Address & Contact

Our Address

قم،جاده قدیم کاشان،بعد از پل بقیع،سمت راست

Telephone

تولیدی آجر سنتی برادران ظهرابی فرد در قم

✨تولید و فروش انواع آجر سنتی ختایی و قزاقی

🔴آجر قزاقی

💠آجر قزاقی از قدیمی‌ترین آجرهای سنتی ایران است. آجر نما قزاقی در برابر شوره، رطوبت و یخبندان مقاوم است. ضمن اینکه رنگ آن ثابت است. اگر چه ممکن است قیمت آجر نما قزاقی نسبت به سایر انواع بیشتر باشد اما به دلیل عایق بودن موجب کاهش هزینه‌‌‌های سرمایش و گرمایش می‌شود. آجرنما قزاقی به صورت ال، طرح دار، پلاک و … تولید می‌گردد. از نظر رنگ نیز در رنگ‌‌‌های قرمز، زرد، اخرایی، گلبهی و … عرضه می‌شوند.

🔴ویژگی آجر قزاقی در بنای ساختمان

🧱 از ویژگی‌‌‌های آجرهای قزاقی بازار معماری شامل نزدن شوره، نداشتن آلونک، رنگ ثابت و مقاومت در برابر یخبندان و آب است. اگر چه استفاده از آجر در طراحی‌‌‌های داخلی گران تر و هزینه برتر از مصالح جانبی دیگر است اما مزایایی نیز به دنبال دارد چون:

🧱 نگهداری آسان آجر قزاقی بدون نیاز به تمیز کردن یا رنگ زدن.

🧱 عایق سرمایشی و گرمایی است و کاهش هزینه‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش را به دنبال دارد.

🧱 آجر قیمت مناسبی برای بیمه کردن دارد. خانه‌هایی که در ساخت آن‌ها از آجر قزاقی استفاده شده نرخ بیمه ای پایین تری را نسبت به بقیه مصالح می‌پردازند.

🧱 خانه‌هایی که دارای آجر قزاقی هستند٬ ارزش بالای فروش مجدد دارند. خانه‌‌‌های آجری حداقل ۶% بیش از خانه‌‌‌های دیگر ارزش گذاری می‌شود.

🔴شیوه تولید آجر سنتی قزاقی

🔹در مرحله ی اول خاک رس مرغوب را به صورت گل درآورده، گل به دست آمده را قالب زده و با دست آن را فشرده کرده پس از خشک شدن خشت در کوره با دمای بالا پخته می شود.

🔹رنگ آجر قزاقی به مدت زمان و دمای کوره ی که آجر در آن پخته می شود بستگی دارد. آجر قزاقی در شش رنگ زرد، نارنجی، پوست پیازی، خاکی، قرمز و قرمز اخرایی تولید و در بازار عرضه می شود. آجر سنتی قزاقی به چند گروه مختلف تقسیم شده است.

🔴انواع آجر سنتی قزاقی

❇️آجر قزاقی کامل

❇️آجر پلاک قزاقی 

❇️آجر کف فرش قزاقی

❇️آجر قزاقی رستیک

❇️آجرهای طرح دار قزاقی

🔴آجر ختایی

💠آجرهای ختایی کف به رنگ سفید هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و به شیوه‌ی سنتی دستی ساخته می‌شوند و در ابتدا به صورت طبیعی آن را جلوی آفتاب قرار می‌دادند تا خشک شود ولی به مرور زمان آن را در کوره‌ها و در دمای بالا پختند تا استحکام بالای داشته باشد و در برابر عوامل محیطی مقاومت نماید. در واقع استفاده از این آجرها در کشور ما تایخ پرسابقه دارد.

🔴شیوه تولید آجر ختایی

🧱 مراحل تولید آجر ختایی کف به این صورت است که آن را از خاک رس سرند شده و آب درست می‌کنند که از ترکیب آن‌ها ماده‌ی خمیری یکنواخت و یکدستی به نام خشت بوجود می‌آید که آن را درون قالب‌هایی قرار می‌دهند که در این قالب‌ها شکل و اندازه دلخواه بدست می‌آید که این کار بوسیله دست انجام می‌شود.

🧱 در مرحله بعد این خشت‌های قالب گرفته را در مقابل آفتاب قرار می‌دهند تا خشک شود، در مرحله بعد آن‌ها را در کوره‌ قرار می‌دهند تا استحکام لازم را داشته باشد در ضمن بین این آجرهای ختایی بایستی فاصله مناسب باشد تا خوب بپزند این آجرها در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند ولی مشخص ترین اندازه آن در اندازه ۲۰×۲۰ و با ضخامت ۵.۵ است.

🧱 این آجرها در اندازه‌های گوناگون ساخته می‌شوند. با توجه به اینکه نمای سنتی و استفاده از اشکال فرهنگی گذشته در ساخت وساز‌ها و کف سازی‌ها طرفداران بیشتری پیدا کرده است و اینگونه اشکال جلوه‌ی بسیار نابی به معماری ساختمان‌ها می‌دهد استفاده از این آجرهای ختایی کف گسترش یافته است.

به مدیریت:ظهرابی فرد

 

 

 

آجر , آجر سنتی در قم , آجر سنتی قزاقی در قم , آجر سنتی ختایی در قم , قیمت انواع آجر سنتی در قم , تولیدی آجر سنتی برادران ظهرابی فرد در قم , تولید و فروش آجر سنتی ختایی و قزاقی برادران ظهرابی فرد در قم , تولید و فروش انواع آجر سنتی در قم , کاربرد آجر قزاقی , کاربرد آجر ختایی ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed