پتینه و بازسازی مبلمان جعفری

✳️ اجرای بازسازی مبلمان و انجام پتینه کاری

✳️ مبلمان جعفری بهترین مشاور و مجری شما در امر تعمیرات مبل، تعویض پارچه مبل، مقاوم سازی رویه و زیره مبل، تعمیر کاناپه

✳️ تعمیر، فروش و ساخت مبلمان راحتی، استیل، اداری، ریلکسی، خیاطی کفپوش و پشت مبل، رنگ کاری، رویه کوبی با مناسب ترین قیمت و به بهترین شکل و با کیفیت عالی

✳️ بازسازی و پتینه تخصصی مبلمان ،  پلیسترکاری  ، لاک الکل ، ورق طلا ، کهنه کاری

✳️ آموزش رنگ ترک ، پتینه ، کهنه کاری ، رنگ کاری مبلمان صندلی ، کهنه کاری روی چوب ،  طراحی طرح سنگ طرح چوب

✳️  رنگ ترکیبی ورق طلا کهنه کاری مدرن پلیستر سرکاری پتینه مبلمان

✳️ کافیست به ما اعتماد کنید و تعمیرات مبل خود را به ما بسپارید (دارای کادری مجرب)✳️

✳️ پذیرش تعمیرات تخصصی و حرفه ای انواع مبلمان استیل و نیمه استیل

✳️  راحتی و تخت خواب شو، رویه کوبی مبل و تعویض رویه آن، تعمیر و رنگ کاری مبل، براق سازی سطوح مبل و…

??????????????

✳️ مبلمان پس از گذر سالها نیازمند بازسازی، نعمیرو نوسازی است. بنابراین هنگامی که به دنبال وسایلی برای چیدمان خانه تان هستید، موشکافانه به زوایا، اندازه و شکل کلی آن توجه کنید. رویه و جنس آن را لمس کرده و به دقت به بررسی اتصالات، وزن و قیمت آن بپردازید.

✳️  ابتدایی ترین و ساده ترین کارهایی که برای مبلمان و نوسازی آن انجام می شود، سمباده زنی و رنگ مبلمان اعم از کاناپه، تختخواب، کابینت، بوفه، کتابخانه، میز تلویزیون و از این قبیل است. ابتدا قسمت های شیشه ای (در کتابخانه) یا قسمت های پارچه ای (در کاناپه) و هر عضو دیگری را جدا کنید و با یک سمباده، تمامی قسمت های چوبی را سمباده بزنید تا رنگ زیر ریخته شود و ناصافی ها از بین برود. در قسمت هایی که آسیب دیده یا شکاف یا سوراخی در آن به وجود آمده، کمی بتونه استفاده کنید و روی آن را هم دوباره سمباده بکشید. برای کاری که در منزل انجام می دهید یک رنگ آستری و سپس رنگ نهایی کافی است. گاه کشیدن سمباده بر روی چوب برای زدودن لایه ی جلا که با سیلر، کیلر یا روغن جلا اجرا شده و آوردن رنگ قبلی روی آن، جلوه ای هنری به کار می بخشد که با پولیش های فراوان کارگاه های مبل سازی تفاوت دارد.

2) در روشی دیگر به عوض کردن رویه مبلمان نیاز داریم. این کار برای کاناپه ها، تخت خواب ها و صندلی هایی که قسمت پارچه ای یا چرم کوب دارند مصداق پیدا می کند. بدین صورت که پارچه مبل یا صندلی را با پارچه جدید و نویی عوض می کنیم. البته عوض کردن پارچه مبل در منزل کار سختی است اما برای صندلی ها در صورتی که زیرسازی کفی صندلی به هم نخورده باشد می توان کفی را از صندلی جدا کرده، مبل را با پارچه مورد نظر روکش و دوباره در جای خود ثابت کرد.

✳️ از دیگر مواردی که در بازسازی مبلمان به ما کمک می کند و امروزه هم جایی در صنغت مبلمان به خود اختصاص داده است، تغییر افکت یا جلوه چوب مبلمان است. این تغییر جلوه اغلب (نه همیشه)، با رنگ انجام می شود. می توانید یک یا دو عدد مبل کلاسکِ نا مرغوب و ارزان قیمت که شبیه به مدل کلاسیک ساخته شده تهیه کنید، به این روش آن را تغییر دهید و دو عدد مبل آنتیک و با ارزش بسازید و در گوشه یا زاویه ای از فضا (مثل کنار شومینه ) قرار دهید. انواع وایت واش ها، ورقه طلاها (نقره و مس) و پتینه های مختلف از این گونه اند. به عنوان مثال در روش ورق طلا، قسمت های چوبی مبل را به روش قسمت 1 آماده سازی کنید؛ روی کار را رنگ روغنی اخرا بزنید و یکی دو روز فرصت خوشک شدن کامل به آن بدهید.

بعد چسب ورق طلا را که در بازار موجود است روی کار بزنید و حدود پنج دقیقه فرصت دهید تا روی کار کاملًا خشک شود. در مرحله بعد ورق طلا را به دقت بردارید و با قلموی نرم روی کار بچسبانید. اگر قسمتی از رنگ اخرا از بین ورق های طلا مشخص شود ایرادی ندارد. روی ورق طلا می توانید شاپن قهوه ای سوخته با دستمال تنظیف بکشید تا جلوه طلایی آنتیک به کار بدهد. برای نهایی کردن کار نیز روی آن لاک الکل بزنید. به این صورت می توانید مبلی با جلوه آنتیک داشته باشید. این روش برای قاب آینه های بزرگ و کنسول و میز ها هم به کار می رود. در صورتی که روی کار کنده کاری باشد می توان آن را با آبی کپکی و کشیدن دستمال، کمی قدیمی تر جلوه داد.

✳️  چهارمین روش، تکنیک «پاپیه ماشه» است. شاید این اسم در کارهایی با حجم کوچک مثل قلمدان یا گلدان به گوشتان آشنا باشد. اما این روش و روش های مشابه می تواند یک صندلی کهنه و بلااستفده را به یک شیء دوست داشتتنی تبدیل کند. اصل کار «پاپیه ماشه»، چسب کاغذ و خرده ای روزنامه است. در این روش باید سطح کار را کاملاً با خرده های روزنامه بپوشانید. به طوری که از سطح کار فقط روزنامه به چشم آید. این کار را با سریش انجام دهید که چسب بسیار محکمی است و کار را هم سبک و ترد می کند. کار مورد نظر را چند دور با خرده روزنامه بپوشانید تا ضخامتی در آن به وجود آید. بعد از خشک شدن کامل چسب ها، روی کار را با یک سمباده نرم صاف کنید. در آخر بتونه بزنید و بعد از خشک شدن، سمباده بکشید تا یک سطح صیقلی و شکننده به وجود آید. حال می توانید روی آن را رنگ کنید یا نقاشی زیبایی بکشید و یک صندلی با نقش و نگار مورد علاقه ی خودتان داشته باشید.

مدیریت : جعفری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اموزش طرح سنگ☝

 

جهت آموزش به پیج اینستاگرام ما مراجعه فرمایید

 

 

 

 

پتینه مبلمان , مبل پتینه طلایی , کهنه کاری مبل استیل , پتینه مبل استیل , بازسازی مبلمان ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed