Address & Contact

Our Address

رشت .ایستگاه انزلی.خیابان عرفان.بالای کوه یخ

شرکت آریا حریق لاهیج

شرکت آریا حریق لاهیج

🔴کپسول‌‌‌های آتش نشانی

🔹اولین چیزی که در مورد اطفا حریق و ایمنی در برابر آتش سوزی به نظر می‌آید کپسول آتش نشانی است. هر فضای کاری نیاز به حداقل یک کپسول آتش نشانی دارد.
تعداد و انواع مختلف خاموش کننده‌‌‌های مورد نیاز با توجه به اندازه محل شما و همچنین نوع خطرات آتش سوزی مربوط به دفتر، کارخانه یا انبار شما بستگی دارد، اما قطعا نیاز به یک یا چند مورد زیر خواهد بود:

🔹خاموش کننده دی اکسید کربن: برای تمام خطرات الکتریکی و جایی که مایعات قابل اشتعال و غیره در حال استفاده هستند به عنوان مواد حساس و ظریف بی ضرر و ایده آل است.

🔹خاموش کننده فوم آتش نشانی: یک راه حل مناسب برای استفاده از چند ریسک. خمیر شیمیایی خیس مانند روغن‌‌‌های سوختنی را سرد و سوزاندن دوباره شعله‌های آتش را کاهش می‌دهد. ?خاموش کننده آب: این نوع کپسول‌ها بصورت اسپری عمل کرده و مخصوص آتش سوزی‌‌‌های مواد چوبی و کاغذی است

🔹خاموش کننده پودر: می‌تواند بیشترین آتش سوزی را که شامل چوب، کاغذ، مایعات قابل اشتعال و الکتریکی می‌شود، رفع کند. پودر آتش نشانی نیز می‌تواند در آتش سوزی خودرو استفاده شود و می‌تواند در اتومبیل یا وسایل نقلیه تجاری استفاده شود

🔴کپسول آتش نشانی مناسب برای خودرو

🔹طبق آمارهای اعلام شده در خودروهایی که از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد تولید شده‌اند، آتش سوزی‌های بزرگتر و با دمای بالاتر اتفاق افتاده است.

🔹به گزارش ایلنا ، بنابراین این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما همواره یک کسپول آتش نشانی مناسب در ماشین خود داشته باشید زیرا هیچ وقت نمی‌دانید که کی به آن احتیاج پیدا خواهید کرد.

🔹ظرفیت کپسول‌ آتش نشانی مخصوص برای خودرو مانند کسپول‌های عادی است با این تفاوت که ابعاد آن‌ها کوچکتر است تا فضای کمتری را اشغال کند.

🔴چه نوع حریقی ممکن است در خودروی شما اتفاق بیافتد ؟

🔹به طور معمول در یک خودرو مواد مختلفی وجود دارد که قابلیت اشتعال دارند. برای مثال بنزین یا روغن داخل موتور و همچنین مواد جامدی مثل شیلنگ بنزین. برای همین در یک اتوموبیل با انواع مختلف حریق مواجه هستیم.

🔴چه نوع کسپولی مناسب برای خودرو می باشد ؟

🔹کپسول آتش نشانی پودر خشک یا ABC بهترین پیشنهاد برای خودرو است. زیرا می‌تواند برای مایعات قابل اشتعال مانند بنزین و گازوئیل و همچنین برای مواد پلاستیکی موجود داخل کابین خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

🔹کسپول آتش نشانی کف (فوم) نیز می‌تواند برای خودرو استفاده شود اما کپسول پودر خشک ABC به مراتب مزایای بیشتری دارد. برای مثال فوم یا کف ممکن است دچار یخ زدگی ش

🔴کپسول آتش نشانی در چه اندازه‌ای باید باشد

🔹برای انتخاب اندازه کپسول آتش نشانیمناسب خودرو لازم است به نکاتی توجه کنید. پیشنهاد ما نگهداری یک کپسول یک کیلوگرمی یا دو کیلوگرمیاز نوع پودر خشک ABC است.

🔹کپسول‌های کوچکتر هم در بازار موجود است ولی ممکن است در مواقع آتش سوزی کارآمد نباشد. در نظر بگیرید که برای کپسول یک کیلوگرمی پودری زمان تخلیه به طور متوسط ۶ ثانیه است.

🔹در حالی که این زمان در کپسول ۲ کیلوگرمی به طور متوسط ۱۰ ثانیه است.

🔹هنگام انتخاب کپسول آتش نشانی مناسب برای خودرو، به محل قرار دادن کپسول داخل ماشین و همچنین ابعاد و اندازه خودرو هم توجه کنید.

🔹برای ماشین‌های بزرگتر مثل ون یا کاروان بهتر است کپسول ۲ کیلویی انتخاب شود.

🔹همانند کسپول‌های آتش نشانی مناسب منزل، کسپول آتش نشانی مناسب خودرو هم باید هر چند وقت یکبار شارژ مجدد شود یا تعویض شود.

مدیریت :فتانه کرامتی پاشاکی

https://www.instagram.com/omid__zarenejad/

شماره تماس
0133372852
09117599500

کپسول آتش نشانی  co2 , کپسول آتش نشانی آبی , کپسول آتش نشانی فوم , کپسول آتش نشانی پودری , کپسول آتش نشانی بیوورسال , شرکت آریا حریق لاهیج ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed