قالکاری و تیزآب کاری نوین زر

🔻 قالکاری و ذوب طلای حسین فرخی 🔻 

⚡️ قالکاری و بازیافت طلا و نقره و فلزات گرانبهای حسین فرخی با یک دهه تجربه در قالکاری نوین زر

⚡️ بازیافت فلزات، شامل طلا، نقره، پلاتین، پالادیوم از خاکهای زرگری و خاک طلا سنگ معدن، بوردهای الکترونیکی آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی است

⚡️ قالکاری یکی از نمونه های سنتی کار در ایران هست که میتوان طلا را از نمونه خاکها و زباله های در آن که ممکن است طلا باشد به دست آوریم

⚡️ با روش قالکاری میتوان انواع خاکهای معدنی بوردهای الکترونیکی و چاه هایی که در آن طلا یافت میشود را استخراج کرد در قالکاری نوین زر انواع کوره ها اعم از کوره های قال یا همان کاسقال و بوته های روی کار و دوار یا همان کوره گردان وجود دارد و از روشهای شیمیایی هم استفاده میشود

🔹 قالکاری نوین زر با مدیریت فرخی در شهر شیراز 🔹

🔸خرید فروش نقره ساچمه و آبشده

🔸خرید خاک های معدنی و بازیافت کوره قال و انواع بردهای الکترونیکی

🔸آب کردن شیرهای قال توسط کوره دوار

✳️قالکاری چیست؟

قالکاری به معنای بازیافت طلا از زباله های حاوی این فلز گرانبها می باشد.قالکار هم کسی است که حرفه ی شغل غالکاری را بلد است و این عمل را انجام می‎دهد.در واقع قالکار از هرچیزی که احتمال می رود در آن طلا باشد، حتی به میزان اندک سعی می کند طلا را جدا و استخراج نماید.

✳️قالکاری را برای چه مواد و ضایعاتی می توان استفاده کرد :
🔶 خاک کف کارگاه های طلا سازی

🌟در کارگاه های طلا سازی ، در کف کارگاه ها همیشه مقداری گرد طلا وجود دارد که البته این گرد طلا با گرد و غبار و خاک کف زمین مخلوط شده است. طلا سازها این خاک را جمع آوری می کنند و هر چند وقت یک بار به نزد قالکار می روند تا ایشان خاک را ذوب کند و طلا را از خاک استخراج نماید.

🔶 خاک طلا

🌟خاک های معدنی نیز از دیگر موادی هستند که می توان به روش قالکاری از آنها طلا استخراج نمود.

🔶 ضایعات الکترونیک

🌟ضایعات الکترونیک مثل قطعات و بردهای الکترونیکی ، رایج ترین ضایعاتی هستند که با روش غالکاری بازیافت می شوند چرا که این روش نسبت به روش های دیگر مثل روش شیمیایی بازدهی بیشتری دارد.

🔶 چاه فاضلاب و کولر کارگاه‎ های طلا سازی

🌟در بازار تهران مجتمع‌هایی هست که در آن کارگاه‌های طلا سازی زیادی وجود دارد. چاه فاضلاب این کارگاه‌ها مشترک است. به همین علت غالکارها تقریبا مطمئن هستند حجم زیادی طلا باید آنجا تلنبار شده باشد مثل فاضلاب بازار بزرگ تهران که غالکارها برای آن صف میبندند چرا که بسیاری از کارگاه‎ های طلا سازی در این منطقه هستند و قطعا طلای زیادی در این فاضلاب خوابیده است.

✳️قالکاری به طور خلاصه شامل مراحل زیر است :

🌟ابتدا زباله های حاوی فلز طلا درون کوره ریخته شده و خاکسترهای حاصل جمع آوری می‌شود.

🌟در مرحله بعدی این خاکستر ها به کوره دیگری منتقل می شود. اما قبل از آن درون کوره سرب و نقره ذوب می کنند و پس از ذوب آن ها ، خاکستر ها دوباره داخل کوره ریخته می شود.

🌟پس از گذشت زمان طلا و نقره در کف کوره ته نشین شده و ناخالصی‌ها روی سطح مواد مذاب قرار می‌گیرد. در نتیجه باید ناخالصی ها مانند سرب از آن جدا شود. برای این کار کوره را کج کرده تا این ناخالصی ها به آسانی بیرون بریزند. پس از جداسازی ناخالصی ها قرص طلا و نقره باقی می ماند. برای اطمینان از نبود سرب با چکش به این قرص طلا و نقره ضربه زده تا سرب کاملا جدا شود.

🌟در مرحله بعدی برای بازیابی طلا باید نقره نیز از آن جدا شود. برای اینکار از اسید نیتریک استفاده میشود.

🌟طلا در برابر بیشتر اسیدها مقاوم است ،اما در تیزاب سلطانی حل می‌شود. طلا در اسید نیتریک محلول نیست ، که نقره و فلزات پایه را حل می کند ، خاصیتی که مدتهاست برای تصفیه طلا و تأیید وجود طلا در اجسام فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه قرص طلا و نقره را در اسید نیتریک جوشانده و چون نقره در اسید نیتریک حل می شود در آخر طلای خالص باقی می ماند.

🌟زمانی می توان گفت که قالکاری تمام شده که نقره نیز از اسید نیتریک جدا شده و بازیافت شود.

🌟قالکار به کسی گفته می شود که در این حرفه تخصص دارد و تمام مراحل بالا را به خوبی انجام می‌دهد.

به مدیریت: حسین فرخی 

 

کوره بوته

کوره دوار

 

 

 

 

قالکاری و تیزآب کاری نوین زر در شهرک خوشرو شیراز , قالکاری و تیزآب کاری نوین زر , قالکاری و تیزآب کاری در شیراز , قالکاری در شیراز , تیزآبکاری در شیراز , هزینه قالکاری در شیراز , هزینه تیزآب کاری در شیراز , قالکاری فرخی در شیراز , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed