مونتاژ و تعمیرات خدمات برق اتوماسیون صنعتی کدخدا

🔻 انواع تجهیزات برق صنعتی چیست؟

⚡️ کنترل صنعتی

⚡️ اتوماسیون صنعتی

⚡️ ابزار دقیق

⚡️ پنوماتیک

⚡️ هیدرولیک

⚡️ حرارتی

⚡️ ترموکوپل و بسیاری محصولات دیگر

 

 

💠 کنترل صنعتی

🔻 سیستم‌های کنترل صنعتی (ICS) شامل چندین نوع سیستم کنترل می‌باشد و ابزاری برای کنترل فرآیندهای صنعتی است. این سیستم ها از پنل های کنترلی ماژولار تا سیستم های بزرگ کنترلی توزیعی (DCS)، را شامل می‌شود. کلیه‌ی این سیستم‌ها داده‌ها را از سنسورها که متغیرهای فرآیند را اندازه‌گیری می‌کنند، دریافت و سپس آنها را با مقدار مطلوب مقایسه می‌کنند و سیگنال کنترلی متناسب با خطای مقایسه را به عملگرهای فرآیند اعمال می‌کنند.

🔻 سیستم‌های کنترل صنعتی پیچیده معمولا به وسیله‌ی سیستم‌های SCADA، DCS و PLC ها اجرا می‌شوند، اگرچه SCADA و PLC قابل بکارگیری در سیستم‌های کوچک با حلقه‌های کنترلی کمتر نیز می‌باشند. این سیستم‌ها به طور گسترده در صنعت از قبیل فرآیندهای شیمیایی، تولید کاغذ و خمیر کاغذ، تولید برق، فرآیند‌های نفت و گاز و ارتباطات مخابراتی استفاده می‌شود.

⚜️ اتوماسیون صنعتی

🔸 اتوماسیون صنعتی یک فرآیند تولید صنعتی شامل مجموعه ای از ماشین آلات است که از طریق آن ها ترکیبی از مواد اولیه به محصول نهایی تبدیل می شود. از زمان انقلاب صنعتی در انگلیس، همیشه تلاش قابل توجهی برای توسعه تکنیک های پیچیده برای کمک به افرادی که وظایف مختلف تولیدی دارند، بوده است.

🔸 در فرایند اتوماسیون صنعتی، اصطلاح “ماشین” می تواند هر چیزی مانند موتور، دریل، تسمه نقاله و غیره باشد که تحت دستگاه های الکترومکانیکی یا ماشین های شیمیایی مانند کوره ها، خشک کن ها، سیستم های احتراق شیمیایی و غیره قرار می گیرند. امروزه اتوماسیون صنعتی تاثیر اساسی در روند تولید دارد و تقریبا تولید بدون این سیستم اتوماسیون دشوار است.

🌀 ابزار دقیق

⚡️ ابزار دقیق یک زیرساخت برای سیستم کنترل و اتوماسیون شامل ابزاری مانند فلومتر، فلوکنترلر، کنترلر فشار، پمپ، دتکتورگازیف ژنراتور، راکتور آزمایشگاهی و غیره می باشد. که با کمک این ابزار امکان اندازه گیری، انتقال، نمایش، ثبت و کنترل پارامترهای مهم فیزیکی همچون دما، فشار، فلو، سطح مایعات و غیره در پروسه های صنعتی به شکلی دقیق فراهم شده است.

⚡️ ابزار دقيق را می توان به دو صورت دسته بندی كرد، يكی از نظر نوع عملکرد این ابزار؛ برای مثال ابزاری که عمل کنترل دما یا فشار و رطوبت و یا سطح را بر عهده دارند به كنترلر مشهورند و به همین ترتیب ابزار نمایش این مقادیر که به ایندیکیتور یا نمایشگر معروفند و ابزار انتقال اطلاعات مقادیر به صورت سیگنال های استاندارد که ترانسميتر یا منتقل کننده نامیده می شوند.

🔴 پنوماتیک

🔹 سیستم پنوماتیک به سیستمی می‌گویند که از هوای فشرده برای انجام کار استفاده می‌کند. این سیستم، هوا را جذب و به مدار منتقل می‌کند تا انرژی مورد نیاز تامین شود. به این ترتیب، سیستم‌های پنوماتیکی کاربرد گسترده‌ای در صنایع دارند.

🔹 سیستم پنوماتیکی را می‌توانید در صنایع و حتی زندگی روزمره مشاهده کنید. به طور مثال، دریل‌های دندان‌پزشکی از نیروی پنوماتیکی برای جرم‌گیری دندان‌ها بهره می‌گیرند. برخی از سازها در موسیقی نیز جهت عملکرد مناسب خود از هوا کمک می‌گیرند.

به مدیریت : جناب محسن کدخدا معروف

 

 

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

 

مونتاژ و تعمیرات خدمات برق اتوماسیون صنعتی کدخدا در خراسان جنوبی  , برق صنعتی , اتوماسیون صنعتی , انواع تجهیزات برق صنعتی , پنوماتیک , هیدرولیک , حرارتی , ترموکوپل ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed