Address & Contact

Our Address

فارس، شیراز، بانی ۹، بین کوچه ۸ و ۱۰، جنب خشکشویی توحید،

ساخت پروتزهای ثابت و متحرک و دندانسازی شریعت نیا

ساخت پروتزهای ثابت و متحرک و دندانسازی شریعت نیا

🦷 قالب گیری دست دندان کامل ، عصب کشی ، روکش و دندان سازی شریعت نیا در شیراز فارس🦷

🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸🔹🔸

🦷 انواع پروتز دندان

💠 انواع پروتز دندان به دو نوع پروتز ثابت و متحرک تقسیم بندی می شود. از نمونه پروتز ثابت می توان تاج یا روکش دندان و پل یا بریج دندان را نام برد. این پروتزها به دندان چسبانده می شوند. به همین دلیل عنوان ثابت گرفته اند. برای پروتز متحرک می توان دندانهای مصنوعی را مثال زد که به آنها دست دندان نیز گفته می شود. پارسیل نیز دندان مصنوعی جزئی است.

پروتز ثابت دندان و پروتزهای متحرک به شکل های مختلفی تولید می شوند. برای ثابت کردن پروتز دندانی در جای خود از موادی مانند چسب و پیچ استفاده می شود.

🦷 مقایسه مزایا و معایب پروتز ها با ایمپلنت

💠 دندان های مصنوعی تنها جایگزینی برای دندان های از دست رفته نیستند بلکه بافت لثه و استخوان ازدست رفته را نیز پوشش میدهند و ظاهری مناسب را ارائه میکنند. این مسئله خصوصا در افرادی که تحلیل زیادی در استخوان و لثه ها داشته اند، بسیار مهم است. در این افراد تنها با درمان ایمپلنت نمیتوان همه این بافتها را به نحو مطلوب بازسازی کرد.

💠 نگهداری و تمیز کردن پروتز های متحرک راحت تر است و این برای کسانی که مشکل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان را دارند یک مزیت است.

💠 این پروتز ها سازگارترند و در صورت از دست دادن دندان های بیشتر میتوان با تغییرات جزیی در طراحی انها دندانهای جدید از دست رفته را نیز پوشش داد.

💠 در نهایت این پروتز ها به طور کلی ارزانتر هستند.

ساخت پروتزهای ثابت و متحرک و دندانسازی شریعت نیا

🦷  چگونه میتوان ایمپلنت را با پروتز متحرک استفاده کرد

💠 پروتز کامل متحرک، روی لثه را می پوشاند و همین مسئله باعث می شود که به خوبی در فک پایین ثابت نشود. این مسئله بیشتر علت ناراضی بودن افراد از این نوع پروتز است. چگونه می توان این نقص را جبران کرد؟ اگر دو ایمپلنت در دهان بیمار قرار بگیرد، می توان از آنها برای بهبود ثبات پروتز استفاده کرد. نتیجه این کار بالا رفتن اعتماد به نفس و راحت تر بودن بیمار است. زیرا با این کار فعالیت هایی مانند حرف زدن، غذا خوردن و حتی خندیدن ساده تر می شود. و در نتیجه موجب ایجاد احساس خوشایندی میشود که گویی پروتز دندان ان فرد قسمتی از خود فرد شده است.

 

 

مدیریت : ابوالفضل شریعت نیا

 

ساخت پروتزهای ثابت و متحرک و دندانسازی شریعت نیا

 

 دندانسازی متحرک , ساخت پروتزهای دندانی , پروتز متحرک برای یک دندان , پروتز ثابت دندان , پلاک متحرک دندان چیست , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed