Address & Contact

Our Address

تهران ، شهرری، مجتمع تجاری ری ، طبقه اول ، واحد 131

نصب و تعمیر سیستم‌‌‌های سرمایشی و گرمایشی الماس آریانا در تهران

🔻نمایندگی بوتان و انواع رادیاتور پنلی🔻

🔰سه خصوصیات اصلی که با آن می‌توان پکیج‌‌‌های تولیدی را به لحاظ ویژگی از یکدیگر تفکیک کرد و تفاوت قیمت میان آن‌ها را توجیه کرد، به شرح ذیل می‌باشد:

1. ظرفیت حرارتی پکیج
2. فن دار یا بدون فن بودن
3. تک مبدل یا دو مبدله بودن پکیج

⚡️گرچه خصوصیات مهم دیگری نیز وجود دارد که باعث تمییز مدل‌‌‌های تولیدی و اختلاف قیمت آن‌ها با یکدیگر می‌باشد ولی مهم ترین این خصوصیات، همان سه خصوصیات بالاست که به توضیح هر یک میپردازیم:

🔴ظرفیت حرارتی پکیج

🔹یکی از مواردی که در قیمت پکیج تاثیرگذار است، ظرفیت پکیج است که هر اندازه ظرفیت پکیج بالا رود، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. پکیج‌ها بسته به نیاز مشتریان، در ظرفیت‌‌‌های مختلفی تولید می‌شوند تا هر یک از مشتریان با توجه به متراژ منزل خود و میزان آب گرم مصرفی، مدل مورد نیاز خود را انتخاب کند.

🔰مقایسه ظرفیت حرارتی پکیج بوتان و ایران رادیاتور:

🔹هر دو برند ایران رادیاتور و بوتان، تولیدات خود را در ظرفیت‌‌‌های مختلف برای نیازهای متنوع مردم تولید می‌کنند. شرکت ایران رادیاتور، از ظرفیت 22 هزار پکیج‌‌‌های تولیدی خود را به بازار عرضه می‌نماید. شرکت بوتان نیز به همین منوال، پکیج‌‌‌های خود را از ظرفیت 22 هزار تولید می‌نماید.بازه تولید این دو شرکت، اکثریت نیازهای مشتریان را شامل می‌شود.

🔴پکیج فن دار یا بدون فن

🔹در گذشته تمام پکیج‌‌‌های تولیدی از نوع بدون فن بود. با گذشت زمان، پکیج هایی به بازار آمد که مجهز به فن جهت تخلیه اجباری دود و گازهای تولیدی پکیج به بیرون بود. این فن‌ها باعث افزایش ایمنی و کارکرد مطلوب تر پکیج‌ها شدند.
در برخی موارد، طبق ضوابط، تنها باید از پکیج‌‌‌های فن دار استفاده نمود.

🔹ذکر این نکته ضروری است که وجود فن در پکیج، باعث تولید صدای اضافه می‌گردد. اگر صدای فن پکیج برای شما آزاردهنده است و اگر محل نصب پکیج شما در مکانی است که نزدیک به محل استراحت شما می‌باشد، هنگام خرید پکیج فن دار، به این نکته دقت کنید.

🔻البته صدای پکیج‌ها معمولا به دو علت می‌باشد که علت دوم معمولا مهم تر است:

1. صدای مشعل:

صدای ایجاد شده به علت کارکرد مشعل دستگاه، در تمامی‌دستگاه‌ها وجود دارد ولی بسته به کیفیت کارخانه تولیدکننده و سرویس به موقع پکیج، میزان این صدا در پکیج‌ها متفاوت است.

2. صدای فن:

این صدا که به علت کارکرد فن دستگاه، هنگام تخلیه گازهای تولیدی می‌باشد، تنها در پکیج‌‌‌های فن دار وجود دارد که البته بسته به کیفیت دستگاه تولیدی، میزان صدای آن متفاوت است.

🔴پکیج تک مبدله یا پکیج دو مبدله

⚜️تفاوت اصلی این دو مدل پکیج، در سیستم گرم کردن آب گرم مصرفی است.،در پکیج دو سیستم جهت گرمایش وجود دارد. اول سیستم گردش آب گرم درون رادیاتورها جهت گرمایش منزل و دوم سیستم گرمایش آب گرم مصرفی جهت استفاده شستشو و …

⚜️در پکیج‌‌‌های تک مبدل، تنها یک مبدل حرارتی وجود دارد که گردش آب هر دو سیستم از درون آن انجام می‌شود. در این مبدل،، هر دو گردش آب از درون یک مبدل عبور کرده و مستقیما از شعله مشعل، حرارت دریافت می‌نمایند. با وجود اینکه هر دو سیستم از یک مبدل عبور می‌کنند، با هم مخلوط نشده و استقلال خود را حفظ می‌نمایند.

⚜️مزایای این نوع پکیج در این است که به علت ارتباط مستقیم آب مصرفی با شعله، آب گرم مصرفی به سرعت با دمای بالا تولید می‌شود و خیلی سریع در دسترس است. در واقع آب سرد شهر، با عبور از مبدل اصلی پکیج، و با دریافت حرارت مستقیم از شعله مشعل، به سرعت گرم شده و جهت مصرف در شستشو و … آماده می‌شود

⚜️اما در پکیج‌‌‌های دو مبدله، دو مبدل وجود دارد. مبدل اول که مبدل اصلی دستگاه نیز نام دارد، مانند حالت پکیج تک مبدله، به صورت مستقیم با شعله مشعل در ارتباط بوده حرارت را مستقیم از شعله دریافت می‌نماید.

⚜️در این نوع پکیج ها، آب سیستم گردشی در رادیاتورها از درون مبدل اصلی می‌گذرد.  آب گرم خروجی از مبدل اصلی وارد شیر سه راهه می‌شود. این شیر سه راهه تصمیم می‌گیرد که آب گرم را وارد مدار گردش رادیاتورها کند یا اینکه آن را به مبدل ثانویه بفرستد. در صورتی که شما به آب گرم مصرفی نیاز داشته باشید، شیر سه راهه، آب گرم شده در مبدل اصلی را به درون مبدل ثانویه میفرستد و آب گرم شده در مبدل اصلی، گرمای خود را به آب سرد مصرفی می‌دهد و آن را گرم می‌کند

⚜️پکیج‌‌‌های دو مبدل از تکنولوژی به روز تری بهره می‌برند و قیمت بالاتری دارند. البته معایب و مزایایی برای هر یک از دو مدل تک مبدل و دو مبدل وجود دارد ولی سیستم‌‌‌های به روز از فن آوری دو مبدل استفاده می‌کنند.

 به مدیریت: علیرضا آریانا

 

 

 

نمایندگی و فروش عمده محصولات بوتان و ایران رادیاتور در تهران  , محصولات بوتان در شهرری , محصولات ایران رادیاتور در شهرری , نمایندگی ایران رادیاتور در شهرری , نمایندگی محصولات بوتان در شهرری , پکیج بوتان در شهرری , پکیج ایران رادیاتور در شهرری , آبگرمکن بوتان در شهرری ,  آبگرمکن ایران رادیاتور در شهرری ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing. ..
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed