتری چسب چوب هستند است.

🔴قوانین مهم در برق کشی ساختمان

⚡️رعایت ظرفیت استاندارد فیوزها

🔹فیوزها برای مصارف مختلف در قسمت‌‌‌های گوناگون ساختمان نصب می‌شوند. در برق کشی باید به این نکته توجه داشت که فیوزها با ظرفیت استاندارد انتخاب شوند. برای مثال ظرفیت فیوز روشنایی ۱۰ آمپر، فیوز پریزها ۱۶ آمپر، فیوز کنتور ۲۵ آمپر و فیوز اصلی ساختمان ۲۰ آمپر است.

⚡️توجه به مکان قرارگیری وسایل برقی

🔹یک برق کار حرفه ای می‌داند وسایل برقی در چه قسمت هایی از ساختمان قرار می‌گیرند، بنابراین طبق تصور ذهنی خود اقدام به سیم کشی می‌کند. مکان هایی که لباس شویی، اجاق گاز، پکیج، هود، یخچال و سایر وسایل در آنجا قرار می‌گیرند باید به پریز دسترسی داشته باشند.

🔹صاحب خانه باید بدون زحمت از وسایل برقی خود استفاده نماید، از این رو در نظر گرفتن مکان قرارگیری این وسایل بسیار مهم است. تعداد پریزها باید به اندازه ای باشد که به سیم‌‌‌های رابط نیازی نباشد.

⚡️رعایت فاصله در سیم کشی

🔹در هنگام برقکاری باید یکسری فاصله بین سیم‌ها رعایت شود. برای مثال فاصله پریزها از کف باید ۳۰ الی ۴۰ سانتی متر و فاصله کلیدها از کف باید ۱۱۰ الی ۱۲۰ سانتی متر باشد.

🔹آویزهای لامپ نیز باید از سقف حدود ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر فاصله داشته باشند. یک برقکار با این فاصله‌ها آشناست و آن‌ها را در حین کار خود رعایت خواهد کرد.

⚡️رعایت استاندارد سطح مقطع سیم ها

🔹سطح مقطع سیم‌‌‌های مورد استفاده برای روشنایی ۱/۵ میلی متر، سیم‌‌‌های پریز ۲/۵ میلی متر، سیم‌‌‌های اصلی برق ۴ میلی متر، سیم‌‌‌های کولر آبی ۲/۵ میلی متر و سیم‌‌‌های کولر آبی ۴ میلی متر می‌باشد.

⚡️انتخاب انشعاب‌‌‌های مناسب

🔹در برق کشی ساختمان انشعاب کنتور باید دارای ظرفیت کافی باشد تا در صورت افزایش ناگهانی بار الکتریکی در منازل، ولتاژ برق افت پیدا نکند و یا وسایل حفاظتی قطع نشوند.

🔹تعداد انشعاب‌‌‌های داخلی نیز باید به گونه ای انتخاب شود تا در صورت سوختن یک فیوز، کل ساختمان در خاموشی فرو نرود. اگر تعداد انشعاب‌ها بیشتر باشد ضریب اطمینان بالاتر خواهد رفت.

به مدیریت:وطندوست

 

 

 

کناف , اجرای کناف در اردبیل , نقاشی ساختمان در اردبیل , سیم کشی و برقکاری ساختمان در اردبیل , اجرای کناف نقاشی و سیم کشی وطندوست در اردبیل , اجرای انواع خدمات ساختمانی در اردبیل ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed