Address & Contact

Our Address

کرمان ، رفسنجان ، کشکوئیه ورودی شهرک جهاد

Telephone

خدمات سی ان جی وتنظیم موتور عدالت

✨انواع اجزای سیستم گاز رسانی و cng خودرو:

⭐️کیت CNG

به اجزای بکار رفته از مخزن تا ورودی سیستم سوخت رسانی (کاربراتور یا منیفولد در موتور انژکتوری) کیت CNG گفته می شود. این قطعات در ساده ترین نوع عبارتند از: شیر مخزن، شیر سوختگیری، شیر یکطرفه، شیرهای برقی گاز و بنزین، رگلاتور، میکسر و شیر تنظیم گاز، لوله فولادی، شیلنگها و اتصالات، ادوانسر، کلید انتخاب سوخت و فشار نما.

⭐️شیر سوختگیری

عمل سوختگیری توسط یک شیر یک طرفه (با طراحی خاص) انجام می شود که پس از سوختگیری و جدا شدن کوپلینگ سوختگیری ایستگاه ، خروج گاز را در جهت عکس غیر ممکن می سازد. محل نصب شیر سوختگیری معمولاَ در محفظه موتور و یا روی بدنه خودرو در نظر گرفته می شود.

شیر سوختگیری در محفظه موتور، جهت جلوگیری از ورود گرد و خاک توسط یک درپوش پلاستیکی به رنگ قرمز و شیرهای نصب روی بدنه بوسیله درب محافظت می گردند ، لذا بستن درب در حفظ سلامت شیر نقش بسیار عمده ای دارد.

⭐️شیر یکطرفه

این شیر که صرفاً جنبه ایمنی دارد ، روی ورودی شیر مخزن نصب می گردد. از خروجی شیر سوختگیری به ورودی این شیر بوسیله لوله فشار قوی اتصال برقرار می شود. در زمان سوختگیری مسیر این شیر باز و گاز به راحتی وارد مخزن می گردد. بمحض قطع جریان گاز این شیر مسیر برگشت گاز را مسدود می نماید.

⭐️شیر قطع سریع

این شیر که به Cut off valve معروف است در صورت استفاده از شیر دستی سر مخزن در مسیر بین خروجی شیر مخزن و رگلاتور نصب می گردد و بمحض خاموش شدن خودرو بصورت اتوماتیک مانع ورود گاز به رگلاتور می شود و عملاً جریان گاز فشار بالا را به رگلاتور قطع می نماید این شیر صرفاً جنبه ایمنی دارد.

⭐️رگلاتور

رگلاتور یکی از مهمترین قسمتهای کیت CNG می باشد که وظیفه آن کاهش فشار گاز از ۲۰۰ بار به فشار معین و قابل استفاده جهت خودرو می باشد. در اثر همین کاهش فشار در رگلاتور به موجب پدیده انبساط گاز سرمای شدیدی ایجاد می شود که بایستی جهت جلوگیری از یخ زدگی، بدنه رگلاتور را گرم نگاه داشت.

⭐️میکسر

وظیفه میکسر، مخلوط کردن گاز و هوا است. میکسرها متناسب با نوع موتور محاسبه ، طراحی و ساخته می شوند. در خودروهای کاربراتوری میکسر بین هواکش و کاربراتور، و در سیستمهای انژکتوری که مجهز به دبی سنج مکانیکی هوا هستند یا در بالا دست این واحد و یا در دهانه ورودی هواکش قرار می گیرد.

⭐️کلید انتخاب سوخت

کلید انتخاب سوخت از جمله قطعات الکترونیکی می باشد که اجازه انتخاب نوع سوخت را به راننده می دهد. باز وبسته نمودن شیر برقی رگلاتور و شیر برقی بنزین و نشان دادن میزان گاز موجود در مخزن بوسیله چراغهای LED از دیگر وظایف این قطعه می باشد.

⭐️نشان دهنده LED

کلید انتخاب سوخت مجهز به یک ردیف چراغهای LED می باشد. این کلید چهار چراغ LED سبز دارد که مقدار گاز درون مخزن را نشان می دهد.

⚡️روشن شدن چهار چراغ : مخزن از گازCNG پر می باشد.
⚡️روشن شدن سه چراغ : سه چهارم مخزن از گازCNG پر می باشد.
⚡️روشن شدن دو چراغ : نصف مخزن از گاز CNG پر می باشد.
⚡️روشن شدن یک چراغ : یک چهارم مخزن از گاز CNG پر می باشد.

روشن و خاموش شدن اولیه چراغ سبز به معنای رسیدن مخزن به مقدار ذخیره است. بهتر است همواره از کیلومتر شمار و نشانگر سوخت استفاده شود، تا به موقع به ایستگاه سوختگیری مراجعه نمایید. برخی از کلیدهای انتخاب سوخت نیز مجهز به چراغ قرمز بوده که پس از خاموش شدن چراغ سبز چهارم، روشن شده و نشانگر کاهش حجم مخزن به مقدار ذخیره می باشد.

⭐️واحد پیش انداز جرقه ( Timing Advancer)

پیش انداز جرقه یک وسیله الکترونیکی می باشد که زمان جرقه را در حالت استفاده از گاز در خودرو بصورت اتوماتیک تنظیم می نماید، این قطعه معمولا در محوطه موتور نصب می شود و به آب حساس می باشد، لذا هنگام شستشوی موتور از ریختن آب بر روی آن خودداری فرمائید.

با وجود سیستم بای پس در این دستگاه الکترونیکی، در صورت بروز اشکال می توان با تغییر محل کانکتور از مادگی سفید به قرمز و یا استفاده از کانکتور بای پس، سیستم برقی خودرو را به حالت قبل از تبدیل برگرداند و خودرو در حالت بنزین سوز به کار ادامه می دهد.

⭐️فشارنما (گیج فشار)

فشارنما معمولاَ روی رگلاتور و در محل ورودی گاز به رگلاتور نصب می گردد، که به کمک آن می توان از فشار درون مخزن گاز CNG و در نتیجه از میزان گاز موجود در آن آگاهی یافت. با علائم الکتریکی که از این دستگاه برای کلید انتخاب سوخت ارسال می گردد میزان گاز موجود داخل مخزن بوسیله چراغ های سبز رنگ(LED) روی دستگاه انتخاب سوخت برای راننده مشخص می شود.

 

مدیریت:آقای مهدی عظیمی

 

 

نصب گاز cng دولتی , ثبت نام گاز cng رایگان , قیمت گاز سی انجی پراید , ترکیبات گاز cng , قیمت گاز cng در سال , گاز cng همان گاز شهری است؟ , معایب گاز cng , مصرف گاز cng , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed