Address & Contact

Our Address

البرز،کرج،ماه دشت،شهرک صنعتی سرداران،خیابان دهم جنوبی،انتها کوچه معراج،پلاک ۳۰

Telephone

شرکت جهان چسب آپادانا

?چسب کاشی چیست ؟

?چسب کاشی یک متریال به نسب جدید است، که در بند کردن مصالح ساختمانی مختلف و ایجاد اتصال و استحکام در کاشی کاری و سرامیک کاری مورد استفاده قرار می گیرد. چسب کاشی به علت مواد تشکیل دهنده آن مزایای فراوانی نسبت به ملات سنتی کاشی کاری دارد.

?این مصالح ساختمانی در کیسه هایی به صورت آماده به بازار عرضه می شود. اجرای چسب کاشی در ساختمان سازی روند ساده ای دارد، به این شکل که ملات آماده را با آب مخلوط کرده و درزهای خالی بین کاشی، سرامیک، سنگ و موزاییک را پر می کنند.

?ترکیبات چسب کاشی و سرامیک 

?چسب کاشی از ترکیب مواد شیمیایی و معدنی نظیر؛ سیمان پورتلند غیرآلی، ماسه ریز و افزودنی های چسبدار تهیه می شود. در تهیه چسب کاشی سعی شده موادی به کار گرفته شود که بالاترین قدرت چسبندگی را داشته باشد، تا حد ممکن سبک باشد و همچنین در نحوه اجرا و کاشی کاری کمترین انرژی و زمان را بگیرند.

✳️ویژگی های چسب کاشی و سرامیک 

چسب کاشی در متریال و ترکیبات و همچنین نحوه استفاده مزیت های فراوانی نسبت به مصالح دیگری که در کاشی کاری به کار گرفته می شود، دارد. از این میان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

??قدرت بالای چسبندگی 

چسب کاشی نسبت به ملات­های دیگری که در کاشی کاری به کار گرفته می شود، قدرت چسبندگی بیشتری دارد. این ويژگی نشئت گرفته از عناصر موجود در آن می باشد.

??مقاومت و استحکام بالا 

چسب کاشی آماده بعد از خشک شدن مقاومت فوق العاده ای در مقابل فشار دارد و همچنین موجب مستحکم شدن سازه می شود. استحکام بالای چسب کاشی باعث می شود، سازه مورد نظر در مقابل بارهای ساختمان و رویدادهایی نظیر زلزله کمترین آسیب را ببیند.

??قابلیت ضد آب بودن 

چسب کاشی در مقابل آب و رطوبت مقاومت بالایی دارد. در واقع بعد از به کارگیری این نوع ملات در کاشی کاری و خشک شدن آن، نفوذ آب و رطوبت به سازه مورد نظر به طور تقریبی به صفر می رسد. این ويژگی در کاشی کاری سرویس های بهداشتی و حمام ها به شدت به کار می آید.

??نحوه اجرای ساده چسب کاشی 

هر کسی که ذره ای ساخت و ساز بداند می تواند به راحتی از چسب کاشی استفاده کند. سبک بودن این نوع ملات نیز به سهولت اجرای این مصالح ساختمانی کمک می کند.

??صرفه اقتصادی 

چسب کاشی به علت قدرت چسبندگی بالایی که دارد، در کاشی کاری به مقدار کمتری نسبت به ملات های دیگر استفاده می شود. این موضوع به علاوه دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن، باعث شده که چسب کاشی مصالح ساختمانی کم هزینه ای محسوب شود.

?انواع چسب کاشی و سرامیک 

⚡️چسب کاشی انواع و اقسام مختلفی دارد که بنا به کاربرد آن، مورد استفاده قرار می گیرد. اما همه انواع چسب کاشی در دو دسته خمیری و پودری طبقه بندی می شوند، که ما در ادامه به بررسی این دو نوع چسب کاشی می پردازیم:

?چسب کاشی خمیری 

⚡️چسب خمیری کاشی قابلیت بالایی در مقابل نفوذ آب دارد. این ویژگی باعث شده که برای استفاده در محیط هایی که به طور دائم در معرض رطوبت هستند، بسیار مناسب باشد. همچنین به طور کلی، در مناطق پربارش استفاده از چسب خمیری کاشی، انتخاب عاقلانه ای محسوب می شود.

⚡️انواع کاشی برای اجرا بر روی دیوارهای گچی می تواند با استفاده از خمیر چسب کاشی به راحتی صورت پذیرد. چرا که خمیر چسب کاشی مقاومت بالایی در مقابل فشار و کشش دارد.

?چسب کاشی پودری 

⚡️چسب پودری کاشی قدرت چسبندگی کمتری نسبت به چسب خمیری کاشی دارد. بنابراین استفاده از این نوع ملات ساختمانی در اجرای کاشی بر روی دیوارهای گچی توصیه نمی شود.

⚡️پودر چسب کاشی بیشترین کاربرد را در اجرای کاشی بر روی سطوح صاف مانند دیوارهای آجری، کاشی کاری قدیمی و موزاییکی و سنگ و سیمان دارد.

?چسب خمیری کاشی و سرامیک اپوکسی 

?چسب کاشی اپوکسی که در دسته چسب های خمیری کاشی کاری محسوب می شود، از ملات های پرکاربرد در ساختمان سازی محسوب می شود. این نوع چسب از رزین های اپوکسی و مواد سخت کننده تهیه می شود.

?خمیری بودن چسب اپوکسی باعث شده هر کسی از عهده کار کردن با آن بربیاید و در کمترین زمان ممکن و با حداقل تعداد نفرات نیروی کار در ساختمان اجرا شود.چسب خمیری سرامیک با انواع و اقسام زیرساخت ها سازگار است. به همین خاطر در اجرای دیوار و کف با هر متریالی مورد استفاده قرار می گیرد.

?چسب خمیری اپوکسی در مقابل دما مقاومت بالایی دارد و همچنین مواد شیمیایی نمی توانند در آن نفوذ کنند. این متریال قیمت بالاتری نسبت به دیگر چسب های کاشی و سرامیک دارد. اجرای چسب اپوکسی در ساختمان از عهده هر کسی برنمی آید. فقط نیروی کار با تجربه و آموزش دیده می توانند از چسب خمیری اپوکسی در ساخت و ساز استفاده کنند.

?چسب لاتکس و اکریلیک 

⚡️این نوع چسب کاشی و سرامیک قدرت چسبندگی بالایی دارد. و به همین علت کاربرد زیادی در بخش های مختلف ساختمان دارد. اجرای سرامیک و انواع کف پوش و همچنین کاشی کاری دیوار؛ از جمله پروسه هایی است که در آن از چسب لاتکس و اکریلیک استفاده می شود.

?چسب کاشی ماستیک 

⚡️این نوع چسب از اولین چسب های کاشی و سرامیک عرضه شده در بازار می باشد. علاوه بر کاربردی که چسب سرامیک ماستیک در کاشی کاری و سرامیک کاری دیوار و انواع کف پوش ها دارد، ظروف شیشه و چینی نیز از چسب کاشی ماستیک استفاده می کنند.

?کاربردهای چسب کاشی و سرامیک 

?چسب کاشی در اتصال بخش زیادی از مصالح ساختمانی کاربرد دارد. کاشی کاری، موزاییک کاری، سرامیک کاری، سنگ کاری و … از مواردی است که با استفاده از چسب کاشی صورت می گیرد. این مصالح ساختمانی به علت قابلیت زیادی که دارد و همچنین نفوذناپذیری آن در مقابل رطوبت، در قسمت های مختلف یک ساختمان به کار می آیند.

?بخش های مختلف یک ساختمان که از چسب کاشی و سرامیک در آن استفاده می شود شامل؛ سرویس های بهداشتی، حمام، استخر، پارکینگ، واحدهای صنعتی و فضاهای بیرونی به کار گرفته می شود.

?چسب کاشی و سرامیک، مصالحی پرکاربرد و به صرفه 

?جدای از ویژگی های منحصر به فردی که استفاده از انواع چسب کاشی و سرامیک در ساخت و ساز دارد، نحوه اجرا و به کارگیری این ملات پرکاربرد باعث محبوب شدن آن در میان فعالان حیطه ساختمان سازی شده است.

?انواع چسب های خمیری کاشی و سرامیک و همچنین پودرهای چسب کاشی با صرف کمترین هزینه در ساخت و ساز اجرا می شوند. به کارگیری چسب های کاشی و سرامیک به علت سهولت قابل توجهی که دارد، نیاز به مهارت خاصی ندارد. یک نیروی کار ساده می تواند در کمترین زمان ممکن حجم زیادی از دیوار یا کف را با استفاده از چسب کاشی و سرامیک، بنا کند.

به مدیریت:حسن محمدی

 

تولید چسب کاشی در البرز , تولید افزودنی های بتن در البرز , شرکت جهان چسب آپادانا در البرز , شرکت جهان چسب آپادانا , شرکت تولید چسب کاشی در البرز , شرکت تولید افزودنی های بتن در البرز , کاربرد چسب کاشی , انواع چسب کاشی , قیمت چسب کاشی , قیمت افزودنی های بتن , تولیدی چسب کاشی محمدی , 

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed