Address & Contact

Our Address

قم میدان ولی عصر کبیری ۲۲نبش خیابان بیگدلی

Telephone

خدمات و تعمیرات کمپرسور انواع یخچال کولاک برودت کرمی

🔹🔸در ابتدا لازم است که بدانیم ماهیت کمپرسور یخچال از کمپرسور های مورد استفاده برای تمامی سرد کن ها است , همچنین بهتر است در ابتدا بدانید که کمپرسور چیست و چه فرایندی در آن رخ می دهد .

🔹🔸برای افزایش فشار سیالات تراکم پذیر از جمله بخارها و گازها از ماشینی به نام کمپرسور استفاده می شود که می تواند فشار از خلا تا مقادیر بسیار بالا را در قسمت مکش و در قسمت دهش فشار از زیر اتمسفر تا 6000 بار را ساپورت کند.

🔹🔸کمپرسور یخچال یا همان موتور یخچال مانند هر دستگاه یا سیستم برودتی دیگر قلب سیستم برودتی می باشد . موتور یخچال گاز را متراکم می کند و در نهایت این عمل منجر به ایجاد سرما می شود .

🔹🔸نحوه عملکرد به این صورت است که گاز در این سیستم به وسیله کمپرسور متراکم و پمپ می شود و وارد کندانسور یخچال می شود و گرمای گرفته شده در قسمت اواپراتور یخچال را به محیط بیرون منتقل می کند و تبدیل به مایع داق می شود که پس از عبور از شیر انبساط یا لوله مویی در اثر افت فشار ایجاد شده سرد می شود و در اواپراتور گرمای یخچال را می گیرد و مجدد به گاز تبدیل می شود و وارد کمپرسور می شود. این فرایند سال ها است که یکسان می باشد و پدیده جدیدی از لحاظ فیزیکی ایجاد نشده است .

💠نحوه عملکرد طرز کار کمپرسور

🔹🔸شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که کمپرسور یخچال چگونه کار می کند . نحوه عملکرد کمپرسور یخچال پیستونی به این صورت است که موتور کمپرسور باعث چرخش میل لنگ می شود و میل لنگ این حرکت دورانی را به حرکت خطی تبدیل می کند و توسط شاتون به پیستون ها انتقال می دهد و باعث حرکت رفت و برگشتی پیستون ها می شود و باز و بسته شدن سوپاپ ها را نیز به دنبال دارد .

🔹🔸داخل کمپرسور روغن در قسمت پایین قرار دارد و متناسب با نوع گاز مورد استفده می باشند . در ابتدا استفاده از گاز R22 بسیار رایج بود که به دلایل زیست محیطی امروز بیشتر از گازهای R134 وگاز R600 استفاده می شود که کیفیت مطلوبی درند .

💠قیمت موتور یخچال صنعتی و خانگی

🔹🔸قیمت کمپرسور یخچال ها بر اساس برند سازنده آن و تولید داخل یا خارج و چند فاکتور مهم دیگر تعیین میشود

🔹🔸قیمت این موتور ها بر اساس ظرفیت آن هم تغییر میکند بطور مثال قیمت موتور 1/4 با موتور 1/3 متفاوت است

🔹🔸این موتور ها برخی دارای ایتورتر هستند که برای کاهش هزینه های جاری و برق است که قیمت خرید این کمپرسور ها نسبت به موتور های قدیمی بسیار بیشتر است

🔹🔸قیمت هایی که برای موتور ها تعیین میشوند بصورت خام بوده و هزینه ایاب ذهاب و شارژ و نصب آن جداگانه محاسبه میشود.

🔹🔸برای دریافت قیمت روز موتور یخچال لطفا با شماره زیر تماس بگیرید تا کارشناسان ما علاوه بر قیمت دقیق به شماوره رایگان قبل از خرید را بدهند.

💠علت سوختن و خرابی کمپرسور یا موتور یخچالی چیست

🔹🔸اصلی ترین دلایلی که منجر به خراب شدن موتور های یخچال فریزر ها و یخچال های ساید بای ساید می شود ، یکی از این موارد طول عمر خود یخچال می باشد که در طراحی هم لحاظ شده و مثلا برای یک یخچال طول عمر مفید 15 سال در نظر گرفته شده است و بعد از این دوره به دلایل مختلفی امکان برور مشکل در سیستم یخچال و نهایتا خرابی کمپرسور یخچال را منجر شود . که البته برند سازنده که در واقع تضمین کننده کیفیت محصولاتش می باشد تاثیر بسزایی در کارکرد صحیح موتور یخچال حتی بعد از عمر مفید آن می باشد .

🔹🔸یکی دیگر از مواردی که تاثرات منفی بر کارکرد کمپرسور یخچال دارد نوسانات برقی می باشد که یک عامل بیرونی است و هیچ ربطی به خود یخچال ندارد و با قرار دادن محافظ مناسب می توان این مشکل را مرتفع کرد و یا در موردی که کلا برق ضعیف شده است بهتر است که یخچال را از برق بکشید تا شرایط به حالت نرمال برگردد .

🔹🔸خراب بودن برد الکترونیکی یخچال هم می تواند باعث بروز مشکل در کارکرد کمپرسور شود .

🔹🔸صدای زیاد و گاها آزار دهنده یخچال ناشی از عواملی همچون خرابی خود موتور ، سست بودن پیچ های نگه دارنده ، خراب بودن فن کمپرسور باشد .

مدیریت:آقای کرمی

بهترین موتور یخچال ساخت کدام کشور است , تشخیص قدرت کمپرسور یخچال , قیمت موتور یخچال ویترینی , انواع موتور یخچال , قیمت موتور یخچال , قیمت موتور یخچال دامپر , کیفیت موتور یخچال دامپر ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed