خرید و فروش عمده نخ پارچه و لوازم نساجی پاشازاده

?نساجی به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که در آن مواد خام (مانند پشم، پنبه یا ابریشم) با عمل ریسیدن و بافتن، تبدیل به یک بافت یکدست و متصل به هم می‌شوند که به آن پارچه می‌گویند. سنتی ترین حالت بافتن از بر هم گذاشتن دو ردیف نخ به طور عمودی و افقی انجام می‌شود که به آن‌ها تار و پود گفته می‌‎شود. تار رشته‌ای است که به شکل طولی استفاده می‌شود و پود رشته‌ی عرضی است.

?قبلا در این صنعت، فقط عمل تولید نخ انجام می‌شد اما امروزه آنقدر رشد کرده است که مجموعه‌ای از فعالیت‌ها از جمله تولید نخ، الیاف بی بافت، پارچه، رنگرزی و چندین عمل دیگر را شامل می‌شود. این فعالیت‌ها به دو صورت انجام می‌شوند که به آن‌ها نساجی سنتی و نساجی صنعتی می‌گویند.

?نخ پارچه

?نخ از دوره نوسنگی برای بافتن پارچه و تهیه لباس برای انسان های اولیه مورد استفاده قرار گرفته است. در زمان نوسنگی از دوک نخ ریسی به عنوان تنها ابزار این کار در آثار باستانی کشف شده است و صنعت ابتدایی نخ ریسی را نشان می دهد.

?نخ های امروزی از تنوع و گستردگی رنگ بسیاری برخوردارند. یک خیاط آگاه و با سلیقه و پر حوصله می تواند با انتخاب طرح، دوخت مناسب یک اثر زیبا و ماندگار خلق کند

?انواع نخ از نظر جنس

?نخ های طبیعی:

نخ طبیعی به نخی می گویند که منشاء طبیعی دارد و از مواد شیمیایی در تولید آن استفاده نشده است.

?نخ های مصنوعی:

نخ مصنوعی به نخ هایی گفته می شوند که ممکن است ریشه طبیعی داشته باشند اما با روش های مصنوعی تهیه می شوند. نخ های ویسکوز و نخ های پلی استر جزء این دسته به حساب می آیند.

?نخ های مخلوط :

نخ مخلوط از ترکیب نخ مصنوعی و طبیعی تهیه می شود.

به مدیریت : حیدر پاشازاده

شماره های تماس :
09919485749
09378823316
02155627233

 

 

 

خرید و فروش عمده نخ پارچه در تهران , خرید و فروش عمده لوازم نساجی در تهران , لوازم نساجی , نخ پارچه  , لوازم نساجی پاشازاده در منطقه 18 تهران , انواع نخ  ,  نساجی  ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed