Address & Contact

Our Address

تهران ، شمس آباد ، بلوار نارنجستان

تولید و فروش سنگ رسا استون

🔰 کانتراپ تخصص ماست🔰

🔰 مشاوره طراحی اجرا
🔰 گرانیت، کریستال، مرمریت، مرمر، تراورتن
🔰 سنگ کابینت، روشویی، نصب اسلب 
🔰 فروش سنگ اسلب و مرمریت، کریستا مرمر و گرانیت

❇️سنگ‌های مورد استفاده در کارهای ساختمانی باید دارای مشخصات زیر باشند:

🔵بافت سنگ باید ساختمانی سالم داشته باشد، یعنی بدون شیار، ترک و رگه‌های سست باشد
🔵بدون هرگونه خلل و فرج باشد
🔵پوسیدگی نداشته باشد
🔵یکدست، یکنواخت و همگن باشد
🔵سنگ ساختمانی نباید آب زیاد جذب کند، لذا نباید در آب متلاشی یا حل شود
🔵تمام یا قسمتی از آن بیش از ۸ درصد وزن خود آب بمکد
🔵سنگ ساختمانی نباید آلوده به مواد طبیعی و مصنوعی باشد
🔵سنگ باید شرایط فیزیکی و شیمیایی محیط را تحمل کند، لذا باید:
🔵در برابر باد، یخبندان، تغییرات دما و در صورت وجود جریان آب در مقابل آن و کلیه عوامل فرسایش مقاومت کند
🔵در برابر محیط‌های شیمیایی اسیدی و قلیایی و همچنین عمل آبکافت و اکسیداسیون مقاومت کند
🔵مقاومت فشاری برای قطعات باربر نباید کمتر از ۱۵۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد- در مقابل سایش مقاوم باشد.

💠سنگ تراورتن چیست؟

🔸سنگ تراورتن نوعی سنگ تزئینی است که در دسته سنگ‌های آهکی متخلخل قرار می‌گیرد. این سنگ‌ها در حقیقت از رسوبات چشمه‌های آب گرم به جا مانده‌اند و حفره‌های روی سنگ‌ها نیز ناشی از گازهای محبوس در همین آب‌های گرم هستند.

تنوع رنگی و الگویی بالای سنگ‌های تراورتن آن‌ها را به انتخابی ایده‌‌آل و گسترده برای طراحی نماهای ساختمان‌ها، دیوارها و کف استخرها، کف‌پوش‌ها و سنگ‌فرش‌ها تبدیل کرده است. ضمن این‌که میزان تخلخل و کیفیت سنگ‌ها نیز تنوع بسیاری دارد، دست علاقه‌مندان را برای انتخاب باز گذاشته است.

🔸نمای ساختمان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که هنگام طراحی و ساخت آن مدنظر قرار می‌گیرد. ساختمان‌های لوکس با نمای بیرونی سنگی و چشم‌گیر، جزو زیباترین جلو‌ه‌های شهر هستند که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کنند. در این میان، سنگ تراورتن بدلیل تنوع رنگی و الگوی فوق‌العاده آن بهترین انتخاب برای این ساختمان‌ها بشمار می‌رود.

💠ویژگی‌‌‌های سنگ مرمریت چیست؟

🔰 ساب پذیری سنگ بسیار بالاست و سطحی براق و صیقلی دارد.

🔰 نظافت آن بسیار آسان است و نگهداری آن منوط به نحوه استفاده از آن خواهد بود. در مواردی که سطح کدر میشود با دستگاه ساب زن میتوان سطح آن را مثل روز اول براق و بدون خط و خش کرد.

🔰 این سنگ به دلیل سطح یکدست و رنگ شیکی که دارد، باعث زیبایی فضا خواهد شد.

🔰 مقاومت فشاری نسبتا خوبی دارد و به راحتی نمیشکند.

🔰 از گرانیت در ساختمان‌ها، پل‌ها، سنگفرش‌ها، بناها و بسیاری دیگر از پروژه‌های مختلف استفاده می‌شود. در داخل خانه، صفحات گرانیت و اسلب‌های صیقل داده شده در سطوح پیشخوان، کاشی کف، سنگ پله‌ها و بسیاری دیگر از عناصر طراحی استفاده می‌شود. گرانیت ماده مشهوری است که در پروژه‌ها برای تولید زیبایی و کیفیت بکار برده می‌شود.

🔰 گرانیت چیست؟

🔰 تعاریف مختلفی برای”گرانیت” وجود دارد. یک زمین شناس ممکن است گرانیت را به عنوان سنگ آذرین دانه درشت، کوارتز و فلدسپات که کاملاً از بلورها تشکیل شده است، تعریف کند. با این حال، در تجارت سنگ قطعه‌ای، کلمه “گرانیت” برای هر سنگ فلدسپات دارای بلورهای بهم پیوسته به اندازه کافی بزرگ است که با چشم غیرمسلح دیده می‌شود. با این طبقه بندی، سنگ‌هایی مانند آنورتوزیت، گنیس، گرانیت، گرانودیوریت، دیاباز، مونزونیت، سینیت، گابرو و سایر محصولات با نام تجاری “گرانیت” به فروش می‌رسند.

🔰 ساختار سنگ گرانیت

🔰 گرانیت نوع متداول و گسترده‌ای از جنس سنگ‌های نفوذی، فلسیک و آذرین می‌باشد، که دارای بافتی متوسط، درشت، و گاها با کریستال‌هایی منحصر به فرد و بزرگ‌تر از مایه سنگی که تشکیل دهنده سنگ آذرین است می‌باشد. طیف رنگی سنگ گرانیت از صورتی به خاکستری تیره و یا حتی مشکی بسته به ماهیت سنگی و شیمیایی این سنگ است، سطوح بیرونی سنگ گرانیت اغلب تمایل به تشکیل توده سنگ‌های گرد و بزرگ و حالت‌های صخره‌ای دارند. گاهی اوقات گرانیت‌ها در فرورفتگی‌های دایره شکلی که توسط طیف وسیعی از تپه‌هایی که از هورنفلس ( هورنفلس یک سنگ ریزدانه) دگردیس شده تشکیل می‌شوند احاطه شده و شکل می‌گیرند. این سنگ تقریبا همواره عظیم (فاقد ساختارهای داخلی) و سخت بوده به همین دلیل کاربرد گسترده‌ای به عنوان سنگ ساختمانی پیدا کرده. متوسط چگالی گرانیت در هر سانتی‌متر مکعب 2.75 گرم و ویسکوزیته آن در دما و فشار استاندارد برابر با 5/5 • 1019 Pa Pas است. واژه گرانیت برگرفته از کلمه لاتین گرانوم به معنی ذره کوچک با اشاره به ساختار درشت و بلورمانند می‌باشد.

🔰 منشاء سنگ گرانیت

🔰 گرانیت یک سنگ آذرین است و از ماگما تشکیل می‌شود. ماگمای گرانیتی منشاء بالقوه بسیاری دارد اما باید در سنگ‌های دیگر نیز نفوذ کند. اغلب این نفوذها در عمق پوسته قرار دارند که معمولا بین ۱.۵ تا ۵۰ کیلومتر می‌باشد. منشاء گرانیت موضوعی بحث برانگیز است که همین منجر به ایجاد تنوعی از طبقه بندی‌ها می‌گردد. طرح‌های محتلف گرانیت برا اساس منطقه‌های مختلف دسته بندی می‌شود که این طرح‌ها فرانسوی، انگلیسی و آمریکایی هستند. این درهم ریختگی در دسته بندی به این دلیل به وجود می‌آید که منجر به تعاریف مختلفی از گرانیت می‌شود، به طور کلی برای این دسته بندی مدلی به نام سوپ استفاده می‌شود زیرا که گرانیت را بر اساس پیدایش و یا منشاء ماگما طبقه بندی می‌کند.

مدیریت:آقای سلگی

 

سنگ , سنگ ساختمانی , انواع سنگ ساختمانی , سنگ مرمریت , سنگ تراورتن , سنگ الماس جورکش در اصفهان , سنگ گرانیت , فروش انواع سنگ ساختمانی در اصفهان , ویژگی‌‌‌های سنگ ساختمانی ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed