Address & Contact

Our Address

لرستان،کوهدشت،کیلومتر پنج جاده خرم آباد

Telephone

فروشگاه سنگ های تراورتن،مرمریت و گرانیت پارسیان در خرم آباد

?فروش انواع پله و سنگ تزئینی 
?سنگ ترامیت چیست؟

⚡️سنگ ترامیت یکی از انواع سنگ های ساختمانی می باشد. این سنگ جزو سنگ های رسوبی به حساب می آید و درواقع بین خانواده سنگ های تراورتن و مرمریت قرار میگیرد. سنگ ترامیت آهک زیادی دارد و میزان آهک آن از سنگ های تراورتن نیز بیشتر می باشد.

⚡️علت میزان آهکی که در این سنگ وجود دارد به این دلیل می باشد که در معرض فشار و دمای زیاد قرار نگرفته است. سنگ ترامیت از خاک رس و ماسه تشکیل شده است و به نسبت سنگ های مرمریت و مرمر دارای وزن کمتری می باشد.

⚡️توجه داشته باشید که سنگ ترامیت را با سنگ ترانیکس اشتباه نگیرید. سنگ های ترامیت ترکیبی از سنگهای تراورتن و مرمریت می باشند درحالی که سنگ ترانیکس از ترکیب سنگ های تراورتن و مرمر می باشد.

?سنگ ترامیت چه ویژگی هایی دارد ؟

?اغلب سنگ های ترامیت زمینه روشنی دارند و بیشتر با رنگ های سفید و کرم به بازار عرضه می شوند.

?سنگ های ترامیت خیلی شبیه به سنگ های تراورتن هستند و خیلی از افراد این سنگ را با سنگ تراورتن اشتباه می گیرند.

?یکی از انواع سنگ های ترامیت، بوکان می باشد که این نوع سنگ از ترامیت زمینه ای از رنگ سفید به صورت یکنواخت و یکدست دارد همچنین در این سنگ رگه ای وجود ندارد و با توجه به قیمت مناسب تری که نسبت به سنگ تراورتن سفید دارد، مورد استقبال بسیاری از طراحان و سازندگان ساختمان قرار گرفته است.

?کاربرد سنگ ترامیت چیست ؟

?به دلیل پایین بودن مقاومت این سنگ و بالا بودن جذب آب، از این سنگ نمیتوان در مکان های مرطوب و پر رفت و آمد استفاده کرد. بیشتر از این سنگ در دیوار پارکینگ ها، دیوارهای داخلی ساختمان، نمای داخلی و نورگیر ها استفاده میکنند.

?البته با استفاده از فناوری رزین می توانید خلل و فرج های این سنگ را پر کنید تا مقاومت آن بالا رفته و جذب آن کاهش یابد که در این صورت میتوانید از آن در قسمت های پر رفت و آمد مانند پله و نمای خارجی ساختمان استفاده کنید.

?سنگ ترامیت چه مزایایی دارد ؟

?سنگ ترامیت را میتوان تا درجه های متوسط صیقل داد و صیقل پذیری از مزایای سنگ ترامیت به شمار می رود.

?سنگ ترامیت به دلیل یکدستی و بدون رگه بودن مورد پسند بسیاری از افراد قرار میگیرد. این سنگ رنگی روشن دارد و این باعث شده است که ظاهری بدون ناخالصی و پاک داشته باشد.

?قیمت مناسب این سنگ ساختمانی باعث شده است تا سنگ ترامیت بین طراحان و سازندگان طرفداران زیادی پیدا کند.

?این سنگ ساختمانی را به دلیل خوش تراش بودن میتوان به شکل های مختلفی برش داد.

?سنگ پله 

?سنگ پله بایستی حتماً جذب آب پایینی داشته باشد که سنگهای گرانیت و مرمریت و سنگ‌‌‌های چینی جذب آب پایینی دارند ولی سنگ‌‌‌های لایم استون، به علت جذب آب بالا برای این منظور مناسب نمی‌باشند ولی در صورت اصرار به استفاده از سنگ لایم استون، انواع گوهره و بوژان دارای کیفیت بهتری برای این منظور می‌باشند.

?بهترین گزینه برای انتخاب سنگ پله و سنگ پاگرد، سنگ گرانیت می‌باشد. این سنگ از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. برخی‌ به علت قیمت بالای گرانیت در پلکان از سنگ مرمریت نامرغوب درجه ۲ استفاده می‌کنند که این مورد اشتباه بزرگی محسوب می‌شود.

?ویژگی‌‌‌های سنگ پله 

?مقاومت بالا در برابر سایش و فرسودگی بر اثر رفت و آمد بالا 
?مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار در اثر برخورد اجسام سنگین بر سطح آن 
?جذب آب پایین در پله هایی که در فضای خارجی استفاده می‌شوند 
?مقاومت در برابر هوازدگی و اشعه خورشید در راه پله‌‌‌های بیرونی 
?استحکام در برابر کثیفی و آلودگی و همچنین عدم جایگذاری لکه بر روی آن 
?مقاومت در برابر رنگ رفتگی و یا تغییر رنگ در مکان‌‌‌های پر رفت و آمد
?طول عمر بالا

?سنگ تراورتن 

⚡️سنگ تراورتن نوعی سنگ تزئینی است که در دسته سنگ‌های آهکی متخلخل قرار می‌گیرد. این سنگ‌ها در حقیقت از رسوبات چشمه‌های آب گرم به جا مانده‌اند و حفره‌های روی سنگ‌ها نیز ناشی از گازهای محبوس در همین آب‌های گرم هستند.

⚡️تنوع رنگی و الگویی بالای سنگ‌های تراورتن آن‌ها را به انتخابی ایده‌‌آل و گسترده برای طراحی نماهای ساختمان‌ها، دیوارها و کف استخرها، کف‌پوش‌ها و سنگ‌فرش‌ها تبدیل کرده است. ضمن این‌که میزان تخلخل و کیفیت سنگ‌ها نیز تنوع بسیاری دارد، دست علاقه‌مندان را برای انتخاب باز گذاشته است.

?سنگ گرانیت 

?این سنگ فوق العاده سخت و بادوام است، به همین دلیل برای ساخت مواد ساختمانی بسیار محبوب شده است. این سنگ در برابر خراش و هوا مقاوم است و می‌تواند وزن زیادی را تحمل کند که آن را به ماده ای اصلی برای ساخت ساختمان‌ها، دیوارها، ستون‌ها، سنگفرش‌‌‌های مخصوص راه‌ها و موارد دیگر تبدیل می‌کند.

به مدیریت:بساطی 

 

فروش انواع سنگ های ترامیت و چینی دنیای سنگ پارسیان در خرم آباد لرستان , سنگ ترامیت , سنگ چینی , دنیای سنگ پارسیان , فروشگاه سنگ در خرم آباد , فروش سنگ تراورتن در خرم آباد , فروش سنگ مرمریت در خرم آباد , فروش سنگ گرانیت در خرم آباد , فروش سنگ تزئینی در خرم آباد , فروش انواع پله در خرم آباد , فروشگاه سنگ پارسیان , دنیای سنگ پارسیان , قیمت انواع سنگ در خرم آباد , سنگ ترامیت چیست , کاربرد سنگ ترامیت , قیمت سنگ ترامیت , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed