Address & Contact

Our Address

تهران

Telephone

قطعات یدکی خودروهای سواری ایپا 

🔹 بازرگانی ، تولید ، فروش و پخش انواع قطعات یدکی خودروهای سواری ایپا🔹

🔹 فروش انواع واشر سرسیلندر

🔹 فروش انواع شمع خودرو

🔹 فروش لوازم جلوبندی و اکسل

🔹 فروش انواع لنت ترمز و تسمه جات

🔹 شمع خودرو چیست؟

🔹 شمع خودرو قطعه ای متشکل ازالکترود، عایق چینی، واشرها و غیره می‌باشد که در بالای محفظه احتراق و سیلندر خودرو قرار گرفته و از یک طرف جریان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف دیگر با ایجاد جرقه زنی در محظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزین و در نتیجه ایجاد نیروی لازم برای حرکت خودرو می‌گردد.

🔹 در حقیقت شمع خودرو وظیفه انفجار در محفظه احتراق و حرکت دادن سیلندرها به سمت پایین را دارند. با پاشش سوخت توسط انژکتور به درون سیلندر و سپس فشرده شدن آن توسط سوپاپ، شمع جرقه ایجاد نموده و باعث انفجار در محظه احتراق می‌گردد.

🔹 اگر شمع خودرو نتواند در زمان درست جرقه زنی نماید و یا به طور کلی جرقه زنی نکند، در نتیجه بنزین فشرده شده در محفظه احتراق به به خوبی انفجار نیافته و در نتیجه سیلندرها به حرکت در نخواهند امد. از این رو وظیفه این قطعه در موتور خودرو بسیار مهم بوده و باید نسبت به نگهداری آن اقدامات لازمه را انجام دهیم.

🔹 انواع شمع خودرو

🔹شمع‌‌‌های خودرو همه به یک گونه طراحی نشده اند و دارای انواع گوناگونی می‌باشند که هر کدام برای نوعی از موتور خودرو ساخته شده اند. دسته بندی شمع خودرو به صورت ذیل می‌باشد.

🔹 شمع سرد: که برای عملکرد در موتورهای با دمای بالا طراحی شده اند و دارای پایه‌‌‌های کوتاه می‌باشند تا سریعا بتوانند گرمای ایجاد شده در اثر جرقه زنی را کاهش دهند.

🔹 شمع گرم: که برای عملکرد در موتورهای با دمای پایین طراحی شده اند و دارای پایه‌‌‌های بلندتری می‌باشند تا گرمای خود را دیرتر از دست داده و در نتیجه بتوانند رسوبات باقی مانده حاصل از احتراق را در روی خود شمع بسوزانند.

🔹 شمع نیکلی: که جنس الکترودهای آن از آلیاژ نیکل می‌باشد و دارای طول عمر کوتاهی می‌باشند.

🔹 شمع پلاتینیومی: که جنس الکترود‌‌‌های آن از آلیاژ پلاتینیوم بوده و دارای طول عمر بسیار بالایی هستند. اینگونه شمع‌ها توانایی تحمل دمایی تا ۲۵۰۰ درجه سانتیگراد را داشته و قادرند تا ۵۰ هزار کیلومتر کارکرد مفید داشته باشند.

🔹 شمع ایریدیومی: اینگونه از شمع خودرو نیز که الکترود مثبت آن از جنس ایریدیوم می‌باشد و دارای طول عمر بالاتری نسبت به شمع‌‌‌های پلاتینیومی‌می‌باشند.

🔹 شمع‌‌‌های چند الکترودی: این گونه از شمع خودرو از چند الکترود منفی برخوردار می‌باشد که باعث طول عمر بسیار بالاتر می‌گردد. به علت اینکه هربار جرقه زنی باعث خوردگی قطب منفی می‌گردد، هر الکترود پس از خورده شدن، جای خود را با الکترود نزدیکتر به قطب مثبت عوض کرده و در نتیجه طول عمر بالاتری برای شمع خودرو ایجاد می‌نمایند.

🔹 واشر سرسیلندر

🔹 واشر سرسیلندر از جنس پنبه نسوز، فولاد و مس می‌باشد تا بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل کند. سوختن واشر سرسیلندر به دفورمه شدن واشر گفته می‌شود که در حقیقت از فرم خارج شدن این قطعه موجب از بین رفتن آب بندی بین سیستم‌‌‌های مختلف موتور خواهد شد.

🔹 واشر بین بدنه ی موتور و سر سیلندر با ترکیب مواد نسوز و لایه ی مسی مقوای مقاوم در مقابل حرارت و لایه ی فولادی تشکیل شده است که ضمن یکپارچه کردن سر سیلندر به بدنه ی موتور اجازه می‌دهد تا گردش روغن و آب بدون امکان مخلوط شدن صورت گیرد و نیز فضای سربسته ی اتاقک احتراق را آب بندی نماید.

مدیریت : جعفری

 

 

 

 

با فیلتر روغن خودرو بیشتر آشنا شوید 

یکی از مهمترین اجزای مصرفی اتومبیل، فیلتر روغن است که از ورود ناخالصی و ذرات معلق (براده‌های فلزی) به داخل موتور خودرو جلوگیری می‌کند. فیلتر روغن خودرو در واقع نقش تصفیه‌کننده روغن موتور را برعهده دارد و به عنوان فاکتور تاثیرگذار بر عمر مفید روغن شناخته می‌شود.

روغن موتور بهترین سیالی است که در خودرو وظایفی چون عملیات روانکاری اجزای موتور، کاهش حرارت قطعات داخلی موتور و کاهش اصطکاک را انجام می‌دهد.

حال روغن کلیه رسوبات و ناخالصی‌هایی که بر روی اجزای موتور در اثر حرارت بالا و عملکرد موتور در شرایط سخت به‌وجود می‌آید را از سطوح تمیز کرده و در خود حفظ می‌کند اما برای اینکه غلظت ذرات در روغن از حدی فراتر نرود، به تصفیه‌کننده روغن موتور نیاز خواهد بود تا کلیه ناخالصی‌ها را جذب کرده و روغن عاری از ذرات فلزی را به چرخه باز گردد و کارایی سیستم روانکاری و روغن‌ کاری قطعات داخلی موتور اتومبیل کاهش پیدا نکند؛ از این‌رو فیلتر در مسیر عبور روغن برای رسیدن به داخل موتور قرار داده می‌شود تا عملیات تصفیه به خوبی انجام شود. بسیاری از صاحبان خودرو از اهمیت تعویض صافی روغن آگاهی کافی ندارند و بعضا این موضوع را نادیده می‌گیرند.

فیلتر روغن موتور چیست؟

قطعات داخلی موتور خودرو پس از احتراق درون‌سوز در شرایط سخت و دمای بالا کار می‌کنند و اجزای موتور تحت تاثیر حرارت بالا ممکن است دچار آسیب شوند؛ از این‌رو به مایعی برای خنک‌سازی قطعات مذکور نیاز است که اینکار با آب امکان‌پذیر نخواهد بود.

بهترین سیال که بتواند علاوه بر کاهش حرارت قطعات موتور، وظیفه روانکاری و کاهش اصطکاک را انجام دهد، روغن موتور بوده که از خواص ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا روغن در برابر حرارت بالا مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد و میزان تبخیر آن بسیار کم است.

حال ذرات بسیار ریز فلزی از اجزای داخلی موتور خودرو به مرور زمان در اثر اصطکاک به چرخه اضافه می‌شوند که روغن موتور در هنگام عبور و مواجه با قطعات، ذرات ریز و درشت را به خوبی شسته و در خود حفظ می‌کند؛ بنابراین برای جلوگیری از افزایش غلظت ذرات در روغن و برگرداندن روغن بدون ناخالصی به چرخه شستشو و تمیزکاری قطعات خودرو باید از تصفیه‌کننده مناسب و مرغوب استفاده کرد که فیلتر روغن خودرو این وظیفه را در ماشین‌آلات مختلف برعهده دارد. صافی روغن، جذب ناخالصی‌های روغن را انجام می‌دهد تا کارایی سیستم روغن کاری کاهش پیدا نکند که این موضوع نقش مهمی در سلامت موتور، پیستون و سیلندرها ایفا خواهد کرد.

اجزای فیلتر روغن خودرو

همانطور که اشاره شد، فیلتر روغن موتور یکی از مهمترین اجزای مصرفی اتومبیل به‌حساب می‌آید که آلاینده‌های روغن موتور نظیر دوده ناشی از احتراق، گرد و غبار و براده‌های فلزی را از روغن جدا می‌کند تا در طول زمان، مسیر روغن رسانی به موتور مسدود نشود و روانکاری قطعات به خوبی انجام شود. فیلتر روغن برای هر سیستم و دستگاهی متفاوت است. انواع صافی روغن به صورت استوانه‌ای، مکعب مستطیل و دایره‌ای تولید و به بازار عرضه می‌شوند؛ از این رو صاحبان خودرو باید با توجه به مدل خودرو و عملکرد آن به انتخاب بهترین فیلتر روغن اقدام کنند. به‌طور کلی هرچه کیفیت ساخت فیلتر روغن بهتر و مرغوب‌تر باشد، ذرات ریزی را می‌تواند از روغن جدا کند. فیلتر روغن خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده است که به شرح زیر هستند:

فیلتر کاغذی یا سلولزی (فایبرگلاس)
سوپاپ اطمینان
سوپاپ ضد تخلیه
نگهدارنده و یک درب ضخیم

 

قطعات یدکی خودرو , فروش قطعات یدکی خودرو , قطعات یدکی خودرو , لوازم یدکی خودرو , قیمت قطعات یدکی خودرو در ابهر , قیمت واشر سرسیلندر , قیمت شمع خودرو , قیمت لنت ترمز , قیمت تسمه خودرو , نمایندگی فروش لوازم یدکی خودرو ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed