سنگ قبر کارون

✨سنگ نطنز و هرات و ارباب و مرمر و سنگ های حجیم

✨ارزانترین سنگ در اصفهان

?طراحی،مشاوره و تولید انواع سنگ مزار 

?فروش و تولید انواع سنگ مزار با جنس های سنگ مرمر،سنگ هرات،سنگ نانو،سنگ گرانیت،سنگ نطنز و …

?طراحی،تولید،چهره نگاری و حکاکی انواع سنگ مزار 

?مجموعه ی تولیدی و بخش سنگ قبر کارون با کادری مجرب و متعهد و سابقه ای درخشان در زمینه ی تولید و فروش سنگ با استفاده از بهترین متریال،و به روزترین دستگاه ها و تکنولوژی روز دنیا آماده ی ارائه ی محصولات با کیفیت به شما عزیزان میباشد.

✳️انتخاب سنگ قبر به چه چیزهایی بستگی دارد؟
?سنگ قبر باید بادوام و مستحکم باشد

⚫️از آنجایی که قیمت یک سنگ قبر معمولا هزینه بالایی را خواهد داشت پس مهمترین دلیلی که برای انتخاب یک سنگ قبر حائز اهمیت است مقاوم بودن آن سنگ در برابر فرسایش است. زیرا یک سنگ قبر معمولا در هوای آزاد و سالیان سال بایستی روی مزار قرار بگیرد. این فرسایش می تواند به طرق مختلف ایجاد شود.

⚫️شرایط آب و هوایی منطقه، تابش نور آفتاب، بارش باران و ضربه خوردن روی سنگ از مهمترین دلایل فرسوده شدن یک سنگ قبر است. به همین سبب معمولا سنگ های قبر از جنس گرانیت، دیوریت، گابرو، مرمر، کوارتزیت، تراورتن ساخته میشوند. که در ادامه این مقاله توضیح کاملی از انواع سنگ ها را نیز بیان می کنیم.

?سنگ قبر باید زیبا و براق باشد

⚫️انتخاب سنگ قبر زیبا و معمولا براق و بلند موجب تسلی خاطر وابستگان شخص متوفی وهمچنین نشانه احترام به وی است. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب سنگ قبر بعد از استحکام آن مورد اهمیت است، زیبایی آن سنگ است که البته با حکاکی نقش و نگارها و همچنین درج چهره شخص متوفی به روی سنگ سعی بر آن می شود.

⚫️تا این زیبایی را دو چندان کنند. متداول ترین رنگ هایی که در انتخاب یک سنگ مورد استفاده قرار میگیرد سیاه و سفید هستند که هر کدام نشانه حرمت و پاکی شخص فوت شده را یادآور میشوند.

?نوشته های روی سنگ قبر باید چشم نواز باشد

⚫️اهمیت دیگری که یک سنگ قبر را در انتخاب متمایز می کند نوشته هایی است که روی آن درج می شود. علاوه بر مشخصات فردی شخص فوت شده مانند نام و نام خانوادگی و نام پدر ، سال فوت و تولد و نشانی مزار در قطعه قبرستان موارد دیگری مانند یادواره ها، اشعار معروف و غیرمعروف، آیه های قرآن، دعا و حتی سخنانی از خود شخص متوفی به روی سنگ با خطی موزون و دلنواز حکاکی می کنند تا زیبایی سنگ قبر را چند برابر کنند.این نوشته ها بنا به رنگ و جنس سنگ معمولا با رنگ های سفید ، سیاه و طلایی روی سنگ درج میشوند.

⚫️در بسیاری از سنگ ها این نوشته ها به صورت فرورفته حک میشوند ولی در برخی دیگر نوشته ها را برجسته درج می کنند که البته به قیمت بالایی برای بازماندگان تمام میشود.

?انواع سنگ قبر و سنگ مزار

⚫️در ایران معمولا از انواع مختلفی از سنگ های مزار استفاده می شود که چند نوع از پرکاربردترین این سنگ ها را عنوان می کنیم:

?سنگ قبر مرمر: این سنگ معمولا در رنگ های سفید، سبز، خاکستری و قرمز عرضه می شود. این سنگ معمولا سنگی گران قیمت به حساب می آید. بهترین نوع سنگ قبر مرمر از نوع سنگ مرمر هرات است که به صورت سفید و براق سفارش داده میشود.

?سنگ قبر سیمین و نطنز اصفهان: معمولا سنگ های گرانیت از استحکام بالایی در برابر تابش نور و باراش باران و شرایط بد آب و هوایی برخوردار هستند.این سنگ ها به رنگ مشکی همراه با دانه های سفید هستند.

?سنگ قبر شبق: دلیل محبوبیت این نوع سنگ در میان مردم درخشش و براقیت این سنگ است. بدون شک یکی از بهترین نوع سنگ گرانیت در بازار سنگ گرانیت شبق است. البته این سنگ یکی از سنگ های کمیاب و گران در بازار بحساب می آید.

?سنگ گرانیت برزیلی: یکی دیگر از سنگ های قبر مرغوب در بازارهای ایران سنگ قبر برزیلی است که این سنگ ها جزو سنگ های وارداتی در ایران هستند. این سنگ ها قابلیت لیزر پذیری بهتری نسبت به سنگ های اصفهان دارند و معمولا به رنگ سیاه و براق در بازار یافت می شوند. البته در انتخاب این سنگ بایستی کمال دقت را بعمل آود چرا که در برخی موارد سنگ های چینی رنگ شده را به جای سنگ برزیلی بفروش می رسانند.

به مدیریت:صادق ساری

شماره های تماس:

09163336210
09022798136

http://karunstone.ir/

 

 

 

 

 

 

سنگ قبر کارون , فروش عمده سنگ قبر کارون , تولید سنگ قبر کارون , تولید سنگ قبر در اصفهان ,  فروش عمده سنگ قبر در اصفهان , سنگ قبر , قیمت سنگ قبر , انواع سنگ قبر , سنگ قبر با کیفیت , سنگبری , سنگ مزار , سنگ مزار کارون , فروش و تولید عمده سنگ قبر صادق کارون در اصفهان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed