Address & Contact

Our Address

مرکزی ، شهرستان فراهان

Telephone

گچبری علیرضا کریمی 

 گچکاری و گچبری کلاسیک و مدرن و طرح رابیتس، لکه گیری?

 

? اجرای طرح های کناف ، ال سی دی و نور مخفی با گچ 

? از مواردی که برای زیبایی خانه‌‌‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از گچبری کلاسیک و جدید است استفاده از این مدل گچبری تحولی بسیار بزرگ در زیبایی منزل ایجاد می‌کند.

? گچبری

? گچبری را به مجموعه عملیات ساختمانی به منظور تزئینات داخلی ساختمانی میگویند. انواع گچبری شامل گچبری سقف، گچبری دندان موشی، طرح خط کوفی و گچبری ورساچ، گچبری هندسی، آرک، گلویی ( ساده یا نور مخفی )، باکس نور مخفی و هالوژن، گچبری سر ستون، گچبری رو شومینه، گچبری قاب آینه، دور لوستری و کشویی را نام برد.

? هنر گچبری یکی از هنرهای وابسته به معماری است و بطور کلی تخصص افراد گچ کار و گچبر کاملاً از هم مجزاست.

? گچکاری ساختمان به مجموعه عملیات ساختمانی جهت سفیدکاری سطوح دیوارهای خام، شمشه گیری دیوارها و لبه‌ها و دور پنجره ها، شاقول و تراز کردن دیوارها، گونیا کردن کنج‌ها و زیرسازی دیوارها جهت آماده سازی سطوح برای اجرای کاغذ دیواری یا دیوارپوش یا نقاشی ساختمان میگویند. گچکاری دیوار ساختمان به دو دسته کلی زیرکار و روکار تقسیم میشود.

۱- زیرکار گچکاری به لایه ای اطلاق میشود که مستقیماً بر روی دیوار سفالی یا سیمانی کشیده میشود. برای لایه زیرکار بهتر است از مخلوط گچ و خاک استفاده شود. مخلوط گچ و خاک از ترک خوردن لایه نهایی پس از اتمام کار جلوگیری میکند. برای این منظور از مخلوط خاک رس و گچ زیرکار که معمولاً قیمت کمتری دارد استفاده میشود. لازم است که استاد گچکار لایه زیرکار و مخلوط گچ و خاک را تا حد امکان شمشه کند تا از افزایش ضخامت لایه روکار جلوگیری شود.

۲- روکار گچکاری به لایه پرداخت نهایی گچکاری اطلاق میشود که معمولاً ضخامت آن در حد ۲ سانتیمتر است. گچ مورد استفاده در لایه روکار گچکاری باید بسیار دانه ریز باشد تا تا سطح نهایی بسیار یکدست به نظر برسد. همچنین شمشه گیری و گونیا کردن کنج‌ها باید به نحوی باشد که از هرگونه تاب و موج در دیوار و سقف جلوگیری شود.

? گچکاری سقف ساختمان فقط از لایه نهایی تشکیل شده است و بهتر است که از لایه گچ و خاک برای گچکاری سقف استفاده نشود. استفاده از مخلوط گچ و خاک به دلیل چسبندگی کم بین خاک رس و یونولیت سقف و وزن سنگین آن در مواقع زلزله بسیار خطرناک است. در این شرایط بهتر است تنها از گچ ساختمانی برای گچکاری سقف استفاده شود. همچنین با توجه به اینکه معمولاً در سقف گچبری نیز انجام میشود بهتر تا جای امکان از گچ مناسب و گران قیمت استفاده شود. چسبندگی گچ ریزدانه با یونولیت به خوبی انجام میشود. همچنین از آنجاییکه استادکار گچکار از شمشه کوتاه برای تراز کردن سقف استفاده میکند، بهتر است کارفرما نسبت به تهیه تخته و بشکه و چوب بست اقدام کند تا چند استادکار و از زوایای مختلف نسبت به شمشه گیری اقدام کنند. همچنین استفاده از ریسمان بنایی و یا لیزر میتواند به تراز شدن نهایی سقف بسیار کمک کند.

? نسبت اختلاط گچ و آب متناسب با محل استفاده از گچ متغیر است. در صورتیکه آب گچ زیاد باشد پس از اجرای گچکاری مخصوصاً بر روی سطوح آجری و سفالی و سیمانی مانند تیر و ستون بتنی احتمال پس رفتن گچ هست. پس رفتن گچ به حالتی گفته میشود که در آن آب مخلوط گچکاری به سرعت تبخیر میشود و مجموعه ای از برآمدگی‌ها و فرو رفتگی‌ها در سطح نهایی آشکار میشود. برای رفع این مشکل یا باید اقدام به گچکاری مجدد شود و یا میتوان از بتونه کناف استفاده کرد. اکثر گچکاران غیر حرفه ای جهت سهولت کار با گچ از مقداری بیش از حد آب استفاده میکنند که پس از اتمام کار، ترک‌‌‌های ناشی از تبخیر آب در سطح دیوار ایجاد میشود. گچ به دلیل داشتن خاصیت شکل‌پذیری، چسبندگی، رنگ مطلوب، کاربرد آسان، فراوانی و ارزانی کاربرد زیادی در صنعت ساختمان دارد.

مدیریت : آقای علیرضا کریمی

 

 

 

 

 

 

 

گچبری دستی , گچبری سنتی , گچبری گلویی , گچبری کلاسیک , عکس گچبری , آموزش گچبری , گچبری دیوار , گچبری سنتی ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed