تجهیزات پزشکی تسکین

✨کلمه تجهیزات پزشکی در کشورهای مختلف دنیا معانی متعددی دارد. اما در حالت کلی این تجهیزات به هر گونه ابزار، وسایل و تجهیزاتی گفته می‌شود که در علم پزشکی برای تشخیص، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود.

✨در واقع هر کدام از این وسایل و تجهیزات و ابزار با هدف خاصی توسط تولید کنندگان این عرصه ساخته شده اند و به بازار عرضه می‌شوند. کلیه این وسایل با هدف سلامتی انسان‌ها ساخته می‌شوند. وسایل و ابزارهایی که در زمره گروه تجهیزات پزشکی قرار می‌گیرند بسیار زیاد و متنوع هستند. هدف از ساخت انواع وسایل و تجهیزات پزشکی حداقل در یکی از گروه‌‌‌های زیر دسته بندی می‌شوند.

🩺 تجهیزاتی که برای تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری خاصی ساخته می‌شوند.

🩺 تجهیزاتی که برای تشخیص، پیشگیری و درمان یک معلولیت یا صدمه ساخته می‌شوند.

🩺 تجهیزاتی که برای اصلاح و جایگزینی یک آناتومی‌ساخته می‌شوند.

🩺 تجهیزاتی که برای ادامه حیات به عنوان یک حمایت کننده ساخته می‌شوند.

🩺 تجهیزاتی که برای کنترل بارداری ساخته می‌شوند.

🩺 تجهیزاتی که برای استریل و ضدعفونی کردن وسایل و همچنین محیط‌‌‌های پزشکی ساخته می‌شوند

🔴انواع کلاس بندی تجهیزات پزشکی

✨سازمان غذا و داروی آمریکا هر یک از وسایل مربوط در تجهیزات پزشکی را با توجه به تاثیری که بر روی بدن و سلامتی انسان دارند، در سه کلاس تقسیم نموده است.

❇️کلاس A یا 1: تجهیزاتی که در این کلاس قرار می‌گیرند، کمترین خطر و تاثیر را بر روی انسان دارند و بسیار ساده طراحی شده اند. بر روی این وسایل باید کنترل‌‌‌های عمومی‌انجام شود. کنترل‌‌‌های عمومی‌شامل ثبت نام شرکت تولید کننده دستگاه در سازمان غذا و داروی آمریکا، ثبت نام وسیله تولید شده در سازمان غذا و دارو، ساخت وسیله با توجه به قانون شرایط تولید خوب و برچسب گذاری وسیله می‌باشد. حدود 74 درصد از وسایل تولیدی همچون باندها و دستکش‌‌‌های پزشکی در این گروه قرار می‌گیرند.

❇️کلاس B یا 2: اقلامی‌که در این گروه قرار می‌گیرند، علاوه بر کنترل‌‌‌های عمومی‌که بر روی آنها انجام می‌شود، باید یک سری کنترل‌‌‌های ویژه نیز بر روی آنها انجام شود. کیسه آب گرم و برخی از تشک‌‌‌های مواج در این گروه قرار می‌گیرند.

❇️کلاس C یا 3: اقلامی‌که حساسیت بسیاری دارند و جان بیمار به آن وابسته است در این گروه قرار می‌گیرند. این گروه در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌ها بسیار تاثیرگذار هستند. علاوه بر کنترل‌‌‌های عمومی، از انواع تست‌ها برای این نوع از تجهیزات استفاده می‌شود. وسایلی همچون فشارسنج، نمایشگر ضربان قلب و تجهیزات خیلی پیشرفته پزشکی در این گروه قرار می‌گیرند.

🔴انواع تجهیزات پزشکی

💎وسایل معاینه: هر نوع وسیله ای که در تشخیص بیماری توسط پزشک استفاده می‌شود، وسایل معاینه شناخته می‌شود.

💎وسایل عمومی: هر نوع وسیله که عموما در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها وجود دارد به عنوان وسایل عمومی‌شناخته می‌شوند.

💎وسایل زنان و زایمان: هر نوع وسیله ای که در تشخیص و درمان انواع بیماری‌ها در بخش زنان و زایمان بیمارستان‌ها و مطب پزشکان استفاده می‌شود در این گروه قرار دارند.

💎تجهیزات درمانی: هر نوع تجهیزاتی که در درمان سریع بیماران در بیمارستان‌ها و سایر مدارک درمانی استفاده می‌شود در این گروه قرار دارند.

💎تجهیزات آزمایشگاهی: هر نوع وسیله که در آزمایشگاه‌ها برای تشخیص انواع بیماری‌ها استفاده می‌شود در این گروه قرار دارند.

💎تجهیزات اتاق عمل: هر نوع تحهیزاتی که در اتاق عمل استفاده می‌شوند به عنوان تجهیزات اتاق عمل شناخته می‌شوند.

💎تجهیزات بخش ها: انواع تجهیزاتی که در بخش‌‌‌های مختلف بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شوند در این گروه قرار دارند.

💎تجهیزات دندانپزشکی: تجهیزات دندانپزشکی که بسیار حساس نیز می‌باشند، در این گروه قرار می‌گیرند.

💎طبقه بندی نشده: هر نوع وسیله ای که در دسته بندی‌‌‌های ذکر شده قرار نمی‌گیرند در این گروه دسته بندی می‌شوند.

به مدیریت:خانم میرک زاده

کیسه‌‌‌های آب گرم

 

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
کفش و صندل طبی
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
محصولات چسب
🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹
محصولات ارتوپدی و توانبخشی

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

محصولات فشار سنج

🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹

محصولات بخور سرد و گرم

 

 

 

تجهیزات پزشکی در اصفهان , انواع تجهیزات پزشکی در اصفهان , کاربرد تجهیزات پزشکی , تجهیزات پزشکی تسکین در اصفهان , قیمت انواع تجهیزات پزشکی در اصفهان , وسایل معاینه , وسایل عمومی‌, تجهیزات درمانی , تجهیزات آزمایشگاهی در اصفهان , تجهیزات اتاق عمل , تجهیزات دندانپزشکی در اصفهان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed