سنگ مزار و سنگ قبر کاظمی 

🪦 سفارش سنگ مزار مستقیم از کارخانه🪦

🪦 طراحی و اجرا روی سنگ مزار🪦

انواع سنگ مزار ایرانی و خارجی با بهترین خطاطی و چهره نگاری

ارسال به تمام نقاط کشور 

سنگ مزار و سنگ قبر کاظمی

🪦 انتخاب سنگ قبر به چه چیزهایی بستگی دارد؟

🪦 سنگ های قبر همانند خیلی از شاخه های دیگر زندگی رنگ و نوعی تازه به خود گرفته و بازماندگان شخص متوفی جهت یادبود و گرامی داشت و احترام به شخص فوت شده سعی می کنند با انتخاب سنگهای متفاوت با نقش و نگارهای مختلف یاد او را زنده نگه دارند.

اما موارد دیگری هم هستند که به انتخاب یک سنگ قبر مناسب بسیار اهمیت دارند:

🪦 سنگ قبر باید بادوام و مستحکم باشد

💠 از آنجایی که قیمت یک سنگ قبر معمولا هزینه بالایی را خواهد داشت پس مهمترین دلیلی که برای انتخاب یک سنگ قبر حائز اهمیت است مقاوم بودن آن سنگ در برابر فرسایش است. زیرا یک سنگ قبر معمولا در هوای آزاد و سالیان سال بایستی روی مزار قرار بگیرد. این فرسایش می تواند به طرق مختلف ایجاد شود. شرایط آب و هوایی منطقه، تابش نور آفتاب، بارش باران و ضربه خوردن روی سنگ از مهمترین دلایل فرسوده شدن یک سنگ قبر است. به همین سبب معمولا سنگ های قبر از جنس گرانیت، دیوریت، گابرو، مرمر، کوارتزیت، تراورتن ساخته میشوند.

🪦 سنگ قبر باید زیبا و براق باشد

💠 انتخاب سنگ قبر زیبا و معمولا براق و بلند موجب تسلی خاطر وابستگان شخص متوفی وهمچنین نشانه احترام به وی است. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سنگ قبر بعد از استحکام آن مورد اهمیت است، زیبایی آن سنگ است که البته با حکاکی نقش و نگارها و همچنین درج چهره شخص متوفی به روی سنگ سعی بر آن می شود تا این زیبایی را دو چندان کنند. متداول ترین رنگ هایی که در انتخاب یک سنگ مورد استفاده قرار میگیرد سیاه و سفید هستند که هر کدام نشانه حرمت و پاکی شخص فوت شده را یادآور میشوند.

🪦 نوشته های روی سنگ قبر باید چشم نواز باشد

💠 اهمیت دیگری که یک سنگ قبر را در انتخاب متمایز می کند نوشته هایی است که روی آن درج می شود. علاوه بر مشخصات فردی شخص فوت شده مانند نام و نام خانوادگی و نام پدر ، سال فوت و تولد و نشانی مزار در قطعه قبرستان موارد دیگری مانند یادواره ها، اشعار معروف و غیرمعروف، آیه های قرآن، دعا و حتی سخنانی از خود شخص متوفی به روی سنگ با خطی موزون و دلنواز حکاکی می کنند تا زیبایی سنگ قبر را چند برابر کنند.این نوشته ها بنا به رنگ و جنس سنگ معمولا با رنگ های سفید ، سیاه و طلایی روی سنگ درج میشوند. در بسیاری از سنگ ها این نوشته ها به صورت فرورفته حک میشوند ولی در برخی دیگر نوشته ها را برجسته درج می کنند.

 

مدیریت : امیر محمد کاظمی

 

 

 

سنگ مزار ,سنگ قبر, سنگ مشکی , سنگ مزارکاظمی , فروش سنگ قبر ایرانی و خارجی , فروش سنگ قبر در تهران , انواع سنگ مزار مرمر وارداتی , نصب طراحی و اجرای انواع سنگ مزار در تهران , سنگ مزار مرمر وارداتی در بهشت زهرا , قیمت سنگ قبر در بهشت زهرا ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed