ساخت، نصب و راه‌اندازی انواع جرثقیل ماشین‌سازی خزر کرین 

? ماشین سازی خزر کرین?

? طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای

? ساخت دستگاه پرس مکانیکی، تراشکاری و …

? ساخت انواع بالابرهای ساختمانی
?  فروش و تعمیر تخصصی انواع ریموت

نماینده رسمی و شعبه دوم شرکت جرثقیل سقفی تابان کرین با مدیریت جدا

بروشور شرکت تابان کرین

 

????????????????

⭕️جرثقیل سقفی

? تقریبا در هر محیط صنعتی و همچنین صنایع مختلف وقتی وزن تجهیزات به بیش از یک تن برسد بلافاصله نیاز به جرثقیل سقفی احساس می گردد. جرثقیل سقفی همانطور که از نامش استنباط می شود در سقف سالن نصب می شود و در طول و عرض و ارتفاع سالن بارهای موجود را جابجا میکند. به عبارتی جرثقیل سقفی یکی از پرکاربردترین تجهیزات جابجایی مواد می باشد. جرثقیل سقفی دارای انواع مختلفی می باشد و بر اساس نیاز مصرف کننده یکی از انواع جرثقیل سقفی بسیار کاربردی و مناسب می باشد.

? در یک نگاه میتوان جرثقیل سقفی را به دو دسته اصلی جرثقیل سقفی دو پل و جرثقیل سقفی تک پل تقسیم نمود. در ادامه هر یک از این دسته بندیها بر اساس شرایط اختصاصی سالن محل نصب به دو زیر دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

? جرثقیل سقفی دو پل رونشین و جرثقیل سقفی دو پل آویز و جرثقیل سقفی تک پل رونشین و جرثقیل سقفی تک پل آویز.

? جرثقیل سقفی ، بالابر سقفی یا Overhead crane برای جابجایی بار در انبارها و سالن‌های صنعتی کاربرد دارد. این جرثقیل معمولاً دارای دو ریل موازی است که به صورت افقی در طول سالن نصب شده و جرثقیل در شش جهت بر روی آن حرکت می‌کند.

? جرثقیل وسیله ای است که در انواع گوناگون و قابلیت های مختلف جهت جابجایی اجسام و اشیاء سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. جرثقیل متشکل از یک تیر، یک قلاب و یک کابل متصل به آن می باشد که برای بلند کردن اجسام و بار ها مورد استفاده قرار می گیرد.
جرثقیل سقفی نوعی جرثقیل می باشد که مورد استفاده در داخل سالن ها و سیلو های سرپوشیده قرار می گیرد که بعنوان مناسب ترین و بهترین وسیله در این زمینه ها می باشد.

? انواع جرثقیل سقفی

⭕️جفت پل

✔️ کاربرد و مزایا جرثقیل سقفی جفت پل: جرثقیل‌های سقفی جفت پل] بهترین راه حل برا ی جابجایی مواد در سالن‌هایی است که دهانه و ظرفیت بیشتری مورد نیاز می‌باشد و با این نوع جرثقیل‌ها از ارتفاع بیشتری می‌توانید استفاده کنید و با پیشنهادهای مهندسی و ساخت سازه مطابق استاندارد و با وزن مرده کم می‌توانید بهترین استفاده را نیز از لحاظ اقتصادی ببرید، همچنین دیگر مزیت این نوع جرثقیل‌ها این است که با وجود راهروی انتخابی در بدنه جرثقیل علاوه بر سهولت در دسترسی و امکان تعمیر قطعات کالسکه (ترولی)، امکان مناسبی برای تعمیر و تعویض لامپ‌های سالن، تأسیسات گرمایشی سالن و خطوط برق رسان را نیز فراهم می‌کند.

⭕️تک پل

✔️ کاربرد و مزایا جرثقیل سقفی تک‌پل: جرثقیل‌های سقفی تک پل] خواسته‌های شما را با بالاترین کیفیت تامین می‌کند و همچنین با ساخت سازه مطابق استاندارد و با وزن مرده کم هزینه‌های اضافی شما را کاهش می‌دهد و این امر باعث می‌شود فشار وارد بر ریل‌های سالن کمتر شود و هزینه کمتری جهت طراحی ساختمان سوله در نظر گرفته شود و از لحاظ ابعاد هندسی و پارامترهای مهندسی بهترین طراحی را شامل می‌شود، در نتیجه با حرکت‌های ویژه‌ای که این نوع جرثقیل خواهد داشت، تمامی نقطه نظرات شما را برآورده می‌کند.

⭕️آویز

✔️ کاربرد و مزایا جرثقیل آویز: جرثقیل‌های آویز به سادگی بر روی سقف سالن قرار می‌گیرند، به طوریکه چنانچه شما امکان نصب ستون‌ها و تیرهای حمال‌ها را ندارید، با استفاده از این نوع جرثقیل‌ها می‌توانید نیاز جا به جایی خود را تامین سازید، لذا می‌توانید از فضای ورودی سالن، داخل انبار و حتی نقاط ویژه انبار که مورد نیاز است، برای جابه‌جایی تولیدات خود بیشتر استفاده کنید، ضمناً با استفاده از این نوع جرثقیل‌ها امکان جابه جایی بالابر از مسیری به مسیر و ریلی دیگر و در نتیجه دسترسی به نقاط مورد نظرتان فراهم می‌گردد

✔️ جرثقیل های آویزی که به تیر حمال نیاز ندارند در صنعت به مونو ریل مشهورند و در دو نوع مستقیم و منحنی طراحی و ساخته میشوند.

? جرثقیل دروازه‌ای

✔️ بیشترین زمینه استفاده از جرثقیل دروازه ای در فضای آزاد می باشد. از آنجا که در فضای آزاد امکان اجرای تیر حمال و سازه موجود نمی باشد لذا می توان با اجرای ریل های جرثقیل بر روی زمین که البته نیاز به فونداسیون مناسب دارد، شرایط عملکرد جرثقیل دروازه ای را فراهم آورد. لازم به ذکر است که در برخی موارد از جرثقیل دروازه ای در فضای داخل سالن نیز استفاده می شود. اگر سالن قابلیت تحمل بار جرثقیل سقفی را نداشته باشد و یا اینکه در سوله های طولانی تیرحمال موجود نباشد و چنانچه محدودیت فضا جهت نصب جرثقیل دروازه ای وجود نداشته باشد، استفاده از جرثقیل دروازه ای در داخل سالن نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

? جرثقیل دروازه‌ای جهت جابجایی بار در محیط های باز و در داخل سالن ها کاربرد دارند. جرثقیل دروازه ای قابلیت نصب بالابرهای سیم بکسلی تک و دو پل در گروه های کاری مختلف را دارا می باشد.

⚜️موارد ایمنی جرثقیل‌های سقفی و دروازه‌ای

✔️ راننده جرثقیل باید در حین کار توجه کامل به عملیات داشته باشد و از مواردی که تمرکز وی را منحرف می کند دوری نماید.
✔️ راننده جرثقیل مسئولیت مستقیم ایمنی عملیات را بر عهده دارد.
✔️ در صورت بروز شرایط نا ایمن و موارد خطرناک، راننده باید کار را متوقف نمایند.
✔️ راننده باید هنگام حرکت جرثقیل از آژیر هشدار دهنده، بوق ، بلندگو و … برای هشدار به پرسنل محوطه عملیات استفاده کند.
✔️ جا به جایی بار از روی سر نفرات ممنوع است.
✔️ اگر کلید وضعیت اضطراری را هنگام عملیات باربرداری فعال کرده اید ، تا حصول شرایط ایمن آن را غیرفعال نکنید.
✔️ هنگام پایان کار تمام کلید و سوئیچ ها را در وضعیت خاموش قرار دهید. در صورت نیاز به تعمیرات و تنظیمات به ناظر مربوطه گزارش دهید.
✔️ مقدار تناژ مجاز دستگاه( SWL ) به صورت درشت و خوانا بر روی پل دستگاه نوشته شود.
✔️ تمام راهروها و مسیرهای رفت و آمد جرثقیل باید فاقد هرگونه مانعی برای تردد باشد.
✔️ فاصله مجاز بین دو جرثقیل که روی یک ریل رفت و آمد می کنند، برای جلوگیری از برخورد درنظر گرفته شود.
✔️برای جلوگیری از ایجاد بی نظمی و دسترسی آسان، تمام ابزارهای دستی ، فیوزها، کلیدهای برقی ، ظرف روغن و … باید درجعبه ابزار قرار داده شوند و از پراکنده بودن آنها در اتاق راننده جلوگیری شود.
✔️  در صورت استفاده از جرثقیل مگنت دار )آهن ربا( حتما مگنت آن روزانه بازرسی شود و هنگام حمل بارهای خطرناک مانندمواد مذاب و بارهایی که بوسیله جرثقیل مگنت دار حمل می شود علائم مخصوص داده شود که کارگران خود را به محل امن برسانند و تا رسیدن کارگران به محل امن، حرکت بالابر باید متوقف شود.

مدیریت:
مهدی کاظمی 09113576752
حسن رضا رضاییان 09113575267

نصب و تعمیرات انواع جرثقیل

????????????????

نمایندگی فروش انواع ریموت داخلی و خارجی لوازم جانبی
تعمیرات تخصصی ریموت
????????????????
نمایندگی فروش قطعات جرثقیل سقفی و دروازه‌ای
فروش قطعات یدکی جرثقیل
????????????????
ساخت انواع جرثقیل
????????????????
نمایندگی فروش وینچستر جرثقیل

 

 

جرثقیل سقفی ,  جرثقیل دروازه‌ای ,  بالابر ساختمانی  , دستگاه پرس , ماشین سازی خزر کرین ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed