خرید و فروش عمده نخ پارچه و لوازم نساجی پاشازاده

🔰نساجی به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در آن مواد خام (مانند پشم، پنبه یا ابریشم) با عمل ریسیدن و بافتن، تبدیل به یک بافت یکدست و متصل به هم می‌شوند که به آن پارچه می‌گویند. سنتی ترین حالت بافتن از بر هم گذاشتن دو ردیف نخ به طور عمودی و افقی انجام می‌شود که به آن‌ها تار و پود گفته می‌‎شود. تار رشته‌ای است که به شکل طولی استفاده می‌شود و پود رشته‌ی عرضی است.

🔰قبلا در این صنعت، فقط عمل تولید نخ انجام می‌شد اما امروزه آنقدر رشد کرده است که مجموعه‌ای از فعالیت‌ها از جمله تولید نخ، الیاف بی بافت، پارچه، رنگرزی و چندین عمل دیگر را شامل می‌شود. این فعالیت‌ها به دو صورت انجام می‌شوند که به آن‌ها نساجی سنتی و نساجی صنعتی می‌گویند.

🔴نخ پارچه

💠نخ از دوره نوسنگی برای بافتن پارچه و تهیه لباس برای انسان‌‌‌های اولیه مورد استفاده قرار گرفته است. در زمان نوسنگی از دوک نخ ریسی به عنوان تنها ابزار این کار در آثار باستانی کشف شده است و صنعت ابتدایی نخ ریسی را نشان می‌دهد.

💠نخ‌‌‌های امروزی از تنوع و گستردگی رنگ بسیاری برخوردارند. یک خیاط آگاه و با سلیقه و پر حوصله می‌تواند با انتخاب طرح، دوخت مناسب یک اثر زیبا و ماندگار خلق کند

🔴انواع نخ از نظر جنس

🔸نخ‌‌‌های طبیعی:

نخ طبیعی به نخی می‌گویند که منشاء طبیعی دارد و از مواد شیمیایی در تولید آن استفاده نشده است.

🔸نخ‌‌‌های مصنوعی:

نخ مصنوعی به نخ هایی گفته می‌شوند که ممکن است ریشه طبیعی داشته باشند اما با روش‌‌‌های مصنوعی تهیه می‌شوند. نخ‌‌‌های ویسکوز و نخ‌‌‌های پلی استر جزء این دسته به حساب می‌آیند.

🔸نخ‌‌‌های مخلوط:

نخ مخلوط از ترکیب نخ مصنوعی و طبیعی تهیه می‌شود.

به مدیریت: حیدر پاشازاده

شماره‌‌‌های تماس:
09919485749
09378823316
02155627233

 

 

 

خرید و فروش عمده نخ پارچه در تهران , خرید و فروش عمده لوازم نساجی در تهران , لوازم نساجی , نخ پارچه  , لوازم نساجی پاشازاده در منطقه 18 تهران , انواع نخ  ,  نساجی  ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed