Address & Contact

Our Address

گیلان،رشت ،جاده فومن،استخر کاری بنده لو

Telephone

استخرکاری بنده لو در جاده فومن

✳️انواع استخر

💠استخرها به دو نوع زمینی و سرپوشیده تقسیم می شوند. استخرهایی که روی زمین ساخته می‌شوند، ارزان‌ترین و آسان‌ترین نوع هستند. برای ساخت استخر از کیت‌های آماده استفاده می‌شود و برای نصب نیاز به یک متخصص است. اما استخرهای سرپوشیده از بتن، فایبرگلاس یا وینیل ساخته می‌شوند.

✳️چه تجهیزاتی برای ساخت استخر نیاز است؟

💠تفاوتی ندارد استخر شما از چه نوعی است، تجهیزات و سیستم‌های هر دو استخر زمینی و سرپوشیده کاملاً یکسان هستند. در ادامه به معرفی هر یک از این سیستم‌ها می‌پردازیم.

🔰جریان آب 

🔸🔹آبی که در استخر جریان دارد، برای از بین بردن آلودگی به سیستم فیلتر نیاز دارد. آب از طریق دو یا چند فاضلاب اصلی در پایین استخر و چند خروجی در بالای استخر، فیلتر می‌شوند. بقایای موجود در سبد صافی کاملاً جمع می‌شوند و به شما برای داشتن یک استخر تمیز کمک می‌کند.

🔰پمپ و فیلتر

🔸🔹برای در امان ماندن استخر از جلبک‌ها و آلاینده‌های مضر، در هنگام ساخت استخر باید حتماً از فیلتر استفاده شود. البته باید بدانید، در صورتی که سیستم شما فاقد فیلتر باشد.

🔰پمپ 

🔸🔹پمپ، قلب سیستم استخر است. موتور الکتریکی موجود در پمپ، پروانه را در درون محفظه می‌چرخاند و آب را از مجاری مختلف تخلیه می‌کند. هنگامی که آب از طریق چاه مکش، کشیده می‌شود از قسمت مرطوب پمپ استخر عبور می‌کند.

🔸🔹قسمت انتهایی پمپ شامل درب صافی، سبد صافی، حلقه صافی، دیفیوزر، پروانه و مهر و موم شافت است. آب از پمپ عبور می‌کند و از تخلیه پمپ به فیلتر خارج می‌شود.

🔰فیلتر

🔸🔹در طول مراحل فیلتر کردن، آب از طریق لوله ورودی فیلتر به سر توزیع مخزن هدایت می‌شود. همانطور که گرانش آب را به پایین می‌کشد، با توجه به نوع فیلتر شما که ماسه، خاک دیاتومه یا هر چیز دیگر باشد، این ذرات را می‌گیرد.

🔸🔹فشاری که به ورودی و خروجی فیلتر وارد می‌شود به شما می‌گوید که فیلتر در حال حاضر چه مقدار انسداد دارد. در صورتی که فشار زیاد باشد حتماً باید فیلتر را تمیز کنید.

🔰متعادل سازی آب استخر

🔸🔹اگرچه سیستم فیلتر می‌تواند آب استخر را تمیز کند، اما دخالتی در وضعیت شیمیایی آب نمی‌تواند داشته باشد، تعادل سازی استخر از لحاظ شیمیایی نه تنها برای آب استخر بلکه برای تجهیزات و سیستم‌های استخر نیز ضروری است. اگر آب استخر تصفیه نشود، می‌تواند مکان بسیار مناسبی برای رشد باکتری‌های بیماری‌زا باشد.

🔰استفاده از کلر

🔸🔹یکی از محبوب‌ترین ماده‌های ضدعفونی کننده، کلر است. زمانی که کلر به آب اضافه می‌شود، واکنش می‌دهد و باعث تولید مواد شیمیایی دیگر می‌شود. کلر معمولاً به صورت پودر یا قرص تهیه می‌شود. این ماده معمولاً باید بعد از فرآیند فیلتر کردن به آب اضافه شود.

🔸🔹 توجه داشته باشید که کلر باید با کمک یک فیدر شیمیایی به آب اضافه شود، چرا که در غیر این صورت به صورت مساوی در آب استخر توزیع نمی‌شود. از مزایای کلر می‌توان به ناپایدار بودن آن اشاره کرد. واکنش کلر با آب از نوع واکنش هیپوکلروس است. این واکنش در برابر نور خورشید تخریب می‌شود.

🔰پمپ‌های حرارتی 

🔸🔹پمپ‌های حرارتی استخر یکی از بهترین گزینه‌های سازگار با محیط زیست برای گرم کردن استخر است. استفاده از پمپ حرارتی می‌تواند تاثیر بسیاری در هزینه‌های عملیاتی ساخت استخرشود. البته کارایی این پمپ‌ها به آب و هوا بسیار بستگی دارد.

🔸🔹پمپ‌های حرارتی با استخراج گرما از هوای خارج، افزایش گرما با کمپرسور و سپس رساندن گرما به آب کار می‌کنند. در صورتی که هوا کم‌تر از ۴۵درجه باشد، پمپ حرارتی کار نخواهد کرد. بنابراین با توجه به میانگین محل زندگی باید تصمیم بگیرید که می‌توانید از این سیستم استفاده کنید یا خیر.

🔰بخاری‌های گازی 

🔸🔹بخاری‌های گازی، بر روی مشعل گازی شعله‌هایی را ایجاد می‌کنند که باعث گرم شدن مبدل حرارتی فلزی می‌شود. زمانی که آب استخر از فیلتر عبور می‌کند، در انتها به بخاری می‌رسد. گاز در یک منطقه احتراق می‌سوزد که با عبور آب، باعث گرم شدن آن می‌شود. با گذشت زمان، آب استخر با یک درجه حرارت ثابت گردش پیدا می‌کند و گرم می‌شود.

🔰طول عمر تجهیزات استخر

🔸🔹طول عمر هر یک از تجهیزات استخر با هر استخر دیگر تفاوت دارد. این طول عمر به به عوامل مختلفی از جمله موقعیت مکانی، تعداد دفعات استفاده از هر سیستم و همچنین میزان مواد شیمیایی آب شما بستگی دارد.

به مدیریت: اسلان بنده لو
09122018725📞

 

ساخت صفر تا صد استخر بنده لو در رشت گیلان , ساخت صفر تا صد استخر در گیلان , استخرکاری بنده لو در فومن , هزینه ساخت استخر در گیلان ,  هزینه ساخت صفر تا صد استخر در گیلان , استخرسازی در گیلان , استخر سازی بنده لو در فومن , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed