Address & Contact

Our Address

شیراز خیابان اصلاح نژاد نبش کوچه چهار شرکت نیک سازان سداد پارس

Telephone

اجرا و نصب صفر تا صد احداث گلخانه در شرکت نیک سازان سداد پارس

تولید و ساخت تجهیزات گلخانه ای در شرکت نیک سازان سداد پارس

🔹🔸از ضروری‌ترین تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه عبارت‌اند:

🔹🔸خاک گلدان
🔹🔸استارتر بذر
🔹🔸گلدان، سینی
🔹🔸آب‌پاش
🔹🔸رطوبت‌سنج، نورسنج
🔹🔸کیت‌های تست pH و آزمایش خاک
🔹🔸مبلمان یا قفسه بندی گلخانه‌ای برای مدل‌های پیاده‌رویی
🔹🔸وسایل مدیریت آب – آبیاری و زهکشی، سینک یا دسترسی شیلنگ
🔹🔸نورپردازی
🔹🔸کنترل آب‌وهوا و گرمایش
🔹🔸تهویه
🔹🔸لوازم کنترل آفات
🔹🔸توجه داشته باشید که هنگام ساخت گلخانه برای هر یک از این اجزا باید برنامه‌ریزی شود.

۱-ظروف گلخانه‌ای

🔹🔸انتخاب ظروف گلخانه‌ای و گلدان‌های کوچک مناسب برای رشد ابتدایی به‌عنوان بستر گیاه بسیار مهم است. زیرا تأثیر زیادی بر نحوه رشد سبزیجات یا گیاهان شما خواهند داشت. برای این کار شما می‌توانید از هر گلدان یا بستری که دو شرط زیر را داشته باشند، استفاده کنید:

🔹🔸داشتن فضای کافی برای ریشه‌ها و ایجاد زهکشی عالی
🔹🔸محصول را به‌خوبی نگه دارد و رشد صعودی آن را تثبیت کند.
🔹🔸انواع مختلفی از ظروف، سبدهای آویز و گلدان برای این کار وجود دارد. همچنین ظروف بزرگ‌تری وجود دارند که برای نگهداری گلدان‌های کوچک‌تر مختلف مجهز شده‌اند.

🔹🔸سبدهای آویز برای رشد گیاهان، گل‌ها و سبزیجات در ارتفاع مناسب هستند و درعین‌حال باعث می‌شوند از فضای بیشتری از گلخانه به‌خوبی استفاده کنید. جنس این گلدان‌ها می‌تواند از هر نوعی اعم از پلاستیک، سرامیک فلزی یا حتی الیاف ساخته شوند و این مورد به بودجه شما بستگی دارد.

🔹🔸شاخه‌ها و ظروف مسطح نیز اغلب برای اهداف جوانه‌زنی اولیه استفاده می‌شوند. این ظروف برای نگهداری گیاهان کوچک یا گل‌های مختلف و درعین‌حال جدا از هم نیز در دسترس هستند.

🔹🔸در مورد گلدان، معمولاً باغبان‌ها گلدان‌های گلخانه‌ای ساخته شده از خاک رس یا سفالی را ترجیح می‌دهند. بااین‌حال، اگر نمی‌توانید گلدان‌های سفالی بخرید، می‌توانید از گلدان‌های ساخته شده با موادی مانند پلاستیک، چوب، پیت ماس ​​و الیاف چوب نیز استفاده کنید. این‌ها اغلب از نظر وزن سبک‌تر، بادوام‌تر و ارزان‌تر از گلدان‌های سفالی هستند.

۲-جعبه‌های بذر

🔹🔸جعبه‌های بذر نیز از اولین تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه محسوب می‌شوند. در حال حاضر اغلب از جعبه‌های بذر پلاستیکی به جای جعبه‌های چوبی که بسیاری از پرورش‌دهندگان در گذشته از آن استفاده می‌کردند، استفاده می‌کنند. با این ‌حال، هنوز بسترهای چوبی برای جوانه‌زنی بیشتر توصیه می‌شوند. بهتر است جعبه‌های بذر را با ابعاد ۱۴*۲ اینچ مربع یا ۳۵.۵*۵.۱ سانتیمتر مربع تهیه کنید. زیرا طبق تجربه، این اندازه برای رشد بذرها بهتر است.

۳-انتخاب گلدان و ظروف بستر مناسب

🔹🔸خاک موجود در ظروف گلخانه‌ای متخلخل که سریع آب را از خود خارج می‌کنند، سریع خشک می‌شوند و شما باید دائماً آن‌ها را آبیاری کنید. این کار علاوه بر اصراف در آب می‌تواند در صورت یک بار فراموشی آبیاری، کل گیاه را از بین ببرد.

🔹🔸در ظروف غیر متخلخل، خاک تمایل بیشتری به جذب بهتر رطوبت دارد و نیاز به آبیاری بیش‌ازحد را مرتفع می‌گرداند. بنابراین هنگام انتخاب گلدان‌ها و ظروف گلخانه‌ای، به خاطر داشته باشید که آن‌ها باید بیشتر از حد استاندارد نیازهای رشد گیاه را برآورده کنند تا شما گیاه سالمی داشته باشید. آن‌ها همچنین باید زهکشی و تخلخل خوبی داشته باشند.

🔹🔸از طرفی، گلدان‌های گلخانه‌ای شما باید سبک و به‌راحتی قابل جابجایی باشند. شما باید مطمئن باشید که ظروف شما سازگار با محیط زیست هستند تا رشد بهتری داشته باشند و نتایج بهتری را برای شما ایجاد کنند. انتخاب درست گلدان‌ها و تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه باعث می‌شود حتی زمانی که خاک برای جوانه‌زنی سازگار نیست، بتوان از دانه‌ها برای جوانه‌زنی استفاده کرد.

🔹🔸به‌طورکلی، انتخاب نوع مناسب ظروف گلخانه‌ای تفاوت زیادی در رشد کلی گیاهان گلخانه‌ای شما ایجاد می‌کند. شما باید گلدان‌های سبک را برای قفسه‌ها انتخاب کنید و گلدان‌های سنگین‌تر را کنار دیوار قرار دهید. استفاده از گلدان‌های سنگین‌تر روی زمین به سمت دیوارهای گلخانه به ایمن‌سازی گلخانه در برابر باد نیز کمک می‌کند.

۴-تجهیزات گلخانه‌ای مربوط به آبیاری

🔹🔸انتخاب یک سیستم آبیاری گلخانه‌ای مناسب می‌تواند تا حد زیادی در زمان و انرژی صرفه‌جویی کند. تجهیزات آبیاری از مهم‌ترین تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه هستند که باید به آن توجه داشته باشید و بهتر است در این کار حتماً از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

🔹🔸همچنین شما باید در کنار داشتن یک سیستم آبیاری مناسب، از آبپاش‌های دستی مناسب برای بهتر کردن فضای گلخانه استفاده کنید. در این صورت داشتن یک آبپاش با دهانه باریک به جلوگیری از حرکت خاک در اطراف گیاه کمک می‌کند. استفاده از آبپاش‌های پلاستیکی به دلیل سبک بودن آن‌ها بهتر است. یک آبپاش کوچک به شما کمک می‌کند تا گیاهان را برای رطوبت بیشتر مه پاش کنید.

🔹🔸اگر از سیستم‌های پیشرفته آبیاری مانند آبیاری قطره‌ای استفاده کنید، تجهیزات آبیاری قطرهای معمولاً برای شما کافی خواهد بود. اما اغلب در کنار آن‌ها به ابزار ساده‌ای مانند آبپاش، شیلنگ، قرقره شیلنگ و … نیز نیاز خواهید داشت.

🔹🔸اگر از این سیستم‌ها استفاده نکنید، انواع دیگر تجهیزات گلخانه‌ای مدیریت آب که به آن‌ها نیاز خواهید داشت شامل لوله‌های خوب، آب‌شکن‌ها، شیرها، شیلنگ‌ها، آبپاش‌ها و دیگ‌های بخار برای تنظیم دما هستند.

۵-رطوبت‌سنج برای گلخانه ها

🔹🔸یکی دیگر از لوازم جانبی ساده از تجهیزات گلخانه‌ای راه اندازی گلخانه، رطوبت‌سنج و نورسنج است. رطوبت‌سنج ابزاری است که می‌توانید برای خواندن سطح رطوبت گیاه بر روی خاک بچسبانید. همچنین با اندازه‌گیری نور می‌توانید بهترین نور مناسب را برای گیاهان فراهم کنید.

🔹🔸یکی از مهم‌ترین عوامل، برای رشد خوب گیاهان نور است که نیاز نوری در گیاهان مختلف کاملاً متفاوت است. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار به‌راحتی نیازهای اولیه گیاهان را اندازه‌گیری کنید و درصورتی‌که مناسب نبودند، آن‌ها را به حد مناسب برسانید تا نتایج بهتری بگیرید.

۶-کیت‌های آزمایش خاک

🔹🔸اگر متوجه شدید که گیاهی در حال مبارزه است یا مانند گذشته سالم به نظر نمی‌رسد، می‌توانید خاک را آزمایش کنید. شما به‌راحتی می‌توانید یک کیت آزمایش خاک برای آزمایش میزان نیتروژن، فسفر و پتاس (NPK) خاک تهیه کنید. استفاده از این کیت‌ها آسان است و به شما می‌گوید که خاک چه کمبودهایی دارد و چه مواردی را باید برای آن فراهم کنید.

۷-قفسه‌بندی مناسب

🔹🔸قفسه‌بندی شما باید کاملاً بر اساس یک طراحی مهندسی شده برنامه‌ریزی و اجرا شود تا بتوانید تمام گلدان‌ها و ظروف خود را در گلخانه جای دهید. در یک ساختار گلخانه‌ای کوچک با فضای محدود، قفسه‌بندی مناسب می‌تواند منطقه رشد را بدون هیچ‌گونه تأثیر منفی بر سایه تقویت کند.

🔹🔸برخی از قفسه‌های گلخانه متحرک دارای چرخ نیز هستند و می‌توان آن‌ها را در هوای ایده آل به بیرون منتقل کرد و سپس در شب یا در دمای سرد به داخل بازگرداند. این کار تا حد زیادی باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. قفسه‌ها ممکن است از موادی مانند شیشه، چوب یا فلز ساخته شوند.

🔹🔸یادآوری این نکته بسیار مهم است که اگر از قفسه‌های دو طبقه استفاده شود، ممکن است میزان روشنایی برای برخی گیاهان تحت تأثیر قرار گیرد و باید در انتخاب نوع گیاهان دقت کنید. همچنین برای صرفه‌جویی در فضا، می‌توانید قفسه‌ها را در زیر نیمکت‌های باغ نیز قرار دهید.

🔹🔸قفسه‌بندی گلخانه می‌تواند به‌صورت موقتی تنها برای شروع رشد نهال یا به‌صورت دائمی باشد و به ساختار گلخانه متصل شود. شبکه‌های سیمی قفسه‌ها نیز باعث می‌شوند آب اضافی تخلیه شود. قفسه‌بندی گلخانه همچنین می‌تواند به جدا نگه داشتن محصولات کشاورزی برای جلوگیری از بذر یا گرده‌افشانی متقابل کمک کند.

۸-روشنایی گلخانه

🔹🔸سیستم روشنایی داخل گلخانه میزان نور خورشید، نور مصنوعی و سایه را برای گیاهان تعیین می‌کند که یکی از مهم‌ترین تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه است. اگر نور خورشید در منطقه شما به اندازه کافی قوی نیست، در این صورت به نور مصنوعی نیاز خواهید داشت.

🔹🔸برای تسهیل روشنایی کافی، ممکن است مجبور شوید از ابزار زیر استفاده کنید:

🔹🔸چراغ‌های نهال
🔹🔸ال ای دی‌ها
🔹🔸نورپردازی همه‌منظوره عمومی
🔹🔸چراغ‌های با شدت بالا
🔹🔸درحالی‌که داشتن یک سیستم روشنایی گسترده می‌تواند برای گلخانه‌های کوچک گران باشد، برای گلخانه‌های بزرگ‌تر، گاهی اوقات حداقل در زمان‌های خاصی از سال ضروری است. به‌عنوان‌مثال اگر گیاهانی دارید که نیاز به نور زیاد دارند، باید از ابتدا این مسئله را در نظر بگیرید. بااین‌حال، اگر گلخانه متحرک دارید، می‌توانید بسته به فصل و منطقه، آن را برای ایجاد آفتاب بهینه جابجا کنید.

۹-تجهیزات کنترل آب‌وهوا و گرمایش گلخانه

🔹🔸بسیار مهم است که بتوانید با تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه دمای داخل گلخانه را تنظیم کنید. به‌خصوص اگر گلخانه دائمی‌تری دارید که نمی‌توانید به‌راحتی آن را جابجا کنید، تنظیم دمای مناسب یکی از مهم‌ترین ضروریات برای گلخانه است. زیرا گیاهان در دمای بیش‌ازحد پژمرده می‌شوند و در دمای پایین جوانه‌زنی و رشد نخواهند داشت.

۱۰-تجهیزات تهویه برای گلخانه شما

🔹🔸تهویه مناسب برای رشد مناسب گیاه نه‌تنها در فصول خاص، بلکه در تمام طول سال از تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه الزامی است. زیرا در هر زمانی از سال، خورشید قادر به ایجاد تغییرات شدید دما است که می‌تواند برای گیاهان مضر باشد.

🔹🔸شما می‌توانید بعد مشاوره با مهندسان در این زمینه از تهویه باز یا بسته استفاده کنید. معمولاً برای تهویه مناسب از دریچه‌های مخصوص استفاده می‌شود. این دریچه‌ها ممکن است در سقف و کناره‌های سازه قرار گیرند و همچنین به‌عنوان بخشی از درب گنجانده شوند.

🔹🔸به علاوه از سیستم‌های هواکش جهت تهویه سقفی استفاده می‌شود. بسیاری از سیستم‌های تهویه اتوماتیک گزینه‌های ایده آلی برای کسانی هستند که نمی‌توانند در تمام طول روز در گلخانه باشند. اگزوز فن‌ها ابزارهای دیگری برای تخلیه هوای اضافی هستند که باید با مشورت با یک کارشناس در صورت مناسب بودن، آن‌ها را انتخاب کنید.

۱۱-تجهیزات کنترل آفات در گلخانه ها

🔹🔸یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها در طول روند رشد برای صاحبان گلخانه‌ها وجود انواع آفات هستند. به همین دلیل تجهیزات کنترل آفات نیز از تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه ضروری می‌باشند.

🔹🔸روش‌های مختلفی برای کنترل مؤثر آفات وجود دارد. برخی افراد از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند از مواد طبیعی استفاده نمایند. استفاده از مواد شیمیایی آسان و نسبتاً ارزان است، اما برخی معتقد هستند که ضررشان برای انسان‌ها بیشتر از فایده آن‌ها است.

🔹🔸گاهی اوقات، تنها چیزی که گیاهان گلخانه شما برای خلاص شدن از شر آفات نیاز دارند یک توری خوب برای نگه‌داشتن آفات در بیرون محیط گلخانه است. این توری‌ها معمولاً از جنس‌های مختلف مانند فلز، پارچه یا پلاستیک نازک ساخته می‌شوند.

🔹🔸توجه داشته باشید که حشره‌کش‌ها و آفت‌کش‌ها باید به مقدار کم‌ مصرف شوند و اولین اولویت استفاده از سم‌پاشی‌های ارگانیک یا طبیعی برای جلوگیری از حمله آفات به محصولات است.

۱۲-دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده خاک

🔹🔸از هر خاکی که برای کاشت گیاهان خود استفاده کنید، باز هم داشتن یک دستگاه ضدعفونی‌کننده خاک بسیار مفید خواهد بود. راه‌های زیادی برای استریل کردن خاک وجود دارد، اما بهترین و کارآمدترین روش، نصب سیستم استریلیزاسیون با بخار است. سیستم‌های بخار بسیار مفید و مقرون‌به‌صرفه هستند. آن‌ها فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند، اما فواید بسیاری برای گلخانه و خاک شما خواهند داشت.

۱۳-الک باغبانی و الک کاشت

🔹🔸بافتِ خاک، عنصر بسیار مهمی است که باید هنگام کاشت گیاهان کوچک خود در نظر بگیرید. الک کاشت از تجهیزات گلخانه‌ای برای راه اندازی گلخانه است که برای دستیابی به بافت مورد نظرتان بسیار مفید خواهد بود. همچنین پس از کاشت بذرها، می‌توان از یک الک مشبک برای پوشاندن کمپوست روی دانه‌ها استفاده کرد.

🔹🔸خبر خوب این است که شما لزوماً نیازی به خرید غربال ندارید. شما می‌توانید از جعبه‌های چوبی یا پلاستیکی کوچکی مانند جعبه‌های میوه برای این کار استفاده کنید. به این صورت که ته جعبه را بیرون بیاورید و یک تکه روی سوراخ شده را در آن قرار دهید و از آن به‌عنوان غربال استفاده کنید.

۱۴-تجهیزات پشتیبانی گیاه

🔹🔸برای اطمینان از اینکه گیاهان شما از نظر قدرت و طول به‌صورت مناسب رشد می‌کنند، باید حمایت کافی از آن‌ها داشته باشید. گاهی اوقات، تنها کاری که باید انجام دهید این است که گیاهان را به هم ببندید تا خودشان برای هم تکیه‌گاه شده و از یکدیگر حمایت کنند. همچنین می‌توانید از نرده‌ها و قالب‌های گلخانه‌ای برای شکل دادن به گیاهان به شکل دلخواه استفاده کنید.

مدیریت:آقای جواد یزدانی

لوازم گلخانه  , لیست قیمت تجهیزات گلخانه , خرید تجهیزات گلخانه خانگی , فروش اینترنتی لوازم گلخانه , تجهیزات گلخانه هوشمند , تجهیزات سازه گلخانه , بورس لوازم گلخانه تهران , تجهیزات گلخانه هیدروپونیک , 

 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed