Address & Contact

Our Address

خراسان شمالی،مشهد،اسفراین،خیابان امام رضا 29

Telephone

لوازم ساختمانی طالبی

✳️لوازم بهداشتی:

💎به مجموعه لوازم جانبی که پس از تکمیل ساختمان برای سلامتی ، راحتی و بهداشت فردی افراد در محیط خانه از آن استفاده می شود لوازم بهداشتی ساختمان میگویند .

✳️شیرآلات ساختمانی چیست؟

🔺شیرآلات ساختمانی یا Building valves به وسیله ای فلزی گفته می‌شود که برای باز و بسته کردن جریان مایعات و گازها مورد استفاده قرار می‌گیرد.به طورکلی شیرآلات به دو دسته شیرآلات خانگی و صنعتی طبقه بندی می‌شوند.شیرآلات مدرن امروزی نه تنها وسیله ای فوق العاده برای استفاده راحت تر از آب هستند، بلکه با استفاده از آن‌ها می‌توان استفاده از آب را بهینه سازی کرد و درصدد رفع معضل کم آبی در جهان برآمد.

🔺انواع مدل‌‌‌های شیرآلات ساختمانی موجود در بازارشیرآلات بهداشتی به طورکلی دارای دو بخش عمده پوسته داخلی و پوشش خارجی هستند.تولیدکنندگان اغلب برای بخش داخلی از آلیاژ برنج و یا سرب خشک استفاده می‌کنند.البته امروزه بسیاری از تولیدکنندگان به منظور رعایت مسائل بهداشتی دیگر از سرب خشک استفاده نمی‌کنند و بیشتر از آلیاژ برنج استفاده می‌کنند.

🔺در صورت استفاده از سرب اگر آبکاری شیر به خوبی انجام نگیرد با گذشت زمان در مقابل آب حل خواهد شد و برای افراد آلودگی‌‌‌های خطرناکی را ایجاد خواهد کرد.با شناخت انواع شیرآلات ساختمانی می‌توان در هنگام بازسازی و یا زمانی که شیرآلات بنابه دلایلی همچون پوسیدگی نیاز به تعویض دارند گزینه بهتری را انتخاب کرد.

🔺شیرآلات به طورکلی به دو دسته شیرآلات واشردار و بدون واشر طبقه بندی می‌شوند.شیرآلات توپی، شیرآلات دیسکی و کارتریجی به عنوان شیرآلات بدون واشر شناخته می‌شوند و شیرآلات فشاری به عنوان شیرآلات واشردار محسوب می‌شوند.

🔶شیرآلات توپی  

⚡️شیرآلات ساختمانی توپی که شیرآلات تک اهرمی‌نیز نامیده می‌شوند اغلب در آشپزخانه‌ها کاربرد دارند.ساختار شیرهای توپی به صورتی است که اهرم شیر به دور کلاهک توپی در بخش بالای بدنه شیر می‌چرخد.اهرم شیر در این گونه شیرآلات در واقع توپ فلزی و یا پلاستیکی داخل بدنه شیر را کنترل می‌کند.

⚡️عملکرد شیر توپی به این نحو است که تنظیم دما و فشار را تنها با یک دست امکان پذیر می‌سازد.یکی از معایب شیرآلات ساختمانی توپی این است که در مقایسه با دیگر شیرآلات بدون واشر و به دلیل تعداد قطعات به کار رفته در شیر مشکل چکه کردن بیشتری ایجاد می‌شود.

🔶شیرآلات دیسکی  

🌀نسل جدید شیرآلات ساختمانی لوکس و مدرن، شیرآلات بهداشتی سرامیکی هستند.شیرآلات بهداشتی سرامیکی نیز به عنوان شیرآلات تک اهرمی‌شناخته می‌شوند که اهرم آن‌ها روی بدنه استوانه ای شکل عریض قرار گرفته است.

🌀در شیرآلات دیسکی آب سرد و گرم داخل یک مخزن با یکدیگر مخلوط می‌شوند که به آن مخزن کارتریج تعادل فشار گفته می‌شود.دو دیسک سرامیکی در انتهای این مخزن قرار گرفته اند که با حرکت کردن به سمت بالا و پایین فشار آب را کنترل می‌کنند.

🌀برای تنظیم دمای آب نیز چرخش اهرم به سمت راست و چپ طراحی شده است.شیرآلات دیسکی دارای کیفیت بالا هستند و نسبت به دیگر شیرآلات ساختمانی دارای عملکرد بهتر می‌باشند و در نتیجه به تعمیرات کمتر نیاز خواهند داشت.

🔶شیرآلات کارتریجی 

⚡️یکی از انواع شیرآلات ساختمانی دو اهرمی‌شیرآلات کارتریجی هستند که دارای ظاهری شبیه به شیرآلات فشاری دو اهرمی‌دارند.تنها تفاوت این شیرآلات ساختمانی این است که شیرآلالت کارتریجی از نوع بدون واشر هستند اما شیرآلات فشاری دارای واشر هستند.هرچند این دو نوع شیرآلات دارای شاهری مشابه هستند اما به راحتی می‌توان تفاوت در عملکرد آن‌ها را متوجه شد

⚡️شیرآلات فشاری هنگام چرخاندن اهرم به اعمال فشار روی یک واشر نیاز دارند.خروج آب از شیرآلات ساختمانی فشاری به راحتی شیرآلات کارتریجی نمی‌باشد. در شیرآلات کارتریجی کوچکترین چرخش اهرم قطع و وصل شدن جریان آب را امکان پذیر می‌سازد.

🔶شیرآلات فشاری 

🌀یکی از قدیمی‌ترین شیرآلات ساختمانی شیرهای فشاری هستند که بیشتر در ساختمان‌‌‌های قدیمی‌به چشم می‌خورند.شیرآلات فشاری از نوع شیرآلات واشردار محسوب می‌شوند و در مقایسه با دیگر شیرآلات دارای قیمت پایین تری هستند.

🌀هرچند برای قطع و وصل کردن جریان آب به اعمال فشار بیشتری نیاز دارند اما در مقایسه با دیگر انواع شیرآلات دارای عملکرد بهتر و مشکل چکه کردن کمتر هستند.عمل مخلوط کردن آب گرم و سرد در شیرآلات فشاری با استفاده از دو اهرم انجام می‌گیرد.

💎سینک روشویی کاسه ای 

🌟سینک روشویی کاسه‌ای، نمونه‌ای از جدیدترین و مدرن‌ترین سینک های روشویی است. سینک دقیقا در بالای پیشخوان یا کانتر قرار دارد. البته می‌توانید مدل‌هایی از سینک کاسه‌ای ببینید که بخشی از آن زیر پیشخوان نصب شده است.

🌟تولیدکنندگان این نوع سینک، آن را در اندازه‌های بزرگ و کوچک برای استفاده بزرگسالان و کودکان ساخته‌اند. مکان قرارگیری سینک کاسه‌ای به عنوان یک نقطه کانونی درنظر گرفته می‌شود و با نصب آن در دستشویی یا حمام خانه، زیبایی و جذابیت قابل توجهی به فضای آن خواهید بخشید.

💎سینک روشویی کابینت دار 

🌟سینک روشویی کابینت‌دار، مدل دیگری از سینک روشویی است که اتفاقا برای فضای کم مناسب است. در این مدل، سینک روی کابینت قرار می‌گیرد و فضای مناسبی برای ذخیره‌سازی وسایل مورد نیاز (مواد شوینده، صابون و …)، ایجاد می‌شود.

🌟به دلیل زیبایی و کارایی این مدل سینک، بسیاری از افراد آن را در حمام و سرویس بهداشتی خانه خود که متراژ بالایی دارد، نصب می‌کنند تا از فضای کابینتی که سینک روی آن قرار گرفته، نهایت استفاده را ببرند. شاید از نکات منفی در مورد این سینک، ریز و پاشش آب روی زمین و اطراف است. مهم‌ترین دلیل این مسئله هم نبود پیشخوان در این مدل سینک روشویی است.

💫اجاق گاز صفحه ای چیست؟

🔸🔹اجاق گاز های صفحه ای همانطور که از اسم آنها پیداست، روی قسمتی از اشپزخانه مثل میزهای مخصوص یا کابینت ها نصب شده و قابل جابجایی نیستند. تعداد شعله های این مدل گازها از یک شعله شروع شده و به 6 شعله هم می رسد.

🔸🔹این مدل اجاق گازها اکثرا گاز سوز هستند اما انواع مدلهای برقی با صفحه های لمسی و دیجیتال هم هستند که توسط چند شرکت خارجی و داخلی تولید می شوند که بسیار شیک و زیبا هستند و جلوه و زیبایی خاصی به دکوراسیون آشپزخانه می دهند.

💫انواع مدل های اجاق گاز صفحه ای 

🔸🔹استیل و شیشه ای
🔸🔹اجاق شیشه استیل(که یک لایه شیشه روی صفحه استیل قرار می گیرد
🔸🔹پلوپز(شعله بزرگ)کنار و پلوپز(شعله بزرگ) وسط

🔸🔹پلیت مربع و پلیت گرد و پلیت مستطیلی
🔸🔹یک تا شش شعله تولید می گردند که به هنگام خرید حتما باید نسبت به سلیقه و نیاز و طراحی آشپزخانه خود اقدام به خرید کنید.

به مدیریت:ابراهیم طالبی

 

 

 

فروش لوازم ساختمانی طالبی در مشهد خراسان شمالی لوازم ساختمانی طالبی در مشهد لوازم ساختمانی طالبی قیمت لوازم ساختمانی در مشهد , انواع لوازم ساختمانی در مشهد ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed