ساخت تولید و فروش آیس بانک،شیر سردکن و چیلر در مشهد

صنایع برودتی کریمی 

💫ساخت آیس بانک،چیلر و شیر سرد کن 
💫راه اندازی سکوی جمع آوری شیر،ساخت انواع مبدل های حرارتی و…

صنایع برودتی کریمی

شماره های تماس:
09153699424📞
09379423207📞

✳️آیس بانک چیست؟

🔸به معنای سیستم ذخیره کردن انرژی برودتی یخ است. این مکانیزم نوین جهت بهینه سازی مصرف انرژی تولید شده است.

🌀انواع آیس بانک

🔸به صورت کاملا جدا و مستقل کار می کنند یعنی تمام تجهیزات سیکل تبرید شامل کندانسور، کمپرسور، شیر انبساط و غیره را دارا هستند و چیلر ندارد.
در کنار چیلر ساخته می شود.

🌀سیستم آیس بانک :

پیش ساخته
کویل
سیلو

🌀کاربرد آیس بانک در سیستم های تهویه مطبوع

🔸در سیستم های تهویه مطبوع یکی از دغدغه ها ، مقدار برقی است که در چیلرهای تراکمی استفاده می شود. در سیکل تبرید تراکمی چیلر، کمپرسوری وجود دارد که برق زیادی را مصرف می کند. در تهویه مطبوع این سیستم با نام سیستم ذخیره سازی یخ شناخته می شود.

🔸آیس بانک صنعتی در صنایع مختلف و در سیستم های انبارداری و سردخانه های مدرن استفاده می شود.

🔸طراحی آیس بانک به گونه ای بوده که باعث صرفه جویی در مصرف برق شود و برودت لازم را هم تامین کند.

🔸آیس بانک فریونی در جاهای کوچک و متوسط کاربرد دارد. فریون گروهی از مواد شیمیایی بدون بو هستند که با نام CFC آن را می شناسیم. کلر و فلوئور با ازن ترکیب شده و اکسیژن تولید می شود. دمای جوش فریون ها تقریبا 30 درجه زیر صفر می باشد. در آب به میزان کم حل می شوند. قابل اشتعال نبوده و مسمومیت ایجاد نمی کنند.

🔸آیس بانک لبنیات: این دستگاه در صنعت لبنیات کاربرد زیادی دارد و در انجام مراحل مختلف تولید لبنیات، مورد استفاده قرار می گیرد.

✳️چیلر

🔸چیلر (Chiller) به ماشینی اطلاق می شود که از طریق یک سیکل ترمودینامیکی (تراکمی بخار یا جذبی)، گرما را از جریان سیال مشخصی (مبرد) دفع می­ کند. سپس این جریان بواسطه گردش درون یک مبدل حرارتی، جهت خنک کاری آب مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع چیلر گرما را از محیطی گرفته و به محیط دیگری منتقل می کند. پس می توان چیلر را نوعی پمپ انرژی قلمداد کرد که محصول خروجی آن آب سرد است.

🔸بنابراین چیلرها به لحاظ نوع کاربرد، در دو دستۀ تهویه مطبوع و برودت صنعتی تعریف می ­شوند:

🌀کاربرد چیلر در تهویه مطبوع

🔸چیلر یکی از مصادیقِ سیستم تهویه مطبوع آبی به شمار می رود. چنانکه آب سرد خروجی از چیلر با گردش درون مبدل­ های حرارتی هوایی (کویل) مانند فن کویل، کویل هواساز و اِیر کولر، جریان هوای خنک مورد نیاز جهت سرمایش فضاهای مسکونی، اداری، تجاری، صنعتی و … را فراهم می کند. این چنین، دمای آب ورودی به کویل با دریافت گرما از هوای فضای مورد نظر، افزایش پیدا کرده و برای سرد شدن تا دمای استاندارد تهویه (7 درجۀ سانتی گراد) مجدداً به چیلر باز می گردد.

🌀کاربرد چیلر در برودت صنعتی

🔸آب سرد تولیدیِ چیلر، در بسیاری از فرایندهای صنعتی که نیاز به فرآیند سرمایش (Cooling process) دارند از جمله خنک­ کاری مکانیزم ها و ماشین آلات خطوط تولید، در گسترۀ وسیعی از صنایع مختلف استفاده می شود. نمونه ای از این صنایع عبارتند از: پلاستیک، تزریق و ریخته­گری، فلزکاری، جوشکاری، ماشین­ ابزار، پتروشیمی، داروسازی، بهداشت و درمان، تولید و نگهداری مواد غذایی، پرورش ماهی، کاغذ و سیمان، راهسازی و

✳️شیر سردکن

🔸در انواع ساخت و استفاده شیر سردکن ها می توان به شیر سرد کن صنعتی، لبنیاتی، دامداری و پلیت اشاره کرد. شیر سرد کن ها در انواع مختلفی ساخته شده و در واقع بنا به حجم مخزن و نحوه کارکرد این دستگاه انتخاب می شود.

🌀دستگاه شیر سردکن دامداری

🔸یکی از اصلی ترین دستگاه ها و ادوات فرایند تولید شیر، دستگاه شیر سرد کن دامداری به عنوان یکی از تجهیزات مورد نیاز در پخش فرایند شیر دام می باشد در دامداری ها و دامپروری ها شیر خام را بعد از جمع آوری از دام های مختلف (گاو، گوسفند، بز) باید خیلی سریع در مخازن مخصوص نگه داری شیر وارد کرد که دمای شیر را پایین آورده و از فاسد شدن آن جلوگیری کند.

🔸مخازن شیر سرد کن دامداری در انواع ساخت کوچک و بزرگ تولید می شود. قبل از انتقال به کارخانجات و مراکز استفاده از شیر خام در این مخزن ها با گنجایش حجم نگهداری 1 تن و یا 2 تن (ظرفیت نگهداری تا بالای 10تن) نگهداری می شوند.

🔸ساختار شیر سرد کن دامداری با نمونه خود، شیر سرد کن لبنیاتی به دلیل نگهداری با حجم بالا در مخازن نگهداری با هم تفاوت دارند از این رو در دستگاه شیر سرد کن های دامداری یک پمپ و یک شیر استیل مخصوص برای تخلیه سریع شیر روی مخزن نصب شده است. جنس بدنه داخلی و خارجی شیر سردکن دامداری باید از استیل خالص (304) و آلیاژی بالا تولید گردد. استفاده از این فلز مخصوص نگهداری محصولات خوراکی می باشد.

 مدیریت: محسن کریم آبادی

https://www.instagram.com/omid__zarenejad/

 

 

 

صنایع برودتی کریمی , ساخت آیس بانک ,  شیر سردکن ,  چیلر , صنایع برودتی کریمی در مشهد ,  خراسان رضوی , راه اندازی سکوی جمع آوری شیر , ساخت انواع مبدل های حرارتی ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed