دندانپزشکی لبخند رویایی

 

?انجام انواع خدمات دندانپزشکی از جمله:?

? ایمپلنت

? جراحی دندان نهفته

? جراحی تخصصی

? درمان ریشه تخصصی

? اندو 

? لمینت سرامیکی

? ونیرکامپوزیت

? بلیچینگ

? پروتز

? عصب کشی

? جرم گیری

? ترمیم

? روکش

? سفید کردن دندان

? دندان اطفال

? استفاده از بهترین متریال دندانپزشکی

?رعایت پروتکل‌‌‌های بهداشتی و اصول کنترل عفونت

?وظایف دندانپزشک

?‍? ویزیت اولیه و دادن مشاوره‌‌‌های لازم به بیماران

?‍? دادن آرامش به بیماران قبل از شروع کار به خصوص در مورد کودکان و افرادی که می‌ترسند.

?‍? استفاده از روشهای مناسب برای کنترل و کاهش درد بیمار

?‍? عکس برداری در صورت لزوم

?‍? درمان‌های دندانپزشکی از جمله جرم‌گیری، پر کردن، کشیدن و گذاشتن دندان‌های مصنوعی و روکش و بریج کردن (پل گذاشتن) و …

?چه زمان به عصب کشی دندان نیاز داریم؟

❇️عصب کشی هنگامی انجام می‌شود که قسمت داخلی یک دندان که به آن پالپ نیز گفته می‌شود آسیب ببیند و یا دچار التهاب و عفونت شود. حتی اگر پالپ یا مغز دندان از بین رفته باشد و یا در اصطلاح مرده باشد، بخش بالایی دندان یا همان تاج می‌تواند کماکان دست نخورده باقی بماند. از بین بردن پالپ دندان آسیب دیده یا آلوده، بهترین روش برای حفظ ساختار دندان‌ها است.

?علل عمده صدمه به پالپ و نیاز به اعصاب کشی دندان، شامل موارد زیر است:

?پوسیدگی عمیق به دلیل عدم رسیدی و درمان سوراخ ها و حفرات دندان
?انجام چندیدن پروسه درمانی دندانپزشکی روی یک دندان
?بروز ترک در دندان
?وارد شدن آسیب و تروما به دندان

?شایع ترین علائم پالپ دندانی که آسیب دیده است، عبارت است از:

?احساس درد متوسط تا شدید در دندان
?تورم و احساس گرما در لثه ها

?مراقبت‌‌‌های پس از ترمیم دندان

?اگر می‌خواهید از بروز حفره دندانی و پوسیدگی در همان مرحله اول اجتناب کنید، عادات خوبی از مراقب و بهداشت دهان و دندان‌ها را در خانه شروع کنید و آن را منظم دنبال کنید.

?مسواک زدن دو بار در روز می‌تواند مینای دندان‌‌‌های شما را تقویت کند و از بروز پوسیدگی بر روی آن‌ها جلوگیری به عمل آورد. نخ دندان کشیدن روزانه نیز می‌تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند و به سلامت لثه‌‌‌های شما کمک خواهد کرد.

?معاینات منظم دندانپزشک نیز گزینه مهمی‌است تا مشکلات شما خیلی زود شناسایی و برطرف گردند.

?دندان مصنوعی «پروتز دندان»

? انواع پروتز دندان وجود دارد و به پروتز دندان متحرک، دندان مصنوعی می‌گویند و نوع خاصی از دندان‌ها هستند که عمدتاً از مواد پلاستیکی ساخته می‌شوند تا جایگزین دندان‌‌‌های افتاده یا از بین رفته دهان شوند. در حقیقت دندان‌‌‌های مصنوعی آخرین راهکار برای افرادی است که دندان‌‌‌های خود را از دست داده اند. اکثر افراد فکر می‌کنند با بالا رفتن سن نیاز به دندان مصنوعی پیدا می‌کنند، اما از دست دادن دندان‌ها یک بخش طبیعی از فرآیند بالا رفتن سن نیست.

? در این رابطه اگر شما مراقبت کافی از دندان‌‌‌های خود داشته باشید و از آنها در برابر بیماری پریودنتال (لثه) محافظت کنید، احتمالاً می‌توانید دندان‌‌‌های خود را برای تمام عمر حفظ کنید. خبر خوب برای افرادی که دندان‌‌‌های خود را از دست داده اند این است که دندان‌‌‌های مصنوعی دیگر به آنچه قبلاً درباره آنها تصور می‌کردیم، شباهتی ندارند. امروزه از مواد اولیه و نیز تکنولوژی‌‌‌های جدید برای ایجاد پیشرفت‌‌‌های قابل توجه در حوزه ساخت دندان‌‌‌های مصنوعی استفاده می‌شود.

? به این ترتیب دندان پزشکان می‌توانند دندان‌‌‌های مصنوعی برای بیماران خود بسازند که راحتی زیادی هنگام استفاده داشته و ظاهر کاملاً طبیعی در طرح لبخند دارند. بدیهی است با استفاده از این دندان‌ها افراد می‌توانند زندگی سالم تری داشته باشند.

? افرادی که دندان‌های خود را از دست داده و به دنبال بازگرداندن حالت لبخند طبیعی به صورت خود هستند، ممکن است به ارتودنسی قبل از ایمپلنت در برنامه درمانی خود نیاز داشته باشند. در این شرایط، با توجه به نیازهای خاص بیمار برنامه درمانی مناسب وی مشخص می‌شود. به این ترتیب در صورت نیاز بیمار می‌تواند از هر دوی ایمپلنت دندان و ابزارهای ارتودنسی برای بهبود ظاهر لبخند خود استفاده کند.

به مدیریت:دکتر اصغر قهاری

شماره های تماس:

09114014445
09365145945

 

 

 

مرکز دندانپزشکی لبخند رویایی در رشت , کلینیک دندانپزشکی لبخند رویایی در رشت , انواع خدمات ایمپلنت و زیبایی دندان در رشت , ترمیم ریشه دندان در رشت , عصب کشی دندان , پروتز , درمان بیماری‌‌‌های دهان و دندان , وظایف دندانپزشک , مراقبت‌‌‌های پس از تزمیم دندان , دندانپزشکی لبخند رویایی در رشت ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed