Address & Contact

Our Address

ترکمن

Telephone

تولید و فروش انواع خوراک دام یونجه کنسانتره گندم نهاده دامی رخش

▪️ خوراک دام اصلی‌ترین دغدغه و نیاز دامداران است. با صنعتی‌شدن شغل‌ها، همه چیز تخصصی شد. دامپروری و کشاورزی هم از این قاعده جدا نبودند و از سال‌ها پیش به یک صنعت کاربردی و ثروت ساز تبدیل شدند که در تأمین نیازهای غذایی انسان، نقشی اساسی به عهده گرفتند. افزایش نیازهای غذایی انسان و سود و منفعت مالی پرورش دام، کارآمدی روش‌های سنتی را از بین برد و تولیدکننده‌هایی باهدف تکمیل زنجیره غذایی میان حیوانات و گیاهان وارد عمل شدند. تولیدکننده‌ها علاوه‌بر تأمین خوراک دام گوسفندی، زمان رسیدن به وزن استاندارد این حیوانات را نیز سرعت بخشیدند. انواع خوراک دام و نیاز شما به‌عنوان دامدار به هر یک از آن‌ها به عوامل زیادی مانند نوع، سن و هدف پرورش بستگی دارد که بهتر است اطلاعات و آگاهی خود را درباره آن بالا ببرید.

✅ انواع خوراک دام

💥به‌‌طورکلی این محصولات را می‌توان به علوفه‌ها، کنسانتره، کنجاله و سبوس دسته‌بندی کرد. علوفه‌ها شامل یونجه، سیلو، کاه، علف باغ و غیره است که در ادامه به شرح هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

✅ یونجه:

💥 یونجه یکی از بهترین و مغزی‌ترین مواد غذایی طبیعی در دام است که مقدار زیادی مواد معدنی، پروتئین و کلسیم طبیعی در خود دارد. از این علوفه برای تغذیه دام‌های متنوعی استفاده می‌شود. امکان کشت یونجه در شرایط جوی و مناطق آب‌وهوایی مختلف از مزایای ویژه آن است.

✅ علف باغ:

💥این علف بیشتر برای تغذیه گاوها استفاده می‌شود، زیرا چربی شیر را افزایش می‌دهد و با داشتن ساقه‌ها و رشته‌های بلند، نشخوار را بیشتر می‌کند. معمولاً از علف باغ برای خوراک گاوهای شیرده استفاده می‌شود. جلوگیری از نفخ، کمک به دفع بهتر مدفوع و کاهش خروج خوراک‌های آردی از شکمبه از فواید دیگر آن است.

✅ سیلاژها:

💥 سیلاژ از مهم‌ترین مواد غذایی برای افزایش شیر دام است که از تخمیر ساقه و برگ ذرت و جو تولید می‌شود. وجود فیبر، نشاسته و کربوهیدرات فراوان، فرایند تولید ساده و کم‌هزینه، سیلاژ ذرت را به خوراکی پراستفاده و محبوب برای دام تبدیل کرده است. این علوفه، هضم غذا را آسان می‌کند و برای کشت به شرایط آب‌وهوایی خاصی نیاز ندارد.

✅ کاه:

💥 کاه یکی از ارزان‌ترین و کم‌ارزش‌ترین مواد غذایی در دام است. به‌دلیل حجم نسبتاً زیاد فیبر در کاه، هضم آن زمان زیادی می‌برد و این موضوع منجر به کاهش وزن در دام‌ها می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، کاه را با مواد هیدروکسید سدیم، آمونیاک و اوره غنی می‌کنند. این خوراک در ۳ دسته کاه جو، گندم و برنج یافت می‌شود. کاه جو کیفیت بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

✅ کنجاله دامی:

💥 پس از هر بار روغن‌گیری از دانه‌هایی نظیر سویا، ذرت، کلزا، زیتون و آفتاب‌گردان تفاله‌هایی به‌دست می‌آید که به‌عنوان منبعی غنی از پروتئین در خوراک دام و طیور به‌کار می‌رود. پرمصرف‌ترین کنجاله دامی از سویا گرفته می‌شود.

✅ سبوس دامی:

💥 سبوس از پوسته جو، برنج و گندم تولید می‌شود. هرچقدر میزان آرد در سبوس بیشتر باشد، کیفیت و ارزش تغذیه‌ای آن نیز بالاتر است. مصرف سبوس گندم باید کاملاً کنترل شده باشد، زیرا سلولز موجود در آن ممکن است برای دستگاه گوارش دام مشکلاتی ایجاد کند. از ویژگی‌های مفید سبوس می‌توان به وجود ویتامین‌های آ و ب، آهن، فسفر، مس، سلنیوم و روی اشاره کرد. این ماده منبعی عالی برای تأمین انرژی دام است.

✅ کنسانتره (خوراک فشرده):

💥 یکی از بهترین مواد غذایی برای رشد و سلامت دام کنسانتره‌ها هستند. ترکیبات کلی این ماده شامل غلات، چربی، ویتامین، مواد معدنی، ملاس و پروتئین‌های گیاهی و حیوانی متنوعی است. استفاده از کنسانتره به همراه علوفه‌های دیگر، ضرورتی است که باید در پرورش دام جدی گرفته شود. اندازه‌ها و وزن‌های متنوع این محصول در سه دسته کنسانتره دام شیری، پرواری و گوساله در بازار موجود هستند.

مدیریت :محمدمهدی عیسی

قیمت انواع خوراک دام , انواع خوراک دام و طیور , خرید خوراک دام , خرید خوراک دام و طیور , خوراک دام گوسفندی , بهترین خوراک دام و طیور ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed