سازنده و تولید کننده گیربکس های صنعتی بتونیر نوار نقاله افشار

طریقه کار نوار نقاله

🔹🔸تسمه نقاله به وسیله یک موتور و گیربکس برقی به حرکت در می آید. سپس در یک مسیر تعیین شده و مشخص به گردش در می آید. برای تسهیل چرخش، کاهش اصطکاک در طول مسیر و درنتیجه کاهش آلودگی های صوتی ایجاد شده از قرقره و بلبرینگ در این سیستم استفاد می شود. در انتها نیز کاال یا مواد روی تسمه نقاله قرار گرفته و معموال جهت بارگیری یا تخلیه به مکان مورد نظر منتقل می شوند.

کاربرد نوار نقاله

🔹🔸کاربرد نوار نقاله ها که سیستم های انتقالی هستند، معموال در بارگیری یا تخلیه بار کامیون ها یا انتقال مواد در کارخانه ها و صنایع مختلف می باشد. از کاربرد نوارنقاله ها میتوان به استفاده از آن ها در فرودگاهها، فروشگاهها، پله برقی ها، گمرک و خطوط مختلف تولید و مونتاژ کارخانهها اشاره نمود.
🔹🔸از دیگر کاربرد نوار نقاله ها میتوان به استفاده آن ها در صنایع مانند معدن، فوالد، سیمان، صنایع غذایی، صنایع نقاشی، صنایع دارویی، صنایع بهداشتی، کشاورزی، بازیافت و … برای جابهجایی، بارگیری و تخلیه اشاره کرد. اما از مهمترین کاربرد نوار نقاله ها در خط های تولید کارگاه ها و کارخانه ها، می توان به جابجایی مواد و انتقال قطعات از نقطه ای به نقطه دیگر اشاره نمود.

گیربکس افشار

🔹🔸بزرگترین و سنگین ترین نوع گیربکس مورد استفاده در صنعت که با بهره گیری از چرخدنده های هلیکالی قدرت تحمل فشار و انتقال نیرو گشتاور بسیار بالایی را دارد. این نوع گیربکس در صنایعی که نیاز به گشتاور بسیار بالا همچون فولاد و یا صنایعی که از روش اکستروژن استفاده می کند و نیاز به گیربکسی برای تحمل بار شعاعی و محوری در لحظه را دارند مناسب است. شما می توانید جهت کسب اطلاع بیشتر و سفارش این محصول با کارشناسان خبره ما تماس بگیرید.

گیربکس صنعتی چیست؟

🔹🔸امروزه استفاده از موتور های الکتریکی نقش مهمی را در زندگی ما انسان ها چه در حوزه صنعت و چه در بخش خانگی ایفا می کند. اما همان گونه که می دانید موتورهای الکتریکی معمولاً سرعت چرخش بالا و قدرت پایینی دارند. این خاصیت موتورهای الکتریکی می تواند در خیلی از موارد نیازهای مصرف کننده را رفع نماید ولی در برخی از کاربردها، ممکن است قدرت بالاتر و سرعت چرخش پایین تری مورد نیاز باشد. در این مواقع نمی توان از موتورهای الکتریکی عادی استفاده نمود و باید قدرت و سرعت چرخش آنها را به نحوی تنظیم نمود. بهترین راه برای افزایش قدرت و کاهش سرعت چرخش موتورهای الکتریکی، استفاد از گیربکس می باشد.

🔹🔸گیربکس ها با توجه به نوع ظرفیت، توانایی و شکل ظاهری به انواع گوناگونی تبدیل شده اند. گیربکس صنعتی از بزرگترین و سنگین ترین نوع گیربکس مورد استفاده در صنعت که با بهره گیری از چرخدنده های هلیکالی قدرت تحمل فشار و انتقال نیرو گشتاور بسیار بالایی را دارد. این نوع گیربکس در صنایعی که نیاز به گشتاور بسیار بالا همچون فولاد و یا صنایعی که از روش اکستروژن استفاده می کند و نیاز به گیربکسی برای تحمل بار شعاعی و محوری در لحظه را دارند مناسب است.

گیربکس حلزونی

انواع گیربکس صنعتی

🔹🔸این گیربکس ها با توجه به نسبت تبدیل و میزان گشتاور کاری به انواع زیر دسته بندی می شوند:

  • گیربکس دو محور
  • گیربکس سه محور
  • گیربکس چهار محور

انواع چرخدنده در گیربکس های صنعتی عبارتند از:

  • چرخدنده هلیکال یا ساده
  • چرخدنده مخروطی
  • چرخدنده جناغی

اجزاء گیربکس صنعتی

🔹🔸گیربکس های صنعتی سنگین شامل قطعاتی همچون پوسته، سیل و آب بندها، چرخدنده های ابتدایی، انتهایی و واسط، محورهای ورودی و خروجی، بیرینگ ها و در نمونه های خاص تر شامل یاتاقان بندی خروجی و سیستم گردش روغن می باشند.

برندهای محصول

🔹🔸گیربکس های صنعتی توسط بسیاری از کمپانی های نعتبر تولید کننده گیربکس تولید می شوند، که از بین آنها می توان به کمپانی های زیمنس فلندر آلمان، هنسن پتنت، SEW ،Rossi ایتالیا، Brevini ایتالیا، Bauer آلمان، نورد آلمان، ایلماز ترکیه و چند کمپانی روسی و چینی دیگر اشاره کرد.

نحوه انتخاب گیربکس صنعتی

🔹🔸فاکتورهای مهم در انتخاب گیربکس های صنعتی عبارتند از گشتاور و یا توان مورد نیاز ، نسبت تبدیل مناسب و بار محوری و شعاعی روی شفت خروجی. علاوه بر این فاکتور ها، طریقه نصب، ابعاد و جانمایی، ساعات کاری در طول روز و غیره، عوامل دیگری هستند که در انتخاب گیربکس های صنعتی می توانند حائز اهمیت باشند.

مزایا و معایب گیربکس صنعتی

🔹🔸گیربکس های صنعتی با وجود شفت ورودی، قابلیت کوپل به همراه چرخ زنجیر، پولی و تسمه، و انواع الکتروموتورو و هیدروموتور را دارا می باشند، همچنین در برخی از گیربکس های صنعتی قابلیت اتصال الکتروموتور کمکی وجود داشته که همین امر، انجام تعمیرات در خط را برای کاربر فراهم می کند. همچنین از مزایای استفاده از گیربکس صنعتی می توان به دوام، استحکام بالا و قابلیت استفاده در کارهای سنگین اشاره نمود.

نحوه نصب گیربکس صنعتی

🔹🔸گیربکس های صنعتی در قسمت ورودی و خروجی دارای شفت بوده و جهت نصب به الکتروموتور و تجهیز باید روی شاسی نصب شوند. هنگام نصب گیربکس های صنعتی باید به الاین بودن گیربکس توجه نمود، به طوری که در گیربکس های صنعتی برای نصب پولی و تسمه و یا چرخ و زنجیر و یا کوپلینگ باید محورهای شفت کاملا موازی و با فاصله مناسب قرار بگیرند، همچنین بعد از نصب باید غلظت و میزان روغن گیربکس بررسی شده شده و دمای گیربکس هنگام کار کنترل شود.

نحوه عملکرد گیربکس صنعتی

🔹🔸گیربکس های صنعتی به منظور کاهش دور و افزایش گشتاور در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. برای مکان هایی که نیاز به گشتاور بالا است از گیربکس های صنعتی استفاده می شود که دارای تحمل گشتاور بالا و دورهای پایینی می باشند.

🔹🔸این سری از گیربکس ها دارای چرخ دنده های هلیکالی هستند که بر اساس دور خروجی دارای چند استیج و کاهش دور می باشند. در هر استیج دور خروجی با یک نسبت مشخص کاهش پیدا می کند و به استیج بعدی برای کاهش دور انتقال می یابد. گیربکس های صنعتی دارای مکانیزم ساده ای بوده و با توجه به ابعاد چرخ دنده ها دارای ابعاد مختلفی هستند و بر این اساس دارای تیپ های متفاوت با توان ورودی، دور و گشتاور خروجی مختلفی می باشند.

مدیریت:آقای امین افشار

 

خرید نوار , لیست قیمت نوار نقاله 6 متری , قیمت نوار نقاله , مشخصات نوار نقاله , ساخت نوار نقاله , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed