Address & Contact

Our Address

تهران،لاله زار جنوبی،پاساژ بوشهری،طبقه سوم،پلاک 36

Telephone

نور مصنوعی گلنور در تهران

✨تولید،فروش و پخش انواع چراغ رشد گیاه و نور مصنوعی
🔴چراغ رشد گیاه چیست؟

🌱 اگر بخواهیم تعریفی ساده از چراغ یا لامپ رشد گیاه که به عنوان Grow Light یا Plant Light نیز شناخته می شود، می توان این تعریف را ارائه داد. لامپ رشد گیاه یک منبع نور مصنوعی است که عموما با استفاده از تجهیزات الکتریکی برای انتشار نور مناسب و مورد نیاز فتوسنتز (photosynthesis) طراحی می شود. از چراغ رشد زمانی استفاده می شود که یک محیط نور طبیعی برای رشد گیاهان را ندارد و یا آن منبع نور برای پرورش یافتن کفایت نمی کند.

🌱 به عنوان مثال، در زمستان طول روز کوتاه است و گیاهان زیادی وجود دارند که نیاز به دریافت نور بیشتری به طور روزانه دارند. برای پرورش این گیاهان می توان از چراغ رشد استفاده کرد تا میزان زمان دریافت نور افزایش پیدا کند. اگر گیاهان نور کافی دریافت نکنند، خوب رشد نمی کنند و یا تغییر رنگ می دهند و تعداد برگ های آن ها کم می شود. همین عوامل به تدریج موجب از بین رفتن گیاه می شود.

🔴انواع چراغ رشد گیاه

💡 لامپ رشد گیاه

🔹ظاهر این لامپ ها به لامپ های معمولی بسیار شبیه است، اما رنگ نوری که می تابانند به بنفش بسیار نزدیک است. یک لامپ رشد گیاه را اگر در ارتفاع 75 سانتی متر از گیاهان قرار دهید، برای یک فضای مربعی شکل با ابعاد 75 در 75 سانتی متر کافی هستند.

🔹در واقع یک مکعب را باید در نظر بگیرید که لامپ در وسط وجه بالایی آن قرار می گیرد. لامپ های رشد گیاه معمولاً توان 5، 7 یا 12 وات هستند. یک لامپ 7 وات برای پرورش 3 گیاه کوچک کافی است.

💡 وال واشر رشد گیاه

🔹وال واشر رشد گیاه از پرکاربرد ترین مدلها هست که بخاطر طراحی در اندازه های مختلف و همین طور پوشش سطحی بیشتر میان خریداران بسیار محبوب است و بیشتر برای زیر قفسه ها و استند ها کاربرد دارند.

🔹اگر گیاهان را به صورت خطی کنار هم قرار دادید و تعدادشان زیاد است، بهترین راه برای تامین نورشان استفاده از وال واشرهای فول اسپکتروم است. به صورت کلی یک چراغ رشد گیاه با توان 7 وات برای پرورش 3 الی 4 گلدان کوچک مناسب است. بنابراین یک وال واشر 12 وات برای تامین نور تا 8 گلدان کافی است.

💡 پروژکتور رشد گیاه

🔹معمولا برای پوشش فضای بیشتر و همینطور پرتاب نور ببشتر پروژکتور ها گزینه مناسبی می باشند. اگر به دنبال راه اندازی یک گلخانه کوچک هستید و یا تعداد گیاهان منزلتان بسیار زیاد است، توصیه می شود به جای استفاده از تعداد زیادی لامپ یک پروژکتور رشد گیاه نصب کنید.

🔹انواع پروژکتور رشد گیاه عرضه شده در بازار توان های مختلفی دارند که با توجه به مساحت و تعداد گیاهان باید خریداری شوند.

💡 ریسه رشد گیاه

🔹ممکن است تا الان با اسم چنین محصولی را حتی نشنیده باشید اما ریسه رشد برای شرایطی که با کمبود فضا روبرو هستید، یک راه حل عالی است. البته این ریسه ها به صورت سفارشی ساخته می شوند و توان زیادی ندارند، ولی فضای کمی را اشغال می کنند.

به مدیریت:محمد زرچینی

 

 

 

چراغ رشد گیاه , انواع چراغ رشد گیاه در تهران , لامپ رشد گیاه , وال واشر رشد گیاه , پروژکتور رشد گیاه , ریسه رشد گیاه , نور مصنوعی گلنور در تهران , تولید فروش و پخش چراغ رشد گیاه و نور مصنوعی گلنور در تهران , قیمت چراغ رشد گیاه در تهران , فروش و پخش چراغ رشد گیاه در تهران ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed