سازنده قطعات صنعتی اسپادانا 

سازنده قطعات صنعتی اسپادانا

دستگاه CNC چیست؟

دستگاهCNC دستگاهی برای کنترل خودکار عملیات مختلف مانند: برش‌کاری، حکاکی، تراش‌کاری و غیره است. در این دستگاه‌ها، کنترل عددی توسط کامپیوتر صورت می‌گیرد. استفاده از اعداد و کد‌ها باعث ایجاد ارتباط میان آن‌ها، کامپیوترها و ربات‌ها می‌شود.

استفاده از CNC باعث افزایش سرعت و دقت در انجام کار‌ها می‌شود. این دستگاه دارای انواع: لیزری، هوابرش و جت واتر است که هر‌یک کاربرد خاصی دارند. قیمت دستگاه CNC با توجه به سایز، قیمت ارز، تکنولوژی، متریال‌، سرعت و دقت آن تعیین می‌شود.

 CNCچیست؟

♻️ «CNC» مخفف Computer Numerical Control(کنترل عددی کامپیوتری) است و یکی از تکنولوژی‌هایی به شمار می‌رود که توانسته تحولی بنیادین در صنایع مختلف ایجاد کند و گام مهمی‌در جهت خودکار شدن فرایندهای تولید برداشته است.

♻️ این سیستم کنترل، بر مبنای اعداد و کد‌های مشخص وظایف خود را انجام می‌دهد و در مقایسه با سیستم‌های کنترلی دیگر دارای سرعت و دقت بالایی است. ماشین‌های CNC از طریق برنامه‌های از پیش تعیین شده و اطلاعاتی که به آن‌ها داده می‌شود، وظایف خود را انجام می‌دهند و دارای ساختار و اهداف از پیش تعیین شده می‌باشند.

♻️پیش از این، از دستگاه‌هایی استفاده می‌شد که مراحل انجام وظایف آن‌ها به صورت دستی کنترل می‌شد. در دستگاه‌های CNC کنترل عددی توسط کامپیوتر صورت می‌گیرد. برنامه‌ریزی دستگاه‌های CNC توسط متخصص انجام می‌شود و سپس دستگاه، برنامه‌‌‌های مشخص شده را به صورت خودکار هر چند‌بار که بخواهیم اجرا می‌کند.

 مزایای استفاده از ماشین‌های CNC

ماشین‌های CNC به دلیل استفاده از اعداد و کد‌ها، قادر به ارتباط با ربات‌ها و کامپیوتر‌ها هستند که مزیت ویژه‌ای محسوب می‌شود. سرعت و دقت اجرای وظایف توسط این دستگاه‌ها بسیار بالا است.

از طریق این ماشین‌ها می‌توان به صورت خودکار فرایند‌های اجرایی را کنترل نمود. به دلیل دقت بسیار بالای ماشین CNC امکان تولید قطعات پیچیده توسط این ماشین‌ها وجود دارد. ابزاری که در این ماشین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد در مقایسه با سایر ماشین‌ها بسیار کمتر می‌باشد.

 کاربرد‌های ماشین‌های CNC

♻️ امروزه بسیاری از صنایع، ماشین‌های CNC را جایگزین ماشین‌های دستی کرده اند تا سرعت و دقت انجام کارها افزایش پیدا کند و میزان تولید محصولات مورد‌نظرشان افزایش یابد.

♻️ از ماشین‌های CNC در صنایع مختلف برای انجام وظایفی مانند: تراش‌کاری، برش‌کاری، حکاکی و سوراخکاری بر روی فلزات، سنگ‌ها، چوب، شیشه، پلاستیک و … استفاده می‌شود.

 

 

 

 

 

مدیریت : مهدی صفریان

 

تراش cnc , ابزار تراش cnc , نحوه کار دستگاه تراش cnc , خدمات تراش cnc , تراش cnc قیمت , سازنده قطعات صنعتی اسپادانا ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed