Address & Contact

Our Address

شهد بزرگراه آسیایی، پیامبر اعظم ۷۷، نبش تقاطع سوم، پلاک ۶۰ و ۶۲

Telephone

ریخته گری فلزات رنگین آلومینیوم و چدن نجارباشی 

⚡️ ریخته گری انواع چدن (چدن خاکستری، داکتیل)
⚡️ ریخته گری فلزات رنگین ( آلومینیوم-برنز، فسفر-برنز، روی-برنز، آلومینیوم، برنج و …)
⚡️ ریخته گری آلیاژهای ضد سایش (Ni-Hard 1~4, High Chromium White Iron)

ریخته گری فلزات نجارباشی

⚡️ ریخته گری آلومینیوم شاید مهم‌ترین و ساده‌ترین روش تولید محصول نهایی از جنس آلومینیوم باشد بنابراین اطلاعات در این زمینه بسیار مهم و کاربردیست. در سال‌های اخیر بیشترین نرخ رشد مصرف فلزات مربوط به آلومینیوم بوده است که این موضوع بیانگر استراتژیک بودن این فلز برای کشورهای مختلف است. بر همین اساس، ریخته گری آلومینیوم با توجه به خصوصیات این فلز اهمیت بالایی یافته است.

⚡️ آلومینیوم خالص را می‌توان از آلومینا با درصد خلوص بالا به دست آورد؛ اما با توجه به اینکه آلومینیوم خالص، فلزی نرم است امکان استفاده از آن در همه صنایع و کاربردها فراهم نیست. به همین منظور، برای بالا بردن میزان استحکام آلومینیوم، عموماً آن را با سایر فلزات ترکیب می‌کنند تا به‌صورت آلیاژ درآید.

⚡️ انواع ریخته گری آلومینیوم

ریخته گری یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های استفاده از فلزات است که در آن فلز موردنظر را به شکل نهایی موردنیاز تبدیل می‌کنند. در ریخته گری آلومینیوم به کوره‌های ریخته گری نیاز است که اولین نمونه‌های آن با خاک رس ساخته می‌شد. با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، از لایه‌های مس و چوب در این کوره‌ها کمک گرفته شد. به‌صورت کلی، برای فلزات با موم‌سانی (Plasticity) کم یا تولید قطعات با شکل‌های منحصربه‌فرد، می‌توان از روش ریخته گری استفاده کرد. ریخته گری آلومینیوم هم یکی از شیوه‌های اساسی تولید قطعات و محصولات گوناگون آلومینیومی است.

⚡️ ریخته گری دقیق آلومینیوم چیست؟

ریخته گری دقیق آلومینیوم برای تولید قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریخته گری دقیق که به آن ریخته گری با مدل‌های مومی هم گفته می‌شود؛ به‌صورت کلی به روشی گفته می‌شود که در آن فلزات ذوب‌شده را درون قالب‌هایی از جنس موم منتقل کرده و سپس با گچ ریخته گری آن را احاطه می‌کنند. پس از تخلیه موم به دلیل حرارت و گرما، محصول فلزی موردنظر ایجاد می‌شود. با ریخته گری دقیق آلومینیوم می‌توان آلیاژهای گوناگونی را از آلومینیوم تهیه کرد که دقت بالایی دارند و می‌تواند برای ساخت محصولات آلومینیومی با جزئیات دقیق و پیچیده مورد استفاده قرار بگیرد. در این نوع ریخته گری آلومینیوم به قالب‌های ریخته گری دقیقی نیاز است که خود نیز کیفیت و دقت بالایی داشته باشند. به همین منظور عموماً این قالب‌ها از بهترین مواد و توسط ماشین‌کاری CNC ساخته می‌شوند.

⚡️ ریخته گری چدن

چدن ، آلیاژ آهن حاوی 2 تا 4 درصد کربن ، همراه با مقادیر مختلف سیلیکون و منگنز و آثار ناخالصی هایی مانند گوگرد و فسفر . این ماده با کاهش سنگ آهن در کوره بلند ساخته می شود . آهن مایع ریخته می شود ، یا در شمش های خام موسوم به مدل قالب ریخته گری ریخته و سخت می شود و پس از آن قالب ریخته گری ها به همراه ضایعات و عناصر آلیاژی موجود در کوره های کوبال دوباره ذوب می شوند و برای تولید محصولات مختلف دوباره در قالب ها قالب می شوند.

مدیریت : محمدرضا نجارباشی

ریخته گری آلومینیوم , ریخته گری چدن ,  ریخته گری فلزات رنگین , ریخته گری آلومینیوم دایکاست , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed