لوازم الکتریکی تکنو الکتریک در آذربایجان شرقی

✨تولید،فروش و پخش انواع لوازم الکتریکی و لوازم جانبی الکتریکی
⭐️ارائه خدمات در سراسر کشور

🔴چند راهی و سیم رابط

❇️چند راهی برق و سیم رابط یکی از پرکاربردترین وسایل الکتریکی در سال‌های اخیر به شمار می‌روند. برای مثال شما در طی روز ممکن است چندین بار به شارژ کردن گوشی نیاز داشته باشید. اغلب کابل‌های شارژرها نیز کوتاه هستند که در این صورت به یک چند راهی و سیم رابط برق نیاز پیدا می‌کنید.

🔴میزان ضخامت سیم رابط چقدر باشد؟

❇️وقتی تکه‌ای از یک کابل قدیمی را باز می‌کنید، چندین رشته سیم را مشاهده می کنید که در کنار هم قرار گرفته‌اند. هر چه یک سیم رابط ضخیم‌تر باشد، به این معناست که رشته‌ سیم‌های بیش‌تری برای آن استفاده شده است. تعداد بیشتر سیم میزان هدایت انرژی برق را افزایش می‌دهد. بنابراین یک سیم رابط که ضخامت بیش‌تری دارد، قدرت بالاتری نیز برای انتقال برق دارد.

🔴دو شاخه صنعتی

⚡️دوشاخه های صنعتی نوعی سوکت هستند که در محیط‌های صنعتی کاربرد دارند و در دو دسته کلی دوشاخه ارت دار و دوشاخه بدون ارت ساخته می شوند. دوشاخه صنعتی از دو نظر با نوع دیگر یعنی دوشاخه خانگی متفاوت است.

⚡️اول استحکام ساختاری بالای دوشاخه صنعتی است که موجب مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار می شود. بعضی از دو شاخه های صنعتی، در مقابل شوک الکتریکی ناشی از رطوبت و مایعات هم مقاوم هستند.

⚡️تفاوت دیگر دوشاخه صنعتی، مقاومت بالای آن در مقابل جریان‌های بسیار بالای محیط های صنعتی و کارگاهی است. در چنین محیط هایی با جریان های بالا، دو شاخه های خانگی ذوب می شوند و یا دچار اتصالی و آتش سوزی خواهند شد.

⚡️به طور کلی می توان گفت که از دو شاخه های صنعتی در مواردی که با جریان های بیش ۱۶ آمپر سر و کار داریم استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای آنها می‌توانیم به ساخت دستگاه‌های جوش و یخچال‌های با قدرت بالا اشاره کنیم.

🔴دو شاخه برق خانگی

⚡️چنانچه از اسم این نوع دوشاخه بر می آید، در محیط خانه و برای جریان های ضعیف تر و محدودتر به کار برده می شود. جنس بدنه دوشاخه خانگی، مقاومت و استحکام کمتری دارد و ممکن است در برابر جریان های بالا، بسوزد و یا ذوب شود.

⚡️دوشاخه برق خانگی انواع مختلفی دارد از قبیل دوشاخه کلید دار، دوشاخه تبدیل، دوشاخه ضد برق، دوشاخه دارای فیوز، دوشاخه سیم دار، دوشاخه آرت دار که هر کدام، بسته به طراحی و ویژگی های خود، در قسمت خاصی از خانه و برای وظیفه‌ی مخصوصی به کاربرده می شوند.

💠نکات فنی استفاده از دو شاخه برق

🔸باید مراقب بود تا کهنه شدن پریز ها و مادگی و نیز پوسیده شدن کابل ها و سیم ها باعث ایجاد اتصالی و جرقه نشود و به آتش سوزی و ذوب شدن دوشاخه های برق منجر نگردد. برای پیشگیری از این امر پیشنهاد می شود که اجزا و وسایل قدیمی را به موقع تعویض کنید.

🔸نکته دیگر این که وجود یک دوشاخه مبدل یک موضوع مهم و ضروری در هر مکان صنعتی محسوب می شود. به دلیل همین نیاز، می توان گفت که دوشاخه تبدیل برق، پرکاربردترین نوع دوشاخه به شمار می رود.

به مدیریت:غفاری

 

 

 

 

 

 

دو شاخه برق , انواع دو شاخه برق , تولید و پخش انواع دو شاخه تزریق در تبریز , دو شاخه صنعتی , دو شاخه خانگی , چند راهی , سیم رابط , انواع لوازم الکتریکی در تبریز , انواع لوازم جانبی الکتریکی در تبریز , لوازم الکتریکی تکنو الکتریک در آذربایجان شرقی , تولید فروش و پخش لوازم الکتریکی و لوازم جانبی الکتریکی تکنو الکتریک در آذربایجان شرقی ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed