Address & Contact

Our Address

سیستان و بلوچستان،چابهار،منطقه آزاد،مجتمع تیس،واحد 404

فروشگاه لاستیک دریا صفا

✨فروش انواع لاستیک خودرو با کیفیت و قیمت مناسب

?همان‌طور که می‌دانید بسیاری از کارشناسان امور خودرو معتقدند لاستیک خودرو یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خودرو بوده و به‌طور مستقیم بر سلامت و کیفیت رانندگی افراد تاثیر می‌گذارد.و لازم به ذکر است که با توجه به فناوری‌های نوین و نسل جدید تایرها، فقط 5 درصد وزن خودرو به لاستیک منتقل می‌شود و بقیه فشار را باد داخل لاستیک تحمل می‌کند؛ در نتیجه اگر به هر دلیلی این توازن به هم بخورد، کیفیت رانندگی و در نهایت سلامت سرنشینان خودرو تهدید خواهد شد.

?ویژگی‌های یک لاستیک خوب

❇️طرح آج لاستیک

فراموش نکنیم که طرح‌های آج تایر علاوه بر زیبایی، هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای خاص خود را دارند. آج لاستیک به علت ارتباط مستقیم با سطح زمین در تمام مدت رانندگی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است .طرح آج ها نقش بسزایی در راندن آب سطح جاده به طرفین و همینطور دور کردن سنگریزه و شن دارد. یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد طرح آج، کنترل حرارت تایر و در نهایت قدرت فرمانگیری است.

❇️عمر آج لاستیک

عمر آج لاستیک یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام خرید تایر می‌بایست به دقت مد نظر قرار گیرد. عمر آج هر لاستیکی با عنوان سایش آج (Tread Wear) بر روی دیواره تایر حک شده است و شامل اعدادی بین 100 تا 500 است. هر چه مقدار عدد حک شده بیشتر باشد عمر اج بیشتر است.

❇️تاریخ تولید

تایر نیز مانند بسیاری از فرآورده‌های دیگر دارای تاریخ مصرف است. پیدا کردن تاریخ تولید لاستیک کاری است بسیار آسان. اگر به نوشته‌های درج شده در دیواره لاستیک در هنگام خرید دقت کنید، عددی ۴ رقمی را خواهید دید که هفته و سال میلادی تولید آن را مشخص می‌سازد. دو عدد اول نشان دهنده تعداد هفته و دو عدد بعدی سال تولید را نشان می‌دهد.

❇️بار مجاز

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، مقدار باری است که می‌توانیم روی لاستیکها وارد کنیم که به آن شاخص وزن لاستیک گفته می‌شود. در بسیاری مواقع بدون توجه به فشاری که بار اضافی به لاستیک‌ها وارد می‌کند، اقدام به حمل بار با خودرو خود می‌کنیم. عبور از حد مجاز شاخص بار، امکان انهدام لاستیک را افزایش داده و حتی ممکن است موجب تصادف شود.

❇️سرعت مجاز

سرعت مجاز هر لاستیک، حداکثر سرعتی است که لاستیک می‌تواند به مدت ۱۰ دقیقه تحمل کند. این شاخص با یکی از حروف لاتین A تا Z بیان می‌شود.

❇️اندازه تایر

هر خودرویی تایر با سایز خاصی را نیاز دارد و تا حدود خاصی می‌توان تایر با اندازه متفاوتی استفاده کرد.

❇️مقاومت حرارتی

مقاومت حرارتی لاستیک‌ها نقش مهمی در عمر لاستیک دارد و با حروف لاتین مشخص می‌شوند. مقاومت حرارتی لاستیک‌ها از بالاترین تا پایین‌ترین درجه، با حروف A-B-Cمشخص می‌شوند.

❇️چسبندگی

یکی دیگر از ویژگی‌های لاستیک خوب چسبندگی بالای آن به ویژه در جاده‌های خیس و برفی است. داشتن چسبندگی بالا به این معنی است که این تایر، خودروی حامل خود را در جاده‌های خیس، در مسافت کوتاهتری نسبت به لاستیک با چسبندگی پایین‌تر، متوقف می‌کند. میزان چسبندگی از بیشترین تا کمترین، با حروف AA-A-B-C تعریف می‌شود.

به مدیریت:امید نوروزی

انواع برند لاستیک?

 

 

 

لاستیک , لاستیک خودرو , لاستیک ماشین , فروش لاستیک خودرو در چابهار , فروشگاه لاستیک دریا صفا در چابهار , قیمت انواع لاستیک خودرو , ویژگی های یک لاستیک خوب , عمر آج لاستیک , تاریخ تولید تایر , لاستیک فروشی در سیستان و بلوچستان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed