پیچ مهره خشکه خودرویی پیشگام پیچ ولیزاده

پیچ و مهره خودرویی

پیچ‌ و مهره خودرویی اغلب به عنوان اتصال دهنده‌های رزوه ای شناخته می‌شوند. پیچ‌های خودرو از یک انتها دارای یک سر هستند. چنین پیچ و مهره‌هایی اغلب از سوراخ های قطعات مونتاژ شده وارد شده و سپس با استفاده از مهره محکم می‌شوند. مهره‌های خودرو نیز یکی از اجزای اتصال دهنده مهم برای این صنعت مهم هستند. این نوع اتصال دهنده‌های خودرو بطور معمول شش ضلعی یا مربع شکل بوده و دارای یک سوراخ رزوه‌ای است که به منظور پیچاندن پیچ و مهره ای که ساختارها را بهم چسبانده استفاده می‌شود.

نقش پیچ و مهره در صنعت خودرو

خودرو از قطعات مختلفی ساخته شده‌اند که بدون شک بسیاری از این قطعات به اتصال نیاز دارند. برخی از این تصالات توسط جوشکاری و لحیم‌کاری ایجاد می‌شوند که از نوع اتصالات دائمی هستند. اما برای بعضی از قطعات که نیاز به تعمیر و باز و بسته گردن دارند، از اتصالات موقت که همان پیچ و مهره‌ها هستند استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از پیچ و مهره‌ خودرویی وجود دارند که مسئول ایجاد این اتصالات هستند. پیچ و مهره‌ خودرو بطور تقریبی با داشتن 45 درصد از کل سهم بازار، برای عملکرد ایمن وسایل نقلیه حیاتی هستند.

شماره های تماس:

09144491442

09120601442

مدیریت:ولیزاده

دلیل استفاده از پیچ و مهره خشکه در ماشین آلات

در اغلب ماشین آلات صنعتی بخشی از سیستم دارای حرکت دینامیکی است. این حرکت دینامیکی گاهی بصورت حرکت رفت و برگشتی مانند حرکت پیستون دارد و گاهی حرکت دورانی. در هر دو حالت از بارگذاری مکانیکی ارتعاشات که یکی از عوامل مخرب مکانیکی در هر دستگاهی محسوب میشوند و عامل ایجاد رزونانس نیز هستند اتفاق می افتد. رزونانس سبب میشود قطعات مکانیکی قبل از اینکه به نقطه شکست خود برسند بشکنند. در واقع تنها خاصیت مکانیکی که در مقابل ارتعاش و رزونانس مقابله میکند چیدمان دقیق بردارهای داخلی فلز و انعطاف آن است. پیچ و مهره 8.8 خشکه اولا دارای تنسایل بالا و حدود 800 مگاپاسکال هستند که در صنایع سنگین استحکام قابل قبولی محسوب میشود و ثانیا نسبت به پیچ و مهره گرید های بالاتر انعطاف بهتری دارند و در برابر ضربه و ارتعاشات دینامیکی مقاومت بهتری دارند. بنابراین در اتصالات اغلب ماشین آلات صنعتی از پیچ و مهره خشکه گاهی به شکل پیچ آلن خشکه و گاهی پیچ شش گوش خشکه استفاده میشود.

 

 

 

 

 

 

تولید کننده پیچ و مهره خودرویی , کاتالوگ پیچ و مهره pdf , پیچ و مهره کیلویی , قیمت پیچ و مهره خودرویی , لیست قیمت پیچ و مهره خشکه , پیچ خودرویی ,