Address & Contact

Our Address

رشت ، میدان قلی پور ، کوی حسینی ، نبش کوچه 50

Telephone

عرضه تخصصی انواع لنت ترمز ایرانی و خارجی رمضان پور در رشت

?ماشین‌ از مجموعه‌ای از قطعات بزرگ و کوچک تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها نقش اساسی در حرکت آن دارند. در کنار موتور برخی از قطعات دیگر ماشین هم نقش مهم و پراهمیتی را برعهده دارند و در کارایی و ایمنی ماشین بسیار تأثیرگذار هستند. لنت ترمز بخشی از ترمز دیسک است، ترمز دیسکی یکی از انواع ترمز است که عمل ترمزگیری و توقف ماشین را ممکن می‌سازد.

?در هر چرخ ماشین دو لنت ترمز خودرو وجود دارد که رو به دیسک‌های ترمز قرار می‌گیرند. این قطعات انرژی جنبشی را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کنند و باعث ایستادن ماشین می‌شوند.

?لنت ترمز خودرو یکی از بخش‌های اصلی سیستم ترمز ماشین است. این وسیلهی مصرفی با دیسک خودرو تماس پیدا می‌کند و اصطکاک ایجاد می‌کند. حرکت ماشین در نتیجه‌ی این اصطکاک آهسته می‌شود و به طور کلی متوقف می‌شود. لنت ترمز خودرو یک وسیلهی مصرفی است و هر چند وقت یک بار باید برای تعویض آن اقدام کرد تا ترمز خودرو به درستی کار کند. در صورت عدم تعویض لنت ترمز خودرو در زمان معین، تصادف و آسیب‌های جبران‌ناپذیری پیش میاید.

?لنت ترمز خودرو بر اثر اصطکاک و برخورد با دیسک خودرو در گذر زمان کیفیت خود را از دست می‌دهد و به‌اصطلاح تمام می‌شود. زمانی که لنت خودرو تمام می‌شود، اگر راننده پای خود را بر روی پدال ترمز قرار دهد، ماشین پس از طی مسافتی از حرکت می‌ایستد. این اتفاق بسیار خطرناکی است بنابراین توصیه می‌شود سریعاً لنت‌های فرسوده را تعویض کنید.

?لنت ترمز خودروی فرسوده به سایر قطعات مهم ماشین هم آسیب می‌زند به همین دلیل از تعویض به‌موقع آن نباید غفلت کرد. یکی از راه‌هایی که راننده متوجه تمام شدن لنت می‌شود، تولید صدای بلند هنگام ترمز گرفتن است.

?انواع لنت ترمز

انواع لنت ترمز شامل لنت ترمز ارگانیک، لنت ترمز فلزی، لنت ترمز نیمه فلزی و لنت ترمز سرامیکی هستند. به معرفی هر یک از این انواع لنت در زیر توجه نمایید:

⚡️لنت ترمز ارگانیک

?لنت ترمز ارگانیک دارای این ویژگی برتر است که بسیار کم صدا و یا بهتر است بگوییم بی صدا بوده و از این جهت طرفداران زیادی دارد که البته باید محدودیت های آن را نیز در نظر گرفت. در صورتی که خودروی خود را در شرایط جغرافیایی سردسیر و با آب و هوای سرد استفاده می کنید، استفاده از لنت ترمز ارگانیک، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. از سویی دیگر استفاده از این نوع لنت خودرو در شرایط جغرافیایی گرمسیر کارایی نخواهد داشت و آب و هوای گرم باعث تجزیه شدن لنت ترمز ارگانیک خواهد شد. با استفاده از لنت ترمز ارگانیک در شرایط جغرافیایی با آب و هوای گرم، ریسک این تجزیه وجود داشته و بوی ناخوشایندی از آن متصاعد خواهد شد.

⚡️لنت ترمز فلزی

?لنت ترمز فلزی، ارزان ترین نوع لنت بوده و ترکیبی از فولاد، آهن و مس است. با این حساب طبق انتظار، این نوع لنت ترمز، دارای وزن بیشتری در قیاس با مدل های دیگر بوده و آن را به گزینه ای کاملا مردود برای خودروهای مسابقه ای تبدیل می سازد.

⚡️لنت ترمز نیمه فلزی

?لنت های ترمز نیمه فلزی قیمت مناسبی داشته و البته آن قدرها بی صدا نیستند؛ اما هنوز می توان آن ها را در شمار لنت های ترمز کم صدا قرار داد. البته این نوع لنت ها در مقایسه با لنت های ترمز تمام فلزی، مقداری گران تر هستند؛ اما از لنت های ترمز سرامیکی که در مرحله بعدی معرفی می شوند، نرخ پایین تری را به خود اختصاص داده اند.

⚡️لنت ترمز سرامیکی

?لنت های ترمز نوع سرامیکی نیز از همان ویژگی بی صدایی برخوردار هستند و دارای مشکلاتی که لنت ترمز ارگانیک در خصوص کارکرد در شرایط آب و هوایی بودیم؛ نیستند. به این شکل می توان گفت که استفاده از لنت ترمز سرامیکی دارای کارایی به مراتب عالی تری در قیاس با انواع دیگر بوده و ضمن آن که کاملا بی صدا عمل می کند؛ مشکلات شرایط آب و هوایی و جغرافیایی را نیز نخواهد داشت.

?از این جهت لنت های ترمز سرامیکی در گروه پرفروش ترین لنت های ترمز قرار دارند. البته در نظر داشته باشید که انواع لنت سرامیکی در گروه گران قیمت ترین لنت ها هستند و طی سال های اخیر، این قیمت گران تر، تا حدودی میزان اقبال آن ها به فروش را تحت تاثیر منفی خود قرار داده است. با این همه در صورتی که بخواهید بهترین لنت ترمز را برای خودروی خود تهیه کنید، انواع لنت سرامیکی، گزینه اولیه شما خواهد بود.

به مدیریت : سجاد رمضان پور

 

 

 

فروش و تعویض لنت ترمز یدک 46 در رشت , فروش و تعویض لنت ترمز , فروش و تعویض لنت ترمز یدک 46 , فروش لنت ترمز در رشت , تعویض لنت ترمز در رشت  , انواع لنت ترمز , قیمت لنت ترمز , لنت ترمز ایرانی و خارجی در رشت ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed