خوراک دام و طیور مرغداران

✨فروش انواع خوراک دام و طیور
شماره تماس:
09114527523

 

✨فروش خوراک طیور گوشتی و تخمگذار

🔴انواع خوراک دام

🐄 یونجه : یکی از انواع علوفه هایی است که ارزش غذایی بسیار زیادی برای خوراک دام دارد. در یونجه می توان مواد مغذی مثل پروتئین و کلسیم را به مقدار زیادی یافت. یونجه هم در جیره غذایی گاو شیری و هم جیره غذایی گاو گوشتی قرار می گیرد.

🐄 علف باغ : ارزش غذایی این نوع از علوفه نیز بالا است و در گاوهای شیری به چرب شدن شیر کمک می کند.علف باغ به دلیل داشتن ساقه های بلند کمک می کند تا دام نشخوار بیشتری داشته باشد و از طرفی مانع از دست دادن خوراک آردی از روده می شود.

🐄 سیلاژها : سیلاژ یا سیلو کردن از تخمیر ساقه و برگ علوفه هایی مانند جو، ذرت، گندم و دیگر علوفه به دست می آید. سیلاژ به هضم بهتر غذا برای دام کمک می کند.

🐄 کاه : کاه ارزش غذایی زیادی برای دام ندارد و خوراکی پر حجم و خشک با کمترین ارزش غذایی محسوب می شود. اگر مقدار کاه موجود در رژیم غذایی دام زیاد باشد، مانع از هضم مناسب غذا می شود و مصرف خوراک را نیز کاهش می دهد.این نکته را باید یادآور شد که کاه جو برای دام بهتر از کاه گندم است؛ کاه گندم نیز کیفیت بهتری نسبت به کاه برنج دارد. دام های سنگین باید از کاه هایی با رشته بلندتر استفاده کنند.

🔴خوراک هاى فشرده شده (کنسانتره دامی)

🐑 کنسانتره به معنای متراکم است. این نوع خوراک اغلب به صورت پلت با اندازه های گوناگون و گاهی به شکل مش (آردی) تولید می شود. کنسانتره دامی خوراکی است که دارای ترکیبات غنی از چند ماده غذایی ارزشمند است و برای تغذیه دام و تولید مثل آن بسیار مهم و ضروری است.

🐑 زمانی که مقدار معینی از ماده هایى مانند سبوس، تفاله چغندر قند، جو و کنجاله تخم پنبه، کنجاله کنجد را با مکمل های معدنى و ویتامینى مخلوط می کنند، کنسانتره تهیه مى شود.

🐑 در کنسانتره های دامی مقدار زیادی پروتئین و فیبر می توان یافت و استفاده از آن ها در کنار انواع علوفه ضروری است. کنسانتره ها در انواع کنسانتره دام شیری، کنسانتره دام پرواری و استارتر گوساله ارائه می شوند.انتخاب بهترین کنسانتره دامی و خرید آن اهمیت بسیاری در سلامت و رشد دام دارد.

💠کنجاله دامی

🐑 کُنجاله پس مانده جامدی است که بعد از روغن‌کشی از دانه‌های روغنی به‌جا می‌ماند. کنجاله سویا، کنجاله ذرت و کنجاله کلزا از مهم ترین کنجاله های دامی هستند.

💠سبوس دامی

🐑 سبوس خوراکی از پوسته گندم، جو و برنج است. این خوراک دام سرشار از ویتامین های B، A، پتاسیم،پانتوتنیک اسید، آهن، روی، منیزیم، فسفر، مس، منگنز و سلنیوم است.لازم به ذکر است که وجود ویتامین آ در سلامت دام و طیور بسیار موثر است.

🔴انواع خوراک طیور

🐔 انواع دان های طیور

🔹ذرت، دانه جو و انواع دان های آماده مهم ترین بخش خوراک طیور تخمگذار و گوشتی را تشکیل می دهند.

🐔 کنسانتره طیور

🔹کنسانتره یا همان خوراک فشرده در جیره غذایی طیور نقش پررنگی دارد. کنسانتره مرغ گوشتی و مرغ تخمگذار تفاوت هایی با یکدیگر دارد.

🐔 کنجاله طیور

🔹انواع کنجاله سویا، کنجاله کنجد، کنجاله پنبه دانه، کنجاله آفتابگردان و کنجاله کلزا با داشتن پروتئین های گوناگون به عنوان منبع تامین پروتئین گیاهی، نقشی مهم در جیره های غذایی طیور دارند.

به مدیریت:احسانی

 

 

 

خوارک دام , خوراک طیور , فروشگاه خوراک دام و طیور مرغداران در تالش , قیمت انواع خوراک دام و طیور در تالش , انواع خوراک دام در تالش , تفاله خشک , کاه , یونجه , انواع افزودنی های خوراک دام و طیور در تالش , خوراک هاى فشرده شده یا کنسانتره دامی , کنجاله دامی ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed