صنایع فولادی شایان

تولیدکننده اتصالات جوشی گاز شایان

✨تفلون آسیا طلایی نیپل یکسر دنده

✨نوار عایق نیا شیمی

✨تولید کننده اتصالات جوشی فولادی

✨زانو جوشی

اتصالات جوشی اتصالاتی از جنس فولاد یک تکه هستند که از روش جوشکاری برق برای اتصال آن‌ها به یکدیگر یا یک لوله استفاده می‌شود.از اتصالات جوشی عمدتا برای لوله کشی گاز و اسکلت ساختمان استفاده میشود که انواع گازی آن شامل  دو نوع درزدار و مانسمان می‌باشد.

اتصالات جوشی در انواع مختلفی مانند سه راهی جوشی،زانویی جوشی،سردنده جوشی،تبدیل جوشی وکپ جوشی موجود می‌باشند. اتصالات جوشی مورد استفاده در لوله کشی گاز با استفاده از دستگاه جوش (موتورجوش) و قلم جوشکاری، با تولید جریان بالای الکتریکی در نقطه جوش، ذوب شده و به یکدگیر متصل میگردد.

❇️مزایای اتصالات جوشی در لوله های فولادی

یکی از مزایای اتصالات جوشی این است که این روش گزینه بسیار مناسب و کاربردی برای سیستم های لوله کشی است زیرا استفاده از این روش اطمینان کامل از این که سیستم ساخته شده در برابر فشار بالا مقاوم باشد را حاصل می کند.

علاوه بر تحمل فشار بالا، لوله هایی که با این روش متصل شده اند استقامت بسیار بالایی نیز دارند و سیستمی محکم و استوار به وجود می آورند که در صنایع مختلف این مسئله نقطه قوت این نوع جوش به حساب می آید.

سازه های فولادی در بسیاری از مواقع پیچیده و دارای اتصالات فراوان هستند. برای این نوع سازه ها یکی از انواع روش های اتصالات جوشی بهترین انتخاب است. دیگر اتصالات گاهاً به پیچیدگی سیستم افزوده یا قدرت کافی برای تحمل فشار را ندارند و خرابی یا گسستن قسمتی از اتصالات یک سیستم پیچیده سبب آسیب به کل سیستم و تحمیل خسارت فراوان می شود. در اصل ساده ترین و مطمئن ترین اتصال برای سیستم های پیچیده اتصالات جوشی است.

سازه هایی که با این نوع اتصال ساخته می شوند از لحاظ بصری دارای زیبایی چشمگیر تری بوده زیرا که این نوع اتصال کل سیستم را به یک واحد تبدیل می کند. این اتصال در مقایسه با اتصالات دیگر همانند اتصال رزوه ای که قطعات متصل شده، جز به جز قابل تشخیص و شناسایی هستند، در دید فرد ناظر یک پارچه و بدون اتصال به نظر می آید.

اتصالات جوشی پوشانندگی کامل و بسیار دقیقی ایجاد می کنند. این اتصال به قدری یک دست است که مانع از نفوذ اکسیژن و هوای بیرون به داخل لوله ها می شود و در شرایط آب و هوایی گوناگون ضمن این که خود سیستم لوله کشی و محل اتصالات آسیب نمی بیند، مانع از تاثیر دمای محیط به سیال جاری داخل سیستم نیز می شود.

از دیگر مزایای اتصالات جوشی این است که این روش اتصالات بسیار تمیزی به وجود می آورد و اگر به صورت حرفه ای انجام گیرد سطح هموار و یک دستی حاصل می کند که برای لوله کشی صنایع گوناگون و سیستم های پیچیده و دارای اتصالات متعدد امتیاز بالایی محسوب می شود.

از آن جایی که اتصالات جوشی سطحی هموار و یک دستی ایجاد می کند، در صورتی که قسمتی از سیستم دچار آسیب شود می توان به راحتی آن قسمت را تعویض و تعمیر نمود. هم چنین در سیستم هایی که با این نوع اتصال ساخته شده اند اضافه کردن لوله فولادی یا قطعه ای جدید نسبت به دیگر اتصالات راحت تر است.

در اتصالات جوشی نسبت به دیگر روش های اتصال سازه های فلزی، مانند اتصال رزوه ای استفاده از فلزات محدود تر و در نتیجه صرفه جویی بیشتر است. هم چنین در اتصال رزوه ای باید قسمتی از دو لوله به منظور اتصال روی هم قرار گیرند که این هم پوشانی در اتصالات جوشی لازم نیست. پس این مسئله نیز به صرفه جویی در فلزات استفاده شده و در نتیجه کاهش هزینه ها در این روش اشاره دارد.

از مهم ترین مزایای اتصالات جوشی تبدیل شدن این اتصالات به بخشی از خود سازه بوده که سبب می شود تا وزن نهایی سازه هایی که با این نوع اتصال ساخته می شوند بسیار کم تر از سازه های مشابه که با اتصالات دیگر ساخته می شوند، باشد.

به مدیریت:حمید رضا امری

 

 

 

تولیدکننده اتصالات جوشی گاز شایان

 

 

اتصالات , انواع اتصالات , اتصالات جوشی گاز , تولیدکننده اتصالات جوشی گاز شایان در خاوران تهران , کاربرد اتصالات جوشی , مزایای اتصالات جوشی در لوله های فولادی , زانو جوشی در تهران , نوار عایق نیا شیمی , صنایع فولادی شایان ,

Reviews

Leave a Review

قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed