Address & Contact

Our Address

تهران،تهرانپارس،اتوبان باقری،خیابان 202 غربی،پلاک39

Telephone

شرکت فنی مهندسی تاباگاز

تهیه و نصب ذخیره سازی گاز مایع

گاز مایع مانند خیلی کالاهای دیگر می تواند به مدت نامعلومی ذخیره شود. تولید و انتقال گاز مایع نیازمند زمان می باشد و گاز مایعی که به مقصد خود می رسد، نیاز به ذخیره سازی دارد.

✨ به طور معمول، درخواست و تقاضا برای گاز مایع در فصل های سرد سال (به علت استفاده از آن در وسایل و تجهیزات گرمایشی در ساختمان های مسکونی و تجاری) بالاتر است و لذا، مقدار اضافه گاز مایعی که در فصل های گرم سال تولید می شود نیازمند ذخیره سازی می باشد.

✨ گاز مایع یا ال‌پی‌جی به دو گاز هیدروکربنی بوتان و پروپان یا ترکیب آنها گفته می‌شود که در حالت مایع نگه داشته می‌شوند. معمولاً مقادیر کمی از ترکیباتی چون پروپیلن و بوتیلن نیز در کاز مایع موجود است. گاز مایع بیشتر برای کاربردهای گرمایشی و به عنوان سوخت وسایل نقلیه استفاده می‌شود. همچنین در ساخت افشانه ها و به عنوان گاز خنک‌کننده در وسایل سرمازا همچون یخچال و فریزر نیز استفاده می‌شود.

☑️ دستگاه تبديل گاز به مايع Gas Liquifier

✨ به عبارت ساده Liquifier دستگاهي است كه گاز را فشرده و آنرا به مايع تبديل مي‌كند. دستگاههاي مايع كننده واحدهاي مبردي هستند كه در كارخانه جداسازي هوا كه درصد بالايي از گازهاي مايع توليد مي‌شود مورد استفاده قرار مي‌گيرند. در دستگاه مايع كننده از نيتروژن به عنوان مايع اصلي استفاده مي‌شود.

✨ ظرفيت دستگاه مايع كننده به ميزان ذخيرة مواد اوليه كارخانه و ميزان تقاضاي محصول از طرف مشتريان بستگي دارد. در نتيجه، توانايي توليد كارخانه متغيير است از حداقل ظرفيت كارخانه گرفته تا حداكثر ظرفيت آن جهت توليد اكسيژن، نيتروژن و آرگون.

✨ در بيشتر دستگاههاي مايع كننده به منظور كاهش دماي گاز تا نقطة ميعان از موتورهاي انبساطي استفاده مي‌شود دستگاههاي مايع كنندة هليوم و هيدروژن معمولاً داراي دو موتور انبساطي به همراه چندين مبدل حرارتي مي‌باشند.

☑️ دستگاه مايع كنندة هيدروژن در دستگاه تبديل گاز به مايع 

✨ هيدروژن به شكل گاز خالص با فشار تقريبي 20 bar به مخزن سرد و عايقي وارد مي‌شود و بعد از اينكه در پايان مرحله تبريد تا دماي معيني سرما داده شد از شيرهاي ژول- تامسون مي‌گذرد و به مخزني وارد مي‌شود و در اين مخزن عمل مايع‌سازي متعاقباً انجام مي‌گيرد.

☑️ دستگاه مايع كننده هليوم در دستگاه تبديل گاز به مايع 

✨ در دستگاههاي مايع كننده بزرگ قبل از تبديل شدن هليوم به مايع ابتدا آلودگي‌هاي آن در قسمت‌هاي مجزايي جدا مي‌شوند، در اين قسمت‌ها براي جمع‌آوري آلودگي‌ها از فرايندهاي سرامازي، فيزيكي و شيميايي استفاده مي‌شود.

مدیریت :محمد هادیزاده

شماره تماس
09125873379

 

مخزن ذخیره گاز مایع , مخزن ذخیره گازوئیل , مخزن ذخیره گاز , مخازن ذخیره گاز مایع , مخازن ذخیره گاز طبیعی , مخازن ذخیره ,

Reviews

Leave a Review

captcha-input
قیمت
مکان
برخورد
خدمات
کیفیت
Publishing ...
Your rating has been successfully sent
Please fill out all fields
Captcha check failed