صیغه نامه محضری در مشهد

09929967504

 

 

✳️محضر ازدواج کلبه وصل یار در مشهد:

💫صدور معتبرترین عقدنامه های دائم، موقت و طلاق نامه های محضری و غیر محضری

💫اکثر عزیزانی که به ما مراجعه می‌کنند برای دریافت عقد نامه موقت یا دائم شرعی برای رفتن به مسافرت، هتل، سوئیت، منزل اجاره ای یا… بوده که رضایتمندی کامل از ارائه خدمات داشته و مجدد جهت تمدید مراجعه نموده اند

💫به صورت حضوری در محل دفتر واقع در فلکه ضد و حضور در محل شما و غیر حضوری با ارسال عکس اصل مدارک و صدور آنی و تحویل در عرض یک ساعت در سطح شهر مشهد مقدس و ارسال با پست هوایی و زمین به کل کشور

💫عقد محضری در ساعت اداری از ساعت هفت و نیم صبح نهایت تا سه بعد از ظهر و عقود غیر محضری (موقت، داعم و فسخ) در کل ساعت شبانه روز و حتی روزهای تعطیل

💫عقد نامه های غیر محضری (موقت و دائم) با توجه به اینکه دارای مهر برجسته و هولوگرام میباشد کاملا معتبر و قانونی بوده و چون سند غیر محضری محسوب می‌شوند نه ثبت سیستم می‌شود و نه قابل استعلام کاملا محرمانه میباشد

💫با مراجعه به ما دیگر نگران معتبر بودن برای اماکن مورد نیاز از جمله ارائه به هتل، سوئیت، اجاره منزل مسافرت، بیمارستان، کنسولگری، اداره اتباع، نیروی انتظامی و… نباشید

🔺🔻خواهشمندیم به هیچ عنوان برای معرفی مورد تماس نگیرید با تشکر🔺🔻

❤️ در این روزگار پر از دود و سرب و خفگی در هیاهوی سردرگمی های گاه و بی گاه این زمانه ی سرکش و عاری از احساس عشق را دیدن و شنیدن و فهمیدن, کاریست که باید نشانه اش گرفت وفریادش زد و بی چون و چرا سر فرود آورد و پروردگار را دوباره و چندباره ستایش نمود و چه زیبا می شود بغض ها را فرو خورد و عشق را جانی دوباره بخشید که عشق یعنی به سفر آمدن و ماندن تا آخر راه عشق همه (ما) شدن است, بی تکلف, بی ریا, بی طمع, بی من و تو, همه اش ما شدن است

❤️ پروردگار سرزمین اهورایی مان را فریاد می زنیم و سپاسش گوییم که توان سفیرعشق شدن را بر راه مان نهاد تا برای خاطره بازیهایتان همراه و در کنار شما مردمان پاک و مهرورز موطن مقدسمان خاطره سازی آغاز کنیم و برای فریاد های شادمانه تان در محیطی سزاوار این احساس شاداب و زیبا , همراهتان گام به گام تا بلندای نیک بختی با شما باشیم

❤️ سفری در پیش است❤️
❤️ سفری بی پایان❤️
❤️ سفری تا به تمنای نگاهی که بماند همه جا❤️
❤️ و همه وقت❤️
❤️ همسفر با نفس پاک شما بودن را دور از اندوه و غمین بودن را❤️
❤️ پا به پا همراهیم❤️

💥صیغه یا ازدواج موقت نوعی از ازدواج است که با خواندن خطبه صیغه محقق می شود و نتیجه آن هم محرمیت زن و مرد به یکدیگر است. برای این که صیغه صحیح باشد، باید مدت زمان آن و میزان مهریه زن مشخص باشد و در ازدواج موقت اصولا به زن نفقه تعلق نمی گیرد و زن و مرد از هم ارث نمی برند.

💥در قانون و فقه شیعه، عقد یا نکاح به دو دسته عقد دائم و عقد موقت یا صیغه تقسیم می شود. صیغه یک نوع عقد ازدواج است که برای مدت معلوم و با مهریه مشخص منعقد شده، که در نتیجه محرمیت برای زن و مرد ایجاد می شود و رابطه زوجیت بین آن ها برقرار می شود. برای این که زن و مرد به صیغه هم در بیایند کافی است فقط خطبه صیغه را بخوانند.

💥فارغ از میزان پذیرش این نوع عقد در جامعه، برای این که صیغه به صورت صحیح منعقد شود، باید شرایطی در آن رعایت شود و همچنین از احکام و آثار خاصی در زمینه های ارث بردن زوجین از یکدیگر، تکلیف به پرداخت نفقه و قوانین مربوط به ثبت ازدواج برخوردار بوده که نیازمند تبیین بیشتری است. همچنین شرایط انحلال این نوع نکاح با عقد دائم متفاوت است.

💥از این رو در این مقاله به این پرسش ها پاسخ می دهیم که اولا عقد موقت چیست و در چه شرایطی صحیحا منعقد می شود و سپس به این خواهیم پرداخت که شرایط ارث بردن و نفقه گرفتن در ازدواج موقت شامل چه مواردی است و در آخر هم شرایط انحلال، عده زن و قوانین ثبت ازدواج موقت را بررسی خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

09929967504

https://wa.me/qr/JAMOUZYKM7C4I1

 

💠 عقد موقت چیست

💥در فقه شیعه ، یکی از انواع عقد نکاح ، عقد نکاح موقت می باشد که به آن صیغه یا ازدواج موقت نیز گفته می شود . عقد موقت ، در واقع عقدی است که بر خلاف عقد دائم ، برای مدت زمان و مهریه مشخص و معینی جاری می شود و زن و مرد را به زوجیت یکدیگر در می آورد. مهم است که هنگام جاری شدن صیغه عقد موقت مهریه عقد موقت زن و مدت دقیق عقد مشخص و معلوم باشد؛ در غیر این صورت عقد موقت یا صیغه صحیح نیست.

💥برای اینکه صیغه منعقد شود تنها لازم است که زن و مرد جمله صیغه را بخوانند و پس از آن به ازدواج یکدیگر در می آیند و محرمیت حاصل می شود. جمله صیغه می تواند توسط مرد، زن و یا به نمایندگی از آن دو توسط وکیل قرائت شود که با توجه به اینکه چه کسی آن را می خواند عبارت های آن متفاوت است. طبق نظر برخی از مراجع تقلید ترجمه فارسی آن را هم می توان خواند و مورد قبول است. جمله صیغه از قرار زیر است:

💥1جمله صیغه محرمیت برای زن از این قرار است: “زوجتک نفسی فی المده المعلومه، علی المهرالمعلوم” با ترجمه: “من خودم را به همسری تو در آوردم با مدت معین و با مهر معین.” و سپس مرد باید پاسخ بدهد: “قبلت” یعنی “قبول کردم.

💥2خطبه صیغه برای مرد این است: “زوجت موکلتی (نام زن) نفسی، فی المده المعلومه، علی المهر المعلوم” که یعنی:”من موکلم را به ازدواج خود در آوردم در مدت و مهر مشخص شده.” و در جواب آن زن باید بگوید: “قبلت التزویج” و ترجمه آن:” قبول کردم این ازدواج را” است.

💥3جمله صیغه برای شخص سوم: “زوجت موکلتی (نام زن) موکلی (نام مرد) فی المده المعلومه علی المهر المعلوم” یعنی “موکل خودم (نام زن) را به تزویج (نام مرد) در آوردم، در مدت مشخص و با مهریه ی مشخص” و سپس به وکالت از مرد بگوید: “قبلت التزویج لموکلی (نام مرد)” که ترجمه آن “قبول کردم این ازدواج را” است.

💠 شرایط صحیح بودن صیغه

💥برای اینکه آثار حقوقی و شرعی عقد موقت جاری شود باید شرایطی را داشته باشد. این شرایط شامل شرایط صحت عقد نکاح به صورت کلی، که باید هم در صیغه هم در نکاح دائم وجود داشته باشد، و شرایط اختصاصی صحیح بودن عقد، که فقط مختص به ازدواج موقت بوده، می باشد و در صورت نبود هر کدام از این شرایط عمومی و اختصاصی، عقد موقت صحیح نخواهد بود. شرایط صحیح بودن صیغه عبارتند از:

💥1شرایط عمومی صحت ازدواج موقت: داشتن قصد برای ایجاد عقد، رضایت داشتن برای انعقاد عقد، نبودن مانع برای ازدواج به طور مثال زن شوهر نداشته باشد، و در آخر هم رعایت شرایط ازدواج موقت دختر باکره ؛ یعنی اذن پدر یا جد پدری آنها .

2شرایط اختصاصی صحت ازدواج موقت: تعیین مدت برای ازدواج موقت و تعیین مهریه عقد موقت.

💠 قوانین ارث در عقد موقت

💥به موجب قانون مدنی ، در عقد دائم رابطه توارث میان زن و مرد شکل می گیرد یعنی آن ها در صورت فوت دیگری از هم ارث می برند . اما در صیغه رابطه توارثی میان زن و مرد شکل نمی گیرد . یعنی اگر یکی از مرد و زنی که به عقد موقت به زوجیت هم در آمده اند فوت کند ، دیگری از ایشان ارث نمی برد حتی اگر در عقد شرط شده باشد. تنها در صورتی اموال زن یا شوهر در ازدواج موقت به همسرش می رسد که این را وصیت کند.

💥هرچند زن و شوهر از هم در ازدواج موقت ارث نمی برند، در صورتی که نتیجه ازدواج آن ها فرزند یا فرزندانی باشد، آن ها از پدر و مادر خود، و والدین آن ها از فرزندان ارث خواهند برد.

💠 شرایط نفقه در عقد موقت

💥سوال مهمی که معمولا در خصوص صیغه مطرح می شود ، در مورد نفقه زن در صیغه است . به بیان دیگر ، آیا مرد موظف است که در عقد موقت یا صیغه به همسر خود نفقه دهد و اگر نه شرایط نفقه در عقد موقت چیست؟ در عقد دائم مرد مکلف است که نفقه زن خود را تامین نماید و در صورتی که از این تکلیف خود سر باز زند، ضمانت اجراهایی در قانون تعریف شده است که زن می تواند با استفاده از آن و با مراجعه به دادگاه نفقه خود را بگیرد.

💥مطابق قانون مدنی ، مرد تکلیفی بابت پرداخت نفقه به همسر موقت خود ندارد . بلکه زن تنها در صورتی مستحق نفقه در ازدواج موقت است که توافقی حاصل شده باشد یا عقد بر مبنای آن جاری شده باشد به این معنی که در حین عقد شرط شود که به زن حتما نفقه تعلق گرفته شود.

💠 شرایط انحلال عقد موقت

💥صیغه هم مانند ازدواج دائمی منحل می شود با این حال یکی از تفاوت هایی که ازدواج موقت با دائم دارد این است که در ازدواج موقت نمی توان طلاق گرفت و زن و شوهر باید برای اتمام رابطه زوجیت خود باید تا پایان مدت صیغه صبر کنند. در صورتی که صیغه طولانی تر باشد، راهکار های دیگری برای خاتمه زوجیت در قانون پیش بینی شده است. شرایط انحلال عقد موقت از قرار زیر است:

💥1فوت یکی از زوجین: در این مورد تفاوتی میان ازدواج دائم و موقت نیست و در صورتی که زن یا شوهر فوت کند، ازدواج آن ها منفسخ می شود.

💥2بذل مدت ؛ که به معنای بخشیدن مدت زمان باقی مانده از صیغه است . بذل مدت ازدواج موقت از جمله اختیارات شوهر می باشد و هر زمان که بخواهد می تواند مدت باقی مانده را به زن ببخشد و به عقد موقت خاتمه دهد. شوهر می تواند در زمان انعقاد ازدواج موقت به زن، وکالت در بذل بدهد و با استناد به آن زن می تواند هر زمان که بخواهد. مدت باقی مانده از ازدواج را بذل کند.

💥3انقضای مدت ؛ انقضای مدت در عقد موقت عبارت است از پایان یافتن مهلت یا مدتی که حین عقد موقت یا صیغه تعیین شده است که پس از سپری شدن این مدت، بین زن و مرد دیگر رابطه زوجیت نیست.

💠 عده زن در عقد موقت

💥عده، مدت زمانی است که زن باید صبر کند تا بتواند ازدواج مجدد، اعم از موقت یا دائمی داشته باشد. هدف از وجود عده مشخص شدن نسب فرزندانی است که ممکن است بوجود بیاید و در گذشته اگر زن بلافاصله پس از جدایی یا مرگ شوهرش ازدواج می کرد در حالی که از همسر قبلی خود باردار بود، تشخیص اینکه آن فرزند متعلق به چه کسی است، دشوار بوده است. از این رو عده وجود دارد تا شک و شبهه های این چنینی از بین برود.

💥بر اساس قانون مدنی ، عده زن در عقد موقت در صورت بذل مدت و انقضای مدت دو طُهر است یعنی به اندازه ای که دو بار عادت ماهیانه بشود ولی اگر زنی که هنوز یائسه نشده باشد و باید عادت ماهیانه داشته باشد، به دلایلی عادت ماهیانه نبیند ، مدت عده چهل و پنج روز خواهد بود و در صورتی که باردار باشد، تا زمان زایمان باید عده نگه دارد. همچنین در صورتی که در حین عقد موقت شوهر فوت کند ، زن باید مدت عده وفات شوهر در عقد موقت که چهار ماه و ده روز است، نگه دارد .

💥در صورتی که زن از زنانی که عده ندارند باشد، می تواند بلافاصله ازدواج کند.این زنان عبارتند از: زن باکره، یائسه، و زنانی که رحم ندارند.

 

💠 قوانین ثبت عقد موقت

💥به موجب قانون حمایت خانواده ،مرد مکلف به ثبت ازدواج دائم می باشد:”چنانچه مردی بدون ثبت در دفاتر رسمی به ازدواج دائم، طلاق یا فسخ نکاح اقدام یا پس از رجوع تا یک ماه از ثبت آن خودداری یا در مواردی که ثبت نکاح موقت الزامی است از ثبت آن امتناع کند، ضمن الزام به ثبت واقعه به پرداخت جزای نقدی درجه پنج و یا حبس تعزیری درجه هفت محکوم می‌شود. این مجازات در مورد مردی که از ثبت انفساخ نکاح و اعلام بطلان نکاح یا طلاق استنکاف کند نیز مقرر است.” یعنی اگر ازدواج دائم را ثبت نکند ممکن است به هشت الی هجده میلیون تومان یا حبس از 91 روز تا 6 ماه محکوم شود.

💥با این حال همانطور که گفته شد این تکلیف مربوط به ازدواج دائم است و ثبت ازدواج موقت اختیاری است و لذا قاعدتا مرد تکلیفی در این خصوص ندارد و در صورتی که ازدواج موقت را ثبت نکند، مجازات نمی شود. با این حال شرایطی وجود دارد که مرد مکلف است ازدواج موقت را ثبت کند. این شرایط عباتند از:

💥1باردار شدن زن: در صورتی که زن باردار شود برای گرفتن شناسنامه برای فرزند، لازم است ازدواج موقت ثبت شود.

💥2توافق طرفین: زن و شوهر با موافقت هم، ازدواج موقت خود را به ثبت برسانند.

💥3شرط ضمن عقد: در ازدواج موقت شرط شده باشد که صیغه حتما ثبت شود.

✳️شرایط عقد دائم برای مرد و زن

⚜️عقد دائم شرایطی دارد که به موجب آن زندگی زن و شوهر، دارای کیفیت بهتری خواهد بود. این شرایط باعث می‌شود تا هنگامی که خدای‌ناکرده مشکلات زندگی رخ نمایان کرد، قوانینی برای جلوگیری از باطل شدن حق زوجین وجود داشته باشد. این شرایط شامل موارد زیر هستند.

✳️سن زوجین هنگام ازدواج

⚜️با توجه به این که زوجین باید از نظر عقلی و جسمی به حدی رسیده باشند که بتوانند زندگی مستقلی را شروع کنند، یکی از شرایط عقد، سن دو طرف است. در قانون جمهوری اسلامی، حداقل سن برای دختران ۱۳ سال و برای پسران ۱۵ سال شمسی تعیین شده است. البته ازدواج قبل از این سن با توجه به احراز شرایطی نیز ممکن است:

⚜️۱. رعایت مصلحت زوجین: در این مواقع منافع و مصالحی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود و به طور کلی تشخیص مصلحت کودک کاری سخت و دارای حساسیت بالاست.

⚜️۲. اذن ولی: در سن پایین‌تر برای دختر و پسر باید ولی اجازه ازدواج دهد. البته این موافقت کافی نیست و یک شرط لازم محسوب می‌شود.

⚜️۳. تائید دادگاه صالح: تشخیص مصلحت کودک ممکن است تحت شرایطی به اذن دادگاه باشد. در این مواقع باید امر ازدواج از جنبه‌های مختلفی مد نظر قرار گیرد و منافع کودک را تأمین کند.

✳️اراده و ازدواج دائم

⚜️یکی از شرط‌های ازدواج دائم، رضایت خانم و آقا است. از این رو نمی‌توان به اجبار کسی را سر سفره عقد نشاند و به ازدواج فرد دیگری درآورد. برای این منظور زوجین باید اراده داشته باشند. پس در صورتی که شرایط به گونه‌ای باشد که فرد اراده‌ای برای انجام کاری نداشته باشد، ازدواج باطل است.

⚜️به عنوان مثال کسی که از نظر عقلی سالم نیست، به علت این که اراده و قصد ندارد، ازدواج او باطل است.

✳️اجازه پدر و پدربزرگ پدری برای ازدواج دختران

⚜️یکی از شرط‌های ازدواج دختر باکره، اجازه ولی است. اگر این افراد اجازه ازدواج به دختر را ندهند، ازدواج باطل است و انجام نمی‌شود. این قانون به این علت است که احتمال دارد دختر به علت احساساتی بودن تصمیمات اشتباه بگیرد این در حالی است که باید در این خصوص عاقلانه‌تر تصمیم‌گیری کند. البته اگر پدر شرایط لازم را نداشته باشد و ازدواج از نظر عرفی و قانونی مشکلی نداشته باشد، دختر می‌تواند از دادگاه حکم ازدواج بگیرد.

✳️ازدواج با مسلمان، یکی از شروط عقد

⚜️در کشور ما یکی از شرایط عقد دائم، ازدواج با فرد مسلمان است؛ یعنی یک فرد مسلمان نمی‌تواند با یک فرد با دین دیگر ازدواج کند و در صورتی که هر دو مسلمان باشند این امر امکان‌پذیر است. البته ازدواج بین شیعه و سنی مشکلی ندارد؛ زیرا هر دو مسلمان هستند.

✳️مهریه و شرایط عقد دائم

⚜️یکی از بخش‌های مهم عقد دائم، تعیین مهریه است. البته در این نوع، دو طرف می‌توانند با هم به توافق برسند که میزان مهریه را بعد از ازدواج تعیین کنند. مهریه‌ای که تعیین می‌شود و در دفترچه ازدواج ثبت می‌شود. مهریه حقی است که بر گردن مرد گذاشته می‌شود و زن هر وقت که بخواهد می‌تواند آن را طلب کند. با این حال تبصره و قوانین زیادی نیز برای مهریه و اخذ آن در نظر گرفته شده است که هر کدام با توجه به شرایط موجود مورد بررسی قرار می‌گیرند. حتی ممکن است حصول شرایطی، سبب شود تا پرداخت مهریه از دوش مرد برداشته شود.

✳️ثبت ازدواج دائم

⚜️هر چند می‌توان برای مدتی ازدواج دائم را ثبت نکرد؛ اما در نهایت این کار الزامی است و بهتر است هر چه سریع‌تر انجام گیرد. اگر زوجی به هر علت، عمدا ازدواج دائم خود را ثبت نکنند، حتی ممکن است برای مرد حکم حبس صادر شود. زن نیز برای ثبت نکردن ازدواج می‌تواند از شوهر خود شکایت کند؛ زیرا احقاق حقوق زن، منوط به ثبت رسمی است.

✳️شرایط ضمن عقد

⚜️اگر علاوه بر موارد گفته شده، دو طرف شرایطی را در عقدنامه قید کرده باشند، این شرایط نیز باید حاصل شود. به عنوان مثال خانمی که در عقدنامه خود حق طلاق را از همسر خود گرفته است، باید این شرط نیز برای وی تأمین گردد.

09929967504

 

 

 

 

عقدنامه دفترچه ای در مشهد، عقدنامه مهر برجسته در مشهد، صیغه موقت دائم در مشهد، صیغه نامه معتبربرای هتل در مشهد،مشاوره عقد موقت در مشهد،مشاوره عقدنامه در مشهد، عقدنامه در مشهد،صیغه نامه در مشهد، طلاقنامه در مشهد،فسخ نامه در مشهد،عاقدشرعی در مشهد،خطبه عقد در مشهد،خطبه طلاق در مشهد،عقد در مشهد،صیغه در مشهد،طلاق در مشهد،عقدموقت در مشهد،صیغه موقت در مشهد، عقددائم در مشهد،عقدشرعی در مشهد،صیغه شرعی در مشهد،صیغه دائم در مشهد، چیدمان سفره عقد , وسایل سفره عقد ساده , وسایل سفره عقد را از کجا بخریم , قیمت سفره عقد , عکس سفره عقد ساده , سفره عقد مدرن , سفره عقد محضری , سفره عقد لاکچری , دفترخانه ازدواج , سالن عقد , خانه عقد , لاهیجان , دفتر ازدواج لاهیجان , سالن عقد لاهیجان , عقد لاهیجان , سالن جشن , جشن عقد لاهیجان , محضر لاهیجان ، عقد آریایی , محضر دفتر ازدواج در مشهد , صدور عقدنامه دائم در مشهد , صدور عقد نامه موقت در مشهد , صدور صیغه نامه در مشهد , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed