فروش و پخش و فرآوری فندق خشکبار نکودانه اشکور در رحیم آباد رودسر

🔻 منطقه اشکورات رودسر

🔰 استان گیلان با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی بکر و دست‌نخورده و چشم‌اندازهای زیبا، یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی در ایران است. ییلاق اِشکِوَرات، یکی از بهترین جاهای دیدنی استان گیلان است که در شهرستان رودسر و در مرز استان مازندران واقع شده است. اشکورات که به سرزمین عجایب گیلان شهرت دارد، با بهره‌مندی از طبیعتی منحصربه‌فرد و آثار باستانی و تاریخی، هر سال، گردشگران بسیاری را به‌سمت خود می‌کشاند.

🔰 اشکورات رودسر به دلیل شرایط و طبیعت کوهستانی، دارای زمستان‌ های سرد و پربرف و تابستان ‌های خنک و ملایم می باشد و این امر باعث شده که در فصول پاییز و زمستان جمعیت به حداقل و در بهار و تابستان به حداکثر ممکن برسد.این منطقه، به علت دارا بودن چشمه سارها، دریاچه ‌های طبیعی، چشمه‌ های آب معدنی، رودخانه ‌های زلال و غارهای فراوان و پاکی هوا توجه گردشگران گیلان را به خود جلب کند.

💠 محصولات منطقه اشکورات

🌰 مهم ترین محصول منطقه اشکورات رحیم آباد شهرستان رودسر، «فندق» است. در اشکورات، 15 هزار خانوار به کار کشت فندق مشغول هستند. این منطقه، درصد بالایی از نیاز ایران به فندق را تامین می کند و از این نظر، مقام اول را در کشور دارد. خیلی از شکلاتهای فندقی در ایران با استفاده از فندق کاشته شده در روستای اشکور درست شده اند. در روستای اشکورات می توانید مغازه هایی را مشاهده کنید که فندق را از صاحبان باغهای فندق خریداری کرده اند و به شما می فروشند. اواخر بهار، زمان چیدن فندق های تازه و فروش آنهاست.

🌰 علاوه بر فندق، می توان انواع گیاهان دارویی مثل گل گاوزبان، گل بنفشه، کنگر، گلپر، گزنه، گون، گل همیشه بهار، قارچ های خوراکی و دیگر گیاهان دارویی را در اشکورات ببینید؛ زیرا آب و هوایی ییلاقی اشکورات برای رشد و پرورش این گیاهان دارویی عالی است.

✳️خشکبار 

🌰خشکبار به طور کلی به میوه‌‌‌های خشک شده و برخی از دانه‌ها گفته می‌شود. برای دوام و طول عمر بیشتر معمولا میوه‌‌‌های تازه را به نحوی خشک می‌کنند تا بتوان از آن در تمامی‌فصل‌‌‌های سال بهره گیری نمود.

🌰فرآیند خشک کردن به عنوان یکی از قدیمی‌ترین روش‌‌‌های موجود به شمار می‌آید.در گذشته به علت عدم وجود یخچال، افراد مواد غذایی خود را خشک می‌نمودند و به این طریق باعث افزایش ماندگاری و طول عمر مواد غذایی می‌شدند.

🌰بهتر است بدانید که میوه‌ها را در حالت عادی نمی‌توان برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد و پس از گذشت چند روز ممکن است میوه به نحوی از بین رفته و یا فاسد شود.

🌰با خشک کردن میوه‌ها بخش زیادی از خواص آن‌ها حفظ خواهد شد که در نتیجه می‌توان با استفاده از این محصولات مزایای زیادی را برای بدن به ارمغان آورد. امروزه استفاده از محصولات خشکبار در میان جوامع با استقبال بسیار خوبی روبرو شده که این موضوع نشان از محبوبیت این محصولات در میان جوامع گوناگون دارد.

✳️استفاده از خشکبار با پوست بهتر است یا بدون پوست؟ 

🌰در زمینه فواید استفاده از خشکبار با پوست یا بدون پوست تفاوت آنچنانی وجود ندارد اما تنها تفاوت اصلی میان آن‌ها نحوه نگهداری است.خشکبار‌‌‌های موجود با پوست را می‌توان به سادگی در دمای اتاق یا یخچال نگهداری نمود بدون آن که فاسد شوند و یا خواص خود را از دست دهند.

🌰اما نمونه‌‌‌های بدون پوست خشکبار‌ها که عموما به صورت بو داده یا خام به فروش می‌رسند را برای حفظ خاصیت و کیفیت آن باید در دمای سرد نگهداری نمود.همچنین جهت جلوگیری از فاسد شدن خشکبار ها، چه در حالت با پوست و چه در حالت بدون پوست، باید آنها را به دور از نور آفتاب نگهداری نمود.

✳️مهم‌ترین خواص فندق 

🌰فندق سرشار از آنتی‌اکسیدان است

🌰فندق برای قلب مفید است

🌰فندق باعث کاهش احتمال ابتلا به سرطان می‌شود

🌰فندق باعث کاهش التهاب می‌شود

🌰مصرف فندق باعث کاهش سطح قند خون می‌شود

🌰استفاده از فندق در رژیم غذایی ساده است

🌰فندق عضلات و استخوان‌ها را تقویت می‌کند

✳️نکاتی برای خرید و مصرف فندق 

🌰فندق خوب، فندقی است که ترد، پر و سنگین باشد. برای حفظ آنتی‌اکسیدان‌ها، فندق را با پوست بخرید. اگر فندق نشکسته می‌خرید، حواستان باشد که سوراخ‌ یا ترک نداشته باشند. اگر فندق بوداده می‌خرید، بهتر است نوعی را بخرید که کمترین افزودنی را داشته باشد.

🌰بهتر است فندق تازه را سریع‌تر مصرف کنید چون زود کهنه می‌شود. فندق‌ تازه را در دمای اتاق و دور از گرما و رطوبت نگه دارید. فندق در سرما تا ۱ ماه تازه می‌ماند. فندق نشکسته را می‌توانید تا ۴ ماه در یخچال نگهداری کنید.

🌰می‌توانید فندق را به سالاد و سبزیجات اضافه یا با پنیر و سس‌ها ترکیب کنید. فندق خردشده همراه با خوراک ماهی و گوشت هم مصرف می‌شود. بنا بر پژوهش‌ها افزودن فندق به نان در بهبود هضم مغزها مؤثر است.

✳️فرآوری خشکبار 

🔺فرآیند فرآوری خشکبار و به دست آوردن محصول نهایی دقیقا پس از برداشت محصول از باغ ها آغاز می شود. برای مثال گردو پس از برداشت در مرحله اول باید پوست گیری و خشک شود. در ادامه پوست سخت آن شکسته شده و پوست و مغز آن از هم جدا شود و در مرحله آخر بسته بندی و آماده مصرف می شود.

🔺فرآوری گردو در مقایسه با سایر محصولات خشکباری مانند بادام، پسته، فندق و بادام زمینی فرآیند کمتری دارد. دلیل این امر آن است که معمولا در فرآوری پسته، بادام، فندق و بادام زمینی مراحل دیگری از جمله سورتینگ (سایز بندی) و روستینگ (بو دادن) یا در مواردی پوست کندن را هم داریم که موجب میشود در این موارد با تنوع زیادی مواجه شویم.

💫فرآیند سورتینگ یا اندازه بندی

🔰یکی از فرآیندهای فرآوری خشکبار سورتینگ است. به این معنی که پس از برداشت و پوست گیری، محصولات توسط دستگاه در اندازه های مختلف جداسازی شده و هر کدام با ارزش متفاوتی قیمت گذاری شده و برای مصارف متفاوتی استفاده می شوند. در این میان باید اشاره کنیم که دستگاه سورتر گروه صنعتی سیفی، تنها دستگاهی است که قابلیت سورتینگ پسته تازه بدون آسیب زدن به پوست نرم آن را دارد.

💫فرآیند شکستن پوست بیرونی محصول

🔰یکی از مهم ترین مراحل فرآوری خشکبار ، شکستن پوست سخت محصولات یا اصطلاحا مغز کردن آن است. دستگاه پوست سخت شکن گروه صنعتی سیفی با قابلیت شکستن پوست سخت انواع خشکبار مانند گردو، بادام، پسته، فندق و بادام زمینی دارای کمترین میزان خرده مغز در میان محصولات مشابه در بازار است. از دیگر مزایای این دستگاه میتوان به مصرف برق پایین، حجم کوچک، میزان سر و صدای کم و ظرفیت کاری بالای آن اشاره کرد.

💫دستچین کردن محصولات

🔰دستچین کردن یکی دیگر از فرآیندهای مهم فرآوری خشکبار است که با استفاده از نوار نقاله سرعت بیشتری گرفته و از لحاظ اقتصادی به صرفه میشود. نوار نقاله دستچین نواری است که با سرعتی قابل تنظیم محصولات را از روبروی چشم کاربر عبور داده و بازبین با بررسی محصولات روی نقاله نسبت به بازرسی کیفی محصول اقدام کرده و محصولات بی کیفیت و ضایعات را از فرآیند بسته بندی خارج میکند.

💫بسته بندی و عرضه به بازار

🔰در نهایت ارائه محصول نهایی به بازار زمانی میسر می‌شود که خشکبار فرآوری شده متناسب با نوع عرضه، به درستی بسته‌بندی شده تا در زمان مصرف کیفیت خود را از دست ندهد و محصول خشکباری با کیفیت در بسته‌بندی مناسب روانه بازار می‌شود.

به مدیریت:صادق رحیمی

شماره های تماس :

09116095347

09332330188

 

 

شرکت نکودانه اشکور در رحیم آباد رودسر , شرکت نکودانه اشکور , فروش خشکبار در رودسر , فروش فندق در رودسر , پخش خشکبار در رودسر , پخش فندق در رودسر , فرآوری خشکبار در رودسر , فرآوری فندق در رودسر , قیمت خشکبار در رودسر , قیمت فندق در رودسر , فروش خشکبار با کیفیت در رودسر , فروش فندق باکیفیت در رودسر , فرآوری فندق , فرآوری خشکبار , گیاهان دارویی , مغز خندان آجیل , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed