فروش سنگ ورقه ای مالون دماوند کریمی

انواع سنگ ورقه ای تخت و کلوم در رنگ هاو سایز های متنوع

🌟 (خرید مستقیم از معدن ) 🌟

شماره تماس مدیریت
۰۹۱۲۶۴۴۳۷۷۲

💠 تهیه سنگ ورقه ای تخت ممتاز 💠
💠 سنگ قلوای 💠
💠 سنگ کلوم دیوارچینی 💠
💠 سنگ نما 💠
💠 سنگ ورقه ای تخت در ابعاد کوچک و بزرگ 💠

💠پیمانکاری و کادر مجرب اجرا💠

⚡️نصب سنگ لاشه مالون فروش سنگ مالون لاشه ای مستقیم از معدن با بهتریت قیمت مناسب با رنگهای مختلف با سایزهای متفاوت

⚡️اجرای سنگ مالون کوهی لاشه، تهیه سنگهای ورقه ای کف،دیوار، نمای ساختمان ویلا،دیوار کشی باغ، آبنما، شومینه، باربیکیو و …

✳️ سنگ لاشه

💠 سنگ لاشه، سنگی است که نتوان آنرا بعنوان سنگ تزئینی بکار برد، سنگ لاشه ولی قابلیت استفاده جهت ساخت دیواره‌ها و استفاده در ساخت پلها و… را داشته باشد. همچنین در کارخانه‌‌‌های سنگ لاشه از سنگ لاشه برای تولید پودر سنگ استفاده می‌شود.

💠 عموم سنگهاى ساختمانى که بصورت مالن (سنگ تراشیده و چکش سنگ لاشه خورده) یا اشکال غیرمنظم براى پى ساختمان، دیوار و پایه پل بکار مى روند در ردیف سنگ لاشه قرار دارند. به عبارت دیگر معادن سنگى که سنگ قواره و کوپ نمى دهند بصورت سنگ لاشه مورد استفاده و بهره بردارى سنگ لاشه قرار مى گیرند.

✳️ سنگ ورقه ای

💠 سنگ ورقه ای به سنگ هایی اطلاق می‌شود که به طور طبیعی به صورت ورقه در طبیعت یافت می‌شود. این سنگ‌ها در کنار قیمت مناسب خود، کیفیت و استحکام خوبی نیز دارند. از لحاظ قیمت جز ارزان ترین سنگ‌‌‌های ساختمانی به شمار می‌روند. سنگ ورقه ای معمولا بدون هیچ تغییری مورد استفاده قرار میگیرد. فقط برای برداشت و حمل و نقل ممکن است کمی‌خرد شود یا حین کار به قطعاتی با ابعاد مورد نیاز شکسته شود اما هیچ فرآوری بر روی این سنگ انجام نمیشود. یعنی ساب نمی‌خورد و معمولا برش زده نمی‌شود.

💠 البته در مواردی ممکن است به خواست مشتری به اشکال خاصی در بیاید اما معمولا در همان شکل ظاهری اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا از سنگ‌‌‌های ورقه ای برای کف و یا نمای دیواری خانه‌‌‌های ویلایی استفاده می‌کنند. بیشترشهرداری‌ها نیز برای کفپوش و پارکت یا پیادروها به دلیل داشتن دو ویژگی استحکام و قیمت مناسب از انواع رنگ‌‌‌های سنگ ورقه ای استفاده می‌نمایند. سنگ ورقه ای در رنگ‌‌‌های آبی فیروزه ای، سبز، قرمز جگری، قهوه ای سوخته تا روشن، زرد طلایی و لیمویی، کرم استخوانی و … دیده می‌شود.

✳️سنگ ورقه ای زرد چیست؟

💫سنگ های زرد ورقه ای کوهی همان سنگ های سنگین و لب تیزی هستند که مستقیمان به روش های مختلف از دل کوه های استان مرکزی استخراج می شوند و برای ایجاد تغییرات بر روی آنها به محل های مورد نظر انتقال می یابند که در اصطلاح به آنها سنگ قله می گویند.

✳️سنگ ورقه ای دماوند

💫سنگ ورقه ای دماوند در طیفی از رنگ های بین قهوه ای تا کرم تیره است.سنگ ورقه ای دماوند یکی از سنگ های ورقه ای معروف و مرغوب موجود در بازار می باشد.به علت نزدیکی به کلانشهر تهران و کرج استفاده از آن در بسیاری از پارک های کوهستانی متداول است.

💫از این معادن سنگ ورقه ای دماوند، مالون نیز استخراج می گردد که جداگانه برای دیوارچینی به فروش می رسد.قواره های درهم این سنگ که حدودا بیش از ده سانتیمتر ضخامت دارند به صورت تنی برای فروش عرضه می گردد.در صورتی که به طور معمول قواره های نازکتر که بین ده تا چهار سانتیمتر ضخامت دارند به صورت متر مربع فروخته می شود.سنگ ورقه ای دماوند سنگ مقاوم به عوامل جوی و یخبندان و دارای قواره های بزرگ می باشد.

✳️ آشنایی مختصر با سنگ مالون:

🔰سنگ مالون نوعی سنگ لاشه می باشد. در واقع زیر مجموعه ای از سنگ لاشه می باشد. سنگ مالون یک سنگ لاشه دستکاری شده، چکش خواری شده و به طور کلی تغییر یافته می باشد که در صنعت ساختمان سازی و ساخت و ساز های مهندسی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.

🔰سنگ مالون تراش خورده می باشد و دارای شکل منظم و متقارن می باشد. سنگ بادبر نام دیگر سنگ مالون می باشد، این نوع سنگ طبیعی می باشد و از معادن مربوطه استخراج می شود و بعد از طی مراحل مختلفی چون چکش خواری به ابعاد مختلف و اشکال گوناگون تبدیل می شوند سپس مورد استفاده قرار می گیرند.

✳️ ویژگی ها و مزایای سنگ مالون چیست؟

🔰سنگ مالون ویژگی های زیادی دارد که می توان به رنگ آن، شکل ظاهری آن، مقاومت آن، آب گریز بودن سنگ مالون و … اشاره کرد. بنابران از ویژگی ها و مزایای کلی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

🔰سنگ مالون خاصیت چکش خواری داشته، بنابراین به راحتی می توان آن را به شکل مورد نظر تبدیل کرد. علاوه بر این که می توان به آن را به شکل مورد نظر تبدیل کرد می توان سنگ مورد نظر را به اندازه مورد نیاز تبدیل کرد.

🔰طیف رنگی سنگ مالون بسیار وسیع و گسترده می باشد، بنابراین هماهنگ کردن آن با سایر متریال های به کار رفته در محیط، کار دشواری نخواهد بود. از رنگ سنگ مالون می توان به سنگ مالون قهوه ای، سنگ شیری، سنگ سبز، سنگ طوسی و … اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند.

🔰سنگ مالون انواع مختلف و متنوعی دارد که می توان به سنگ مالون جوشقان، سنگ مالون راسته، سنگ مالون نبشی و … اشاره کرد. هر کدام از آن ها علاوه بر ظاهر متفاوت، کاربرد های متنوعی نیز دارند. به عنوان مثال نگ مالون جوشقان دارای رگه های متنوع و گوناگون در سطح خود می باشد و دارای رنگ های متنوع مانند سنگ مالون جوشقان رگ قرمز، مالون جوشقان قرمز و زرد، مالون جوشقان با رگه های لیمویی و …. می باشد.

🔰سنگهای مالون سبز یکی از سنگ های بسیار مرغوب می باشند. این متریال یکی از سنگ های پر مصرف می باشد که علاوه بر جنبه مقاومت و ساخت و ساز، جنبه درمان و روانشناختی نیز دارد.

🔰از دیگر ویژگی های سنگ مالون، مقاومت بالای آن ها و جذب بسیار پایین آب توسط آن ها می باشد. به دلیل ظاهر جذاب و مقاومت بسیار بالای آن، استفاده از این نوع سنگ در محوطه سازی، کف سازی ساختمان ها و … زیبایی خاصی به محیط می بخشد و زیبایی محیط را دو چندان می کند.

سنگ قهوه ای سوخته ممتاز ابعاد بزرگ

✳️ سنگ مالون چه کاربرد هایی دارد؟

🔰سنگ مالون با توجه به نوع استخراج، معادن مربوطه، نوع فرآوری آن و … دارای ویژگی های مختلف و میزان مقاومت های متنوع می باشد. بنابراین دارای کاربرد های متنوع می باشد. در حقیقت سنگ هایی که دارای مقاومت فشاری بالا، استحکام زیاد و مقاومت فوق العاده ای در برابر عوامل محیطی مانند باد، باران، گرم و سرد شدن هوا، باران های اسیدی، فرسایش و … داشته باشند عموما در فعالیت های ساختمانی و عمرانی مورد استفاده قرار می گیرند. از کاربرد سنگ مالون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

💠 استفاده از آن در ساخت جدول ها، کانال های انتقال آن و ….

💠 استفاده از آن به عنوان سنگ فرش ساختمان و سنگ فرش راه پله ها

سنگ قهوه ای ممتاز ابعاد بزرگ

✳️ سنگ مالون نما

🔰سنگ مالون نما نوعی سنگ مالون می باشد که بیشتر در نماسازی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع سنگ طیف رنگی بسیار گسترده و متنوعی دارد، بنابراین انتخاب آن به راحتی صورت می گیرد. سنگ های مالون نما به صورت های مختلف تراش داده می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ مالون تمام تراش عموما در سفت کاری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

قطر سنگ های ورقه ای دماوند

✳️ انواع سنگ مالون نما و نحوه آماده سازی آن ها 

🔰 همانطور که قبلا گفته شد، سنگ مالون نوعی سنگ لاشه ای می باشد که از استخراج و یا خرد کردن سنگ های بزرگتر تولید می شود و سپس به روش های مختلف، تغییراتی در آن ایجاد می شود که این تغییرات سبب تمایز آنها از یکدیگر می شود. به طور کلی این تغییرات و یا تراش ها، سنگ مالون را به سه دسته تمام تراش، نیمه تراش و اندازه تقسیم می کند.

🔰 سنگ مالون تمام تراش به سنگ هایی گفته می شود که تمام قسمت های آن تراش خورده و به شکل مخروط تبدیل می شوند. قسمت پشت سنگ نامبرده، همان قسمت مخروطی و یا تیز سنگ می باشد. این نوع تراش در سنگ های برای بهتر چسبیدن ملات و مواد چسبنده ایجاد می شود، بنابراین از این نوع سنگ عموما در سفت کاری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

🔰 سنگ مالون نیمه تراش، تمام قسمت های آن تحت تغییر و یا تراش قرار می گیرند و تنها پشت سنگ بدون تغییر باقی می ماند.سنگ مالون اندازه نوعی دیگر از سنگ های مالون می باشد که تمام تراش است. در حقیقت تراش آن متناسب با انداه معین و مورد نظر صورت می گیرد. از این نوع سنگ مالون نما در ایجاد طاق ها، سر در ورودی و خروجی ساختمان ها استفاده می شود.

سنگ قهوه ای دماوند ابعاد متوسط

مدیریت : کریمی

 

 

 

سنگ لاشه , سنگ ورقه ای , اجرای آبنما و شومینه در دماوند , فروش سنگ لاشه در دماوند , اجرای نمای دیوار در دماوند , ساخت شومینه کباب , فروش انواع سنگ در تهران , نصب آبنما در دماوند , اجرای سنگ لاشه ,

 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed