Address & Contact

Our Address

اصفهان ، شهرک صنعتی رنگسازان

تولید و پخش ورق گالوانیزه سینوسی و ذوزنقه آیندگان در اصفهان

سوله سازی اصفهان دوجدار

✨اجرای صفر تا صد سوله و استراکچر

🔴سوله چیست؟

🔸سوله یا Shed، سازه ای فلزی با سقف شیب دار و دهانه ی بزرگ (نسبت به ابعاد سازه) است که برای تاسیس مراکز تولیدی، سالن‌‌‌های ورزشی، فروشگاه ها، خدمات صنعتی، انبارها، مراکز درمانی موقت و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

🔴انواع سوله

❇️سوله‌‌‌های تیر ورقی (سنگین یا سنتی)

🔹قدیمی‌ترین انواع سوله از تیر ورق ساخته میشوند که در آنها بعلت طول و وزن زیاد تیر و ستون‌‌‌های اصلی، استفاده از پروفیل امکان پذیر نیست.

🔹در فرآیند ساخت انواع سوله‌‌‌های تیر ورقی عموما قاب‌ها و ستون‌ها پس از جوشکاری به محل احداث آن منتقل و با کمک پیچ و مهره یا جوشکاری به یکدیگر متصل میشوند و سازه ی اصلی را بوجود میاورند.

🔹در اتصال پیچ و مهره، مدت زمان مونتاژ، طولانی ولی استحکام و دوام سازه بیشتر است و امکان جدا سازی اجزای سوله (در صورت نیاز به انتقال سوله) وجود خواهد داشت.

🔹نکته ی مهم آن است که با افزایش طول دهانه ی سوله، وزن سازه بصورت تصاعدی افزایش یافته و در صورت نیاز به دهانه عریضتر لازم است سازه‌‌‌های خرپایی یا سبک مورد استفاده قرار بگیرند.

❇️سوله‌‌‌های خرپایی (یا سبک یا HSS)

🔹میتوان سازه ی سوله را به جای استفاده از تیرها و ستون‌‌‌های عریض و یکپارچه، از اتصال خرپایی پروفیل‌‌‌های استاندارد ایجاد کرد که استحکام مناسبی داشته و امکان ساخت سوله هایی با شکل و معماری خاص را امکان پذیر میکند.
بعنوان یک ملاک مقایسه، میزان فولاد مصرفی و وزن سوله‌‌‌های خرپایی در سازه هایی با دهانه ی بزرگتر از ۱۵ متر به مراتب کمتر از سوله‌‌‌های تیر ورقی است. (در دهانه هایی با عرض کمتر، معمولا قیمت تمام شده و وزن سازه برای سوله‌‌‌های تیر ورقی مقرون بصرفه تر است)

🔹به علت وزن کمتر، انواع سوله‌‌‌های خرپایی نسبت به سوله‌‌‌های سنگین به آرماتور بندی و فوندانسیون‌‌‌های بسیار سبک تر و کم هزینه تری نیاز دارند، همچنین جداسازی قطعات و انتقال آن‌ها به محل جدید امکان پذیر است.

❇️سوله‌‌‌های یو بی ام (UBM)

🔹برای ساخت سوله‌‌‌های یو بی ام، ورق‌‌‌های گالوانیزه را شکل داده و به یکدیگر می‌دوزند. این سوله‌ها نسبت به انواع خرپایی و تیر ورق عایق‌‌‌های بهتری برای حرارت هستند، اما با توجه به استفاده از پلی اورتان در پوشش سقف، نمی‌توانند برای فعالیت‌‌‌های گلخانه ای، بهداشتی، خوراکی، پرورش دام و … مورد استفاده قرار گیرند. (عایق‌‌‌های پلی اورتان جاذب آلودگی هستند و قابلیت ضدعفونی شدن ندارند.)

🔹با توجه به ساختار سوله‌‌‌های یو بی ام، استفاده از جرثقیل سقفی، تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست.

🔴ورق سینوسی رنگی چیست؟

💎ورق سینوسی رنگی (Colored Sinusoidal Sheet) یا همان ورق کرکره سینوسی، نوعی ورق گالوانیزه است که علاوه بر رنگ، دارای نیم ‌دایره‌‌‌‌های برآمده در سطح خود است و به همین علت سینوسی نامیده می‌‌شود چرا که مشابه موج سینوسی در دانش فیزیک است. این نوع ورق در انواع رنگ ‌ها به بازار عرضه می‌‌شوند و شما می‌‌توانید در خرید عمده رنگ دلخواه خود را به کارخانه سفارش دهید.

💎لایه رنگی موجود روی ورق سینوسی علاوه بر ایجاد زیبایی باعث خاصیت ضد خوردگی بیشتر شده و دوام آن را در مقایسه با ورق ‌های گالوانیزه معمولی بالاتر می‌‌برد. این ورق ‌ها در ابعاد حداقل 20 سانتیمتر تا 12 متر در بازار وجود دارند.

🔴کاربردهای ورق سینوسی رنگی

⚡️ورق سینوسی رنگی به دلیل شکل آن و نیز مقاوم بودن در برابر زنگ‌ زدگی و نفوذناپذیری در برابر آب و رطوبت در ساخت سقف ‌های شیروانی و شیب ‌دار و نیز در ساخت سقف و بدنه سوله ‌ها مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این نوع ورق به طراحان سقف و دیوار، آزادی عمل و امکان خلاقیت می‌‌دهد. سقف سازی با ورق سینوسی رنگی به‌ طور گسترده در باغ ‌ها، کارخانه ‌ها، روستاها، هتل‌ ها، مراکز نمایشگاهی، ویلاهای مدرن و تزئینات در فضای باز اجرا می‌‌شود.

⚡️یکی دیگر از کاربردهای این نوع ورق گالوانیزه در ساخت کرکره مغازه‌‌ها است. شکل و انعطاف این نوع ورقه‌‌ها در عین وزن مناسب، استحکام و اقتصادی بودن، آن ‌ها را برای این کاربرد به گزینه ‌ای مناسب بدل کرده است. فنس کشی نیز جزو کاربردهای این نوع ورق است. اگرچه هزینه نوع رنگی ورق سینوسی در مقایسه با نوع غیر رنگی آن بیشتر است اما گاهی به دلیل اولویت داشتن جنبه زیبایی از مدل رنگی آن ‌ها استفاده می‌‌شود.

🔴ورق گالوانیزه ذوزنقه

💎ورق گالوانیزه ذوزنقه یکی از محبوب ترین نوع فرمینگ ورق می‌باشد. این ورق‌ها در ابعاد مختلفی در بازار موجود می‌باشند و به طور کلی ضخامت آن‌ها به درخواست مشتری بین 30 صدم میلی متر تا 2 میلی متر و عرض آن نیز در حدود 100 تا 125 سانتی متر می‌باشد. با این حال با توجه به کاربرد و سفارش مشتری در ابعاد مختلفی تولید می‌گردند. فرمینگ دیگری نیز از این محصول به نام ورق گالوانیزه ذوزنقه رنگی در بازار موجود بوده که کاربرد فراوانی دارد.

💎ورق گالوانیزه ذوزنقه رنگی نیز در ابعاد ذکر شده به فروش می‌رسد. ورق ذوزنقه ای معمولا از ورق‌‌‌های گالوانیزه با عرض 100 و 125 تولید می‌شوند و زمان تولید آن‌ها نیز بین 2 تا 48 ساعت می‌باشد. در شکل دهی این محصول چنانچه از ورق گالوانیزه با عرض 125 سانتی متر استفاده گردد عرض ورق حاصله در حدود 108 سانتی متر شده و عرض مفید آن روی کار به میزان 88 سانتی متر می‌شود.

🔴کاربرد ورق گالوانیزه ذوزنقه

⚡️مهمترین کاربرد این محصول را می‌توان در سقف‌‌‌های شیروانی، ویلا و سوله‌‌‌های صنعتی و ورزشی دانست. همچنین به عنوان حصار دور زمین یا ساختمان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین نوع جدید کاربرد این محصول مربوط به ساخت و ساز داخل ساختمان می‌باشد.

⚡️این شکل دهی عموما به نام دک (DEK) یا عرشه فولادی استفاده می‌شود و به جای تیرچه سفال در ساخت سقف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این محصول به عنوان ساندویچ پانل سقفی نیز استفاده می‌گردد و قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی با توجه به جنس ورق متفاوت است.

به مدیریت:قربانی

 

 

 

سوله , انواع سوله , پوشش سقف , پوشش بدنه , ساخت و نصب انواع سوله در اصفهان , انواع ورق گالوانیزه , ورق گالوانیزه سینوسی , ورق گالوانیزه ذوزنقه , تولید انواع ورق گالوانیزه در اصفهان , سوله و پوشش سقف و بدنه آیندگان در اصفهان , سوله تیر ورقی در اصفهان , سوله خرپایی در اصفهان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed